Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9192939495 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 22:36
Antonija dobro došla u moje dvorište, hvala na pohvalama i dođi mi opet.
Anaida, gledala sam u ponudi takve stablašice cca 100-150 kn Unhappy. Imala sam od lani 3 dugačke ravne grane koje sam ostavila i pokušala ih zapelcati. 2 su još na matičnoj ruži samo sam stavila oko zemlje, mahovine ( mislim da sam u dnevniku opisivala postupak), a ovu treću sam odrezala i stavila u teglusa mješavinom zemlje i pijeska i na šibu natakla flašu. za prve dvije neznam ineću ni znati do jeseni, ali ova je pokazala da raste Big%20smile.
Ivnić, jesu ti sve luciferice ili imaš i drugih? ja sam lani kupila i neke niže, ali te još ne špokazuju namjeru da bi cvale Confused. Nisam ni ja svoje vadila po zimi, samo sam ih malo zaštitila sa borovim grančicama. No s obzirom da kod mene ima i voluharica i krtica, ja sve lukovice (osi narcisa) sadim u košarice. Što se ehinacee tiče, bum sutra pogledala, možda ima koja mala...
Anastazija, dobro došla na CIF i u moje dvorište i dođi mi opet... ne znam od kuda si ti, ali kod mene su voluharice čuda napravile i zato lukovice u košarice Wink. I da, uvijek kada vidim tvoj nick zbuniš me, jer imamo još jednu anastaziju iz Požege, razlika je u velikom i malom slovu LOL, a ludi kompjuter to ne prepoznaje kao isto, pa ti je dozvolio registraciju...LOLLOLLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 22:50
Malaluna, oprosti tebe sam preskočila  smile42.Neznam kakvu bananu imaš, ali ako je musa basjoo posadi ju van, ali ju po zimi moraš zaštititi.
Ja sam moju davno kupila na Floraartu još dok je bio kod boćarskog doma i kupila kao sobnu biljku. Bila je u tegli i nikadami nije narasla veća od ove bebice pored moje velike. I naravno po zimi se mućila u kući... u dnevnom boravku prevruće, na hodniku prehladno i dok mi nije dojadilo i ja ju jedno proljeće posadila u zemlju, e onda je narasla od proljeća do jeseni cca 2 m, ali najesen je išla u podrum. Onda sam čitala da je dobro takve osjetljive biljke posaditi u bubanj od vešmašine, pa na proljeće zajedno sa bubnjem u zemlju, a u jesen prije mraza otkopa se biljka sa bubnjem i tako stavi u podrum. Slijedeću godinu je tako rasla, a anđeoske trube tako stalno sadim-vadim Wink. No, da ne duljim, onda sam došla na CIF i vidjela kod Vokia kako on zaštiti svoje banane, pa sam si rekla ako može kod njega, može i kod mene. Ova zima je bila jaka, ali banana je izdržala tako zaštičena i nema šoka presađivanja u proljeće. Vrlo brzo je krenula kadas am ju "otpakirala", ali su krenuli i bebači i od malihštrčaka od cca 20 cm začas narasli u banane od 1 m. Skitnica je već svoju odnio i posadio u svome dvorištu, a ova raste na očigled...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2010 u 05:42
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Misty, neznam na koju gliciniju misliš, jer ih imam 3, ali pretpostavljam ovu koja je i stablašica i penjačica LOL, a ljubičina ili matiola osim što je lijepa i prekrasno miriši.
Da mislim na tu gliciniju sa dvije uloge LOL
A matiola krasno miriše, znam Wink
Time is something you can never get back..
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2010 u 09:13
Kate, mislim da su sve luciferke jer koliko ja vidim sve su identične, ne kužim se preveć u njih ali isto izgledaju pa sam stoga to i zaključila Embarrassed LOL...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2010 u 09:42
Prekrasne fotke, a mene su oborile s nogu Hoste i njihovi cvijetići. Lišće im je tak zbušeno od tuče?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 16:52
Tija nisu od tuče nego od puževa... nisam ove godine ništa stavljala protiv te gamadi iako Rea ne može unutra, ali ide susjedov mačak, pa nedaj Bože da se on otruje...
Za početak "jedan pogled ispod obrva"LOL ne nego ispod pergole
Picture%20794
 izmjenjivali se oblaci i sunce, a na kraju palo 3 kapi kiše Wink
i gotovo sa iste pozicije, odnosno par slikica iz ležaljke sliknute
Picture%20803
ruža penjačica
Picture%20804
 i klematis Dr. Ruppel
Picture%20807
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 16:58
Moj zvončić balončić od lani
Picture%20809
 a do njega je lani kupljen u Botaničkom vrtu, sada ima prvi cvijet i duplo je veći od plavoga ( malo sam progooglala to je Platycodon grandiflorus 'Fuji White' , visine do 50 cm) a gornji je Platycodon grandiflorus 'Zwerg'  visine do 25 cm)

Picture%20808
 visoki phlox Paniculata Sherbet Cocktail
Picture%20810
 
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 17:01
Draga, kod tebe palo 3 kapi kiše??? A kod mene, 100m dalje niti jedna kap!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 17:14
Meni je Ivna protiv puževa preporučila Ferramol, biljne granule. I pomogle su mi jako. No, kad sam taj preparat htjela kupiti još jednom, nije ga bilo... Uh!! Nadam se da će ga dobiti, da se opskrbim za iduću godinu.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 17:17
U novom - zapadnom cvjetnjaku cvatu gazanije od Lantane
Picture%20814
delosperma cooperii isto od Lantane
Picture%20817
ostić u šumi od ščira
Picture%20815
verbena
Picture%20816
uz ogradu se počeli penjati i cvast dragoljubi ... narandžasti
Picture%20819
 i žuti
Picture%20820
 a za nju sam mislila da ni ove godine ne bu niš, ali nazire se cvjetak
Picture%20818
 crocosmia smallflowering Mixed , ako joj je to naziv, no koliko ja kužim ona je niža i trebala bi biti mix, ali od 10 lukovica 1 ali vrijedna daje znak da bu cvjetala, pa šta bude bit će...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 17:22
He, he, Bigić, jesam te... pogledaj datum na slici sa oblacima... to ti je bilo u srijedu, a jučerašnje su "iz horizontale" i vedro nebo...
Anaida i ja sam si zapisala za taj preparat i mislim u potragu za njim, ali hostice su jadne već nastradale...kad su im baš fineee.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 19:55
Bome ti je vrt rascvjetan! Imaš predivnog cvijeća!ClapClap
A mogu pitati: a gdje je ona narandžasta begonija od lani?
Moja tek ima nekoliko listova, pa se hoću s tvojom tješiti!Wink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 21:27
kako je samo prekrasno rascvjetano tvoje dvorište dra Katička, a luciferka je prava vražja ljepotica! Bravo majstorice!
lijepi pozdrav!Smile
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 21:28
Bako ove godine ću se ja tješiti sa tvojom, nema je propala u podrumu...žute, a možda je koja i crvena, su isto još male, još ne cvjetaju, ali od narandžaste ništa nije ostalo Cry.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 21:31
Hej Sarić pa i ti si se vratila smile78. Ja sam mislila da češ ti duže ostati... znači pravi godišnji tek slijedi Big%20smile.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 06:24
Sve više mjesta u mom srcu zauzimaju gazanije, tako nježne, svaka različita, prelijepe su i tvoje!
A sad o puževima. Sigurno si vidjela moje, zbilja su ogromne, a nedavno sam primijetila i ja te rupice na njima Unhappy! Kažu da su im hoste prava poslastica, a ja imam mačka i psa, ali i čvrstu odluku da neće nikakav otrov u moj vrt, pa sam zemlju "natopila" fundačom od kave. Čini mi se da od tada nema novih rupica po lišću, baš danas ću ponoviti terapiju Wink
Time is something you can never get back..
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 09:39
Gazanija,ostići slatka verbenica,a dragoljub,lipo cviće imašThumbs%20UpClap
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 15:02
evo mene opet i hvala na dobrodošlici, i dalje sam uživala
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 16:06
Hvala Tonguešto si mi tako lijepo poslikala Lucifera, moram priznati da je pravi ljepotan!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 15:54
Evo me Kate malo kod tebe, lijepo si sredila vrt Clap,  sve cvate pa čak i sirotica, voli ona i vodu i sunce. Vidim da je i kod vas vruće pa navijam za jednu kišu da malo rashladi Wink
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9192939495 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.