Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 272>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 13:24
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Danas sam baš lijepo prošetala i svašta vidjela, a bogme ste me i nasmijavale vas tri ( Hoya, Smrcko i Niho) Big%20smile. Jesam ja to dobro skužila? Hoya još nema bananu? E pa stvarno......, ma nadam se da će moja potjerati one mlade koje sam vidjela oko korijenja kada sam ju presađivala. A mogla bih i smokvu ja sa kontinenta poslati na more LOL, kada ih već nema kod vas. Ono u tegli nije smokva, to je picmoljak LOLLOLLOL.
 
Imam ja Adama ... I njemu paše banana. Samo moram paziti sa mi smrčko ne smjesti psinu!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 13:27
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Smrčko - ovo je mala smokva, a ne velika lantana - uzgojila sam krivu biljku!
 


Sve ja to znam i zeza ću te do kraja života 

Danas mi susjeda kaže " Aaaaa, pa ovo je kopriva". A što ona zna? Ja vidim kroz i to je definitivno lantanaLOLLOLLOLLOLLOL



 
Od 100-tinjak sjemenki (senine i Lantanine) niklo je 6. Uvenule 2,3. Tebi sam dala koprivu, sebi važno ostavila najveću i najjaču - smokvu. Kaže Triša i valjda je tako: Jedino ona dobila lantanu!
I kad se meni to tako desi ja poludim. Idem do pobjede!
 
Lantana i seni, ovo je poziv za vas: spremajte mi sjemenčice!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 13:29
Niho, vidi kako je smrčko nezahvalna! Je l' se tako kaže: nije zahvalnasmile232!
 
Gio, spremat ću sjemenčice!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 13:55
Kad sam ovo kupila imalo je žuti cvijet - sad nema ništa!
Kad sam ovo kupila rekli su da bi trebalo crveno cvasti - ali ništa! 
Ovo ni ne znam da li cvate, ali mi je predivno (bio je mali picmoljak u lantaninom paketu):

Hosta cvate: 
I ovo mi cvate obilno prvi puta od kad imam:
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 16:50
hoste su mi predivne i bez cvetanja
a sedume volim u bilo kakvom obliku
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 16:51
hoste su mi predivne i bez cvetanja
a sedume volim u bilo kakvom obliku
za skupljanje sjemena
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 17:46
Ovdje je ispala prava gungula s lantanama. Slijedeće godine ne šaljem sjeme nego sadnice da budemo sigurni. Nemoj slučajno da propustim ishod ovog dvoboja koriva - lantana. Wink

Hoya kod tebe svašta lijepoga u vrtu, nemam baš vremena zadnje vrijeme, ali pogledam ja što ima novoga. Clap

Ovi zadnji svi će cvjetati samo im treba vremena, a ovome mome u jesen pocrvene ove bobice pa je jako dekorativan, ova bobica padne na zemlju i naraste novi, meni sada cvjeta,  žuti cvjetići kao kod većine seduma.


život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 19:34
gio - moram zapisati!
 
Lantana, toliko mi je sladak, sjajan, bucmast - i da nema cvijeta predivan je!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 19:57
Aaaaa, ipak sam našla nešto što cvjeta, moja opuncija:
Sjećate se kad sam ove zime vježbala cjepljenje ruža. I bila sam tužna jer se nije niti jedna uhvatila. A danas iznenađenje: Ipak je bijela uspjela:
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 22:26

...i što je sad to -  roza ruža s bijelom granom?!

...e, pa nije čudo to sa koprivama, smokvama i bananama....smiksala si čak i ruže.....LOLThumbs%20Up

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 22:52
Da dobro je rekla manči, hoya stalno nešto miksa, i to vrlo uspješno. Počeli joj kaktusi cvjetati, aha sad će ona počet skupljat kaktuse, onda smo nadrapali.
Sedumići su slatki. Onaj što čekaš cvjet cvate tek ujesen - mislim da je to sedum sieboldi, nestane po zimi i na proljeće sam izađe, cvjeta roza crveno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 23:27
Ruža me oduševila!Clap
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 08:36
Ma sve ti je prelijepo.
Mogranj ni kod mene nije cvjetao par godina, pa je onda cvjetao ali bez plodova, lani je ostao samo jedan plod, ove godine ima ih malo više - znači strpljen-spašen.
 
Možda ona "lantana" bude dala plodove prije nego mogranj Wink   
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 12:25
stvarno je ispala prava mućkancija sa lantanama smile156ovo može biti nova vrsta npr. smokvasta lantana LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 13:42
ja moram pohvaliti tvoju opunciju jer meni velikoj ljubimici kaktusa nikako da procvate  Confused a ti već imaš cvijet i bravo za cjepljenu ružu sad dodaj tu još žutu i crvenu pa da bude šareni grm!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 21:13
za opunciju i ruzu
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 21:55
Za oponcuniju nemam riječi -prekrasan cvijet----ma jesi li i nju zalila rumom ko moju marmeladu----čim tako cvijeta a ja dok malo liznem marmelade ja propijevam -nešto ti ne štima .---Kraljice Mojasmile80
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 16:58
Manči - jesi li vidjela koliko kemije u mom vrtu - ispada da nemam pametnija posla, ali meni je baš fora igrati se!
 
Triša točno zboriš - navukle ste me na sedume i kaktuse, a da nisam ni primjetila. Niho mi je nagurala u najlon i ja zasadila. Sad samu sebe ulovim kako im se divim!
 
Željka
 
OTOK, još je desetak cvijetova ostalo i sve ih pratim. Možda mi se posreći. Ako ne bude ploda na mogranju, možda rodi lantana - ali ona kod smrčka Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 17:01
kontesaa, bilo bi mi drago da sam smrčku dala lantanu, ali nekako joj baš na terasi paše kopriva Wink 
 
korijenko, jesam ja cjepila tri boje na tri ruže, ali mi nisu uspjele. Sad ću se potruditi - ima i cjepljenja u jesen!
 
niho, samo ti pjevaj - lakše ćeš raditi. Ako treba spremit ću ti još neka cijeli Bi... pjeva smile83
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 22:16
smile71sedumi su ti super! kakva ti je ova zadnja ruža-mirisna, grmasta, jel su to dvije ili jedna, čini mi se da su različitih boja?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.