Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mirisne ruže
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mirisne ruže

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 16:24
Posađeno:
Double Delight
Blue Moon
Big Purple
Black Prince (poklon zbog količine)
Michaelangelo
Tineke
Imperatrice Farrah
Melody Parfem
Ingrid Bergman.

Uz ove 3 mirišljave engleske ruže i par penjačica mislim da će i susjedima mirisati dvorište !!!
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 22:24
Evo procvala i već malo ocvala je moja Josephine Bruce:
 
 
 
 
 
Ova druga, lila  je uginula: Charles de gualle
 
 
 
Rijeka

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 18:10
Eto mene ste uspješno zarazili sa ružama, naručila sam oko desetak kom za jesen, većinom  mirišljave i poneka kojoj nisam mogla odoliti zbog njezine neobičnosti. Bit će slikica a i preporuka, da barem ja pomognem drugima kako ste i vi meni sa svojim mišljenjima. Hvalasmile57
Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 09:19
Pogledat ću čim ulovim malo vremena.... Hvala Alisa i kaktus

edit: pogledala sam i jaako mi se sviđa Big Purple ali kod Horvatovih ih nema.... Cry i kaj sad?
Tena 28.3.2010
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 18:51
Imaš puno ruža koje mirišu a koje cvjetaju od proljeća do zime..Rosa damašćena je mirisna  starinska sorta..Takve većinom samo u maju cvjetaju.
Ja imam blue moon,Big purpl,Double delight,papa meilland ssve mirišu predivno,cvjetaju od maja do prvih snijegova..Prošle jesni i ovog proljeća kupila sam još nekih 20 novih ruža,Topalovićki,većnim nostalgični i čajevki..Većina ih je mirisna.Na mojoj temi imaš  nazive i slike,da ih sada ponovo ne pišem..



Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 18:12
Čajevka Double Delight je vrlo lijepa i posebno mirisna ruža.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 17:57
Baš sam se pitala dali postoji ovakva tema jer ja sam u potrazi za jednom mirišljavom ružom koja će ostavit takav dojam da te sruši s nogu kad prođeš pored nje..... ako netko zna takvu neka javi, i bilo bi dobro da cvate cijelo ljeto, da nije ko one starinske-majske ruže koje cvatu jednom.
Vidjela sam kod Flavije neku ljubičastu koja navodno jako miriše, rosa damascena mill mislim?? kakva je ta?
Tena 28.3.2010
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 20:05
ja sam lani posadila sve moguće starinske, engleske sorte ruža što ih prodaje rasadnik Virag i jedva čekam da ih pomirišem kad prolistaju i procvjetajuWink
onda vam javim
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 02:00
Imam još dvije nove Wink
 
Slike sa weba..
Kažu mirišljave Smile
 
Josefine Bruche
Rosa%20Josephine%20Bruce
 
 
 
 
Charles de gualle
 
 
Valjda će i moje biti takve..
 
Ima li ih tko? kakvo je vaše iskustvo?
 
Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2010 u 07:52
jedna od najmirisnijih sorti je double delight, dvobojna ruža
stvarno fenomenalno miriše
ja sam je prije 7 godina uzela iz rasadnika ruža novo selo podravsko

ili njih kontaktiraj (uguglaj ih)  ili ti mogu probati zapelcati granu pa ako se primi javim ti (ali tek krajem ljeta jer sad i nije baš vrijeme za pelcanje ruža)
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 17:04
od mirisnih ruža ja imam Abraham darby (vrtlarija Horvat), ovo im je prva godina, jesenas su posađene, ni sama ne znam koliki porast mogu očekivati, nekako mi se čini da nisu nešto brze, jest da nisam u prilici stalno ih maziti i paziti ali nadam se da će biti dobre, naročito sad ljeti kad ću im se moć više posvetiti. Kad uspijem stavim sličicu!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 06:51
Probaj na str vtrlarija Horvat -oni se bave ružama sigurno buš našla ono kaj te zanima
sretno u traženju
 
Ili sama zapelcaj one koje ti se najviše sviđaju.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 14:44
ja ti mogu nabrojati par ruža koje ja imam i mirisne su. to su topalovićeve ruže Vilijem Šekspir, Old Port,Otelo.a jako mirisne su starinske ruže albe ,burboni ,portland  ruže ali njih nema svaka vrtlarija.Ja sam ih nabavljala iz Srbije. I Hajdi Klum i Augusta Luize isto imaju dobar miris.Na mojoj stranici Josipino cvijeće na vikendici možeš vidjeti boje tih ruža.
Na vrh
supergut View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje supergut Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 14:12
Pozdrav!

Tek od nedavno sam se počela interesirati za cvijeće, odnosno za sadnju istog na balkonu u betonske žardinjere, početnica sam, ne znam mnogo o bilju, ali se pokušavam što više informirati.

Željela bih posaditi na balkon mirisne ruže, ali ih još nisam nigdje našla! Onako, ruže s intenzivnim mirisom (moja mama ima jednu takvu - bijela je, visoka skoro tri metra i predivno miriši!).

Tražila sam na nekolicini mjesta, na floraartu nedavno, ali nitko nije imao mirišljave!

Znate li gdje ih se mogu nabaviti (u Zagrebu)? Dakle, ne previsoke, bilo koje boje, ali s intezivnim mirisom?

Hvala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.