Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 58>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 12:18
slazem se da ti je u vrtu ocaravajuce ,a mak si uslikala savrseno
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 12:28
Kak je lijepo u tvojem gorskom vrtu!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 14:18
Sviđa mi se tvoj vrt. Bijeli pakujci su divni.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 15:08

I ja sam kod tebe pasla okice, vrtići su nam sve rascvijetaniji!!!   Sve lijepši, sve   smile94!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 15:12
Tvoj vrt je svakim danom sve ljepši i ljepši. Tongue
Nataly, ne moraš se truditi, pronašla sam da ga treba orezati  rododendron nakon vatnje i to sam i učinila. Rezultat je već sad vidljiv, nove grane niču na sve strane i već je veći za trećinu od vremena cvata. Slikala sam ga, postavit ću slike pa kad dođeš vidjet ćeš. Tongue
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 19:15
uživala sam u tvojem vrtuSmile, jako mi se sviđa kamenjarClap.
lijepi pozdrav
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 21:44

Blue sky -  za maćuhicu su mi prije točno godinu dana rekli (kad sam je kupovala) da je trajnica. Vidjet ćemo s vremenom da li je tako.

Baka - kasnim s odgovorom Embarrassed. Nakon cvatnje iberis bi trebalo podrezati za jednu trećinu tako da zadrži kompaktni oblik

Smrcko - nikako da dočekam da božur procvate, čak nema niti pupova. Rečeno mi je da ga ne posadim duboko, da ga ne selim... Poslušala sam savjete ali i dalje ništa od cvijeta. Jednom ću valjda i to dočekati. U Decori mi je rečeno da ako se božuru osuši pup, znači da još nema dovoljno snage da procvjeta (možda je mlada biljka). Taj suhi pup bi trebalo čim prije odrezati da se ne biljka ne iscrpljuje.

Otok , Anastazija, Free , Gioiaa, Anaida , Dijana 7566 , Retriver Sara -   hvala vam

Moon - poslušati ću te pa ću tako i ja napraviti nakon što rododendron ocvate

Antonija - možda bi mogla skoknuti i u pravu posjetu, a ne samo ovako virtualno. Pružam priliku i tebi i svima koji to žele i koji su u mogućnosti da 05.08. dođu u Lič. U mojem mjestu se tada slavi i Majka Božja Snježna (o tome sam pisala u temi Lič). Tog datuma je i državni praznik (znači nije radni dan), a pošto je u pitanju petak, možete ostati cijeli vikend. Na tavanu imam dovoljno sijena, tako da ima mjesta i za noćenje..Wink


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 21:53
Ovo je fantastično zaista
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:10
Slikaj detalje jer zaista imaš što pokazati, ali kamenjar (izgleda da mi je promakao) nemoj izostaviti. Već ti je prekrasan, a dogodine ... mogu samo zamisliti!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:14

S obzirom da se do sada nisam sretala s biljkom lunaria, nadam se da se ne varam kad pišem da imam tu biljku. Ona sada izgleda ovako:




I ukrasni luk po prvi puta cvate kod mene. Moram priznati da sam ugodno iznenađena dužinom cvatnje (njegov cvijet ukrašava moj vrt već tri tjedna).
Ovo je slikano 08.05.



A ovako izgleda danas




Biljku koja je na iduće dvije slike dobila sam od Shashe i ne znam kako se zove. Ako netko zna neka napiše naziv. Posađena je u jesen, znači prezimila je kod mene.






Viburnum (snježne grude) također prvi puta cvatu u mojem vrtu





Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:33

Slike nekih biljaka koje trenutno cvatu ste već vidjeli a neke su tek procvale ovih dana.




Procvao je buhač. Mislila sam da mi nije prezimio pa sam kupila još jedan ove godine. Vidi se prvi cvijet u društvu karanfilića.




Dvije boje lupinusa rastu jedan do drugoga. Procvao je najprije na mjestu koje je dobar dio dana u hladu.




U kamenjaru su procvale još dvije boje karanfila (dianthus)






Procvao je i Helianthemum (sunčanica)




alium (luk)



Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:48

Ovaj iris je od dade84 (mislila sam da neće procvasti ovu godinu) - iris versicolor Kermesina




moja žuta visoka perunika




Korjenkičina perunika






Natalijine perunike










smile78





Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:55
sviđaju mi se tvoje perunike
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:59
LOLUlovila sam se kako duboko udišem... mirise tvojih klinčića... Još i danas znam kako divno mirišu iako su mi potpuno nestali ispod oleandera....nisu za suživot...
A perunike... imaš puno različitih i sve jedna ljepša od druge...
Ostalo cvijeće  ne imenujem jer ne znam imena,ali je prelijepo... a evo danas kod tebe po drugi put (Misty) vidim ono što zovu judini dukati...
Kamenjar bi mogli ponavljati na svakoj straniciThumbs%20Up.
Hvala za odgovor! Znači šišam ga!Big%20smile
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 06:21
Evo i mene - baš mi je lijepa ova narančasta boja karanfilčića. Perunike su ti krasne rascvjetane, moje su otišle polako do iduće godine.. I ukrasni luk je baš ljepotan, a o lupinusu da ne govorim!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 08:30

mislim da sada mogu reći da je tvoj vrt zasjao u punoj ljepoti i tako cijelo ljeto će biti. u mene već preko podne cvijeće uvene od jakog sunca, klematisi skroz objese cvijet, to moran uslikati! sve ti je jako lijepo a naročito tvoj kamenjar, kako neko reče mogla bi ga gledati na svakoj stranici! a šta se tiče poziva na gospu snježnu, nikad ne reci nikad! baš bi bilo lijepo spavati u sjenuWink

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 22:38

Blue sky - hvala. Volim perunike no žao mi je što dosta njih kratko cvate.

baka - dukate imam prvi put pa me baš zanima njihov razvoj.

Anaida - ovi narančasti karanfilići su tek kupljeni. Nadam se da će mi opstati preko zime jer se imeni boja svidjela.

Antonija - kad ja nešto kažem, onda tako i mislim. Ne znači da bi doslovce spavala na sijenu, ali poziv za posjetu vrijedi.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 22:42

Anaida je napomenula kako su njene perunike već ocvale. Moje još traju (ipak je to gorski vrt).









Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 22:46
Predivni karanfilčići! Ja sam posijala ove godine nekakve kineske karanfile, lijepo izgledaju na vrećici, i dobro napreduju. Ali ne znam da li su trajnice ili...
 Kod tebe kao i uvijek lijepog cvijeća!
smile78
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 22:49

U kamenjaru su aktualni:


- Helianthemum Ben Heckla (sunčanica)




- još dva jedan helianthemuma kojima ne znam imena




- i tek procvala Campanula portenschlagiana (zidna zvončika)




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.