Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 58>
Korisnik
Poruka
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 17:49
Pcelice...ta orhideja je posadena u glinoporu....zasad joj odgovara. I moja tockasta je neki dan procvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:19
Everspring Fairy
phalaenopsis everspring fair&lt;phalaenopsis everspring king
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:36
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 11:13
Jos malo slikica







Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 17:32
Zaboravila sam već po čemu je Everspring Fairy posebna. 
Evo slike...
everspring fairy
srčeko
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 09:47
MD, baš je zanimljiva s tim malenim Heart 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 10:48
je, pčelice. Još je zanimljivije što to nije slučajno, nego bi ustvari na svakom novom cvijetu trebao imati po jedno veće srčeko
(ovaj post pišem već tri puta, uf)
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 12:02

e da, baš sam te tila pitati koliko je dugo imaš, jel su i drugi cvijetovi imali Heart

 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 17:55
pčelice; kod mene joj je ovo drugi puta da cvijeta, prošli puta je bila završila u 1 mjesecu , nažalost nisam slikala, jer nisam imala običaj slikati iz razloga što mi se 1. nije dalo, 2 nisam niti znala da mi htc x one ima odličnu opciju makro snimka s kojim sve zadnje vrijeme slikam. Kupljena je za 15 kn, na popustu kada je skoro bila ocvala. Kada sam ju kupila nisam niti vidjela ta srčeka nego sam si htjela popuniti kolekciju orhideja sa bijelom koja ima svega par ljubičastih flekica. Tek sam naknadno skontala srčeko na tri zadnja cvijeta koja je imala.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 00:55
Jedna poznanica ima tri orhideje, al kaže da joj je jedna mala vec godinama. Ja bi joj promijenio supstrat. Čitam da je najbolje borova kora, no ne ide mi u glavu kako u tome može uspjevati.

Mogu li pomiješati korijen one zlatne paprati koja raste po zidovima, kore od bora ne manje od zrna graška, mahovine koju skinem s nekog stabla u šumi i malo stiropora?
Hoće li orhideja biti zadovoljna?

I još mi nije jasno kako se misli zaljevati potapanjem, šta neće strunuti?
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 07:55
Dini 55, potapanjem se misli uroniti posudu gdje se nalazi korjenje orhideje u drugu posudu i ostaviti neko vrijeme. Lišće se ne potapa.
Dužina potapanja se razlikuje i svatko ima neki svoj recept. Kod mene su najduže cca 1 sat. Ne potapa se svaki dan, nego
1. zimi dok se kondenzacija u potpunosti ne posuši (kod mene je to cca 10-ak dana), sve ti ovisi o temperatui i vlažnosti prostojireu kojoj ih držiš
2. ljeti kada korijenje nema više jako zelenu boju, nego je svjetlije 

Ljeti možeš svaki dan, zimi nešto rjeđe prskati zračno korjenje i lišće, najbolje destiliranom vodom, ili prokuhanom vodom.
Nakon presađivanja ju nemoj zalijevati cca 7 dana. Prihranjivati minimalno 1 mjesec.
Moje su sve u kupovnoj zemlji za orhideje, presađujem nakon cvatnje
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 17:15
kako podnose kišu, ima li netko iskustva sa tim!
ja sam moja dva iznijela na kišu, nije hladno, nije ni kiša hladna pa šta im bog da!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
wookowaratz View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2013
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wookowaratz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 22:56
kako postići ovo? i ako netko moze procijeniti starost?

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 09:13
Uf,na ovu temu nebih trebala svraćati.Sve ljepši od ljepšeg..Ja svoje još nisam iznijela vani,srećom,jer je zahladilo pravo.
Antonija,one vole kišu ali ne vole pretjerano mokro korijenje.Neka se natope malo kišom pa ih skloni negdje,inače će im korijen  propasti .Ja sam svoje iznosila dok je bilo toplije,pustila kišu da ih dobro zalije,kada su se ocjedile saksije,vratila sam ih nazad.Ti svoje ne moraš unositi u kuću,ali kod mene je hladno,noćna oko 3c i moram ih u kući držati još uvijek..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 08:47
alisa, daaaaa, vole kišu!!!
nisam pisala, ali ta orhideja mi se bila objesila ko tužna vrba! cvjetala je cjelu zimu i već je počela puštati novu granu i stara raste i dva lista. zalijevala sam je ko i obično, nekih 30 min. potopljenu. ona se objesila. presadila sam je u novu koru i za nekoliko dana zalila. ko malo se najgornji list ispravio ali ništa značajno. tad je pala ta kiša i ja sa njom na kišu. sad su joj listovi vodoravni, čvrsti da ju je divota gledati. očito joj treba da bude duže u vodi!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
saoirse View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saoirse Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 12:36
Molim Vas pomoć: što je mojoj orhideji i kako da joj pomognem?







Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 12:51
saoirse, pogledaj ovdje Kako staviti slike
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
saoirse View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saoirse Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 13:03
Hvala... taman sam to čitala. Nadam se da sam dobro skontala pa evo slikica



http://s1297.photobucket.com/user/saoirse2202/media/WP_000065_zpsf5704c7d.jpg.html?sort=3&o=1


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 13:52
saoirse, nisam neki znalac, ipak mislim da joj je premokro. izvadi je neka, se posuši i ponovo posadi. uostalom prouči temu, naći ćeš odgovor!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
melisa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2010
Lokacija: Vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 23:46
definitivno joj je mokro. pokušati ju staviti na prozor s južne strane i promjeniti taj mokri i stari korijen..i ne ju zaljevati jedno tjedan dana dok ne dođe k sebi..ako i požuti koji list odrezati ga, ali oporaviti će se ona..sigurno... ustvari, držim fige...ali ovo govorim iz iskustva, no..trebati će joj puno vremena dok opet ne procvjeta, možda i godina dana.. smile68

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.