Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koje je ovo cvijece
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


koje je ovo cvijece

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bihbih View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bihbih Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: koje je ovo cvijece
    Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 23:12
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bihbih View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bihbih Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 23:14
molim vas da mi kazete nesto vise o ovoj biljcici?!unaprijed hvala.
Na vrh
bihbih View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bihbih Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 23:15
Smilen
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 09:52
Ne znam kako se zove,no znam da je puzavac.Voli svjetlo mjesto,negdje uz prozor a da baš sunce ne tuče u njega(istočni ili sjeverni prozor).Ako ima dovoljno svjetla onda ovako lijepo,ko tvoj,izgleda,tj.listovi mu imaju žarke boje. Ja ga 1xtjedno zalijem,ne prihranjujem ga no mislim da mu nebi štetilo 1xmjesečno prihrana neka.(za sobne lisnate biljke)
Jako lijep i jednostavan za "održavanje"
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 10:09
Shasha, jesi sigurna da je to puzavac?
Meni to više izgleda kao Rhoeo discolor.
Čak štoviše, 100% sam siguran.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 10:14
Mislim da je Rhoeo spathacea, a ti svakako jos proveri. Ovu biljku zovu jos i 'Mojsije u kolevci' ili 'Dama u camcu'. Ja imam onu sa zeleno-bordo listovima.

poz.
Aglaja
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 10:20
Rhoeo discolor potječe iz Meksika. Listovi su lijepo iscrtani, a odozdo grimizne boje. Boja samih cvijetova je ljubičasta i bijela. Uspijeva bez problema u grijanim prostorijama kao i u hladnijim. Razmnožava se mladim izbojima koje matična biljka izbacuje u svom podnožju, a koje možemo odvojiti i posebno zasaditi u pjeskovitu zemlju gdje će potjerati korijenje. Kada narastu, presađuju se u normalnu zemlju za cvijeće sa dodatkom treseta. Biljci je potrebno dosta vode, pa korijenova bala treba uvijek biti vlažna. Zalijevati je najbolje mlakom vodom, a jednom tjedno gnojiti otopinom gnojiva za sobne lisne biljke.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 16:06
Cita se sa latinskog -  Reo.
Predivna biljka.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 06:32
Tiljo,kako sam i rekla,ja o toj biljci znam samo toliko koliko sam sama naučila od kad je imam.Znači,malo znam.Jel puzavica ili ne,kaj ja znam,meni pužeBig%20smile
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 13:12
Shasha, daj ga slikaj da ga vidim...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 15:58
Zar to nije zebrina?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 21:58

Manci, kako to mislis ‘zebrina’? Da li mislis na neku posebnu biljku pod tim nazivom? Pitam zato sto je 'zebrina' u ‘svetu biljaka’ cest naziv za varijetet. Postoji Tradescantia zebrina, Calathea, Aechmea zebrina…

Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 22:01
Bihbihova biljka je sigurno Rhoeo.
Shasha ti sigurno imaš ili Tradescantiu ili Zebrinu koje su puzajuće biljke. Rhoeo se jako razlikuje od tih biljaka, ali zbog kuta snimanja kako je to učinila Bihbih, dolazi do zbunjivanja.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 23:29

Tradescantia spathacea 'Vittata' (Syn. Rhoeo spathacea variegata; R. spathacea 'Vittata') – tall growing form with variegated foliage. Very striking.

...

Sliku i dio teksta sam izvukla iz internetske stranice.

Prugastu tradeskanciju popularno nazivamo zebrina. Iz teksta se vidi da je rodu Tradescantia sinonim Rhoeo.......   ???????

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.