Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Buhač - Chrysanthemum cinerariifolium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Buhač - Chrysanthemum cinerariifolium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 20:57
Originalno poslano od člana Morana Morana napisao:


da li možda netko ima sjemena buhača ili sadnicu? već je dugi niz godina pokušavam nabaviti, neuspješno... a tako jako bih voljela imati buhač, više nego bilo što drugo!


Morana ako nisi nabavila a vidim da tražiš Buhač javi se ima ih u prirodi oko mene pa ti mogu poslat. Ako sutra ne bude kiše slikat ću da možeš vidit.




Baška Voda
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 19:40
ako netko zeli kupiti Buhac evo mail od gos. Mladena koji prodaje - botanica.nova@gmail.com
sadnica je 15kn/kom a prodaje po 6kom u paketu.
kupila sam od gosp. buhač sadnice i moram reci da sam jako zadovoljna i da su sadnice zdrave. Embarrassed
Na vrh
LjiljanaPegasus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LjiljanaPegasus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 14:30
Otkrila danas ovaj forum, slučajno tražeći neke info o buhaču, dalmatinskoj krizantemi ili divljoj margaritelici, kako ga još zovu ...
 
Eh, tako blizak, a tako dalek, taj neobičan cvijet. Ta neobična, a tako obična biljka. Dok smo bili mlađi, svi smo trgali nježne latice gledajući "voli, ne voli?" ako smo počeli s voli, uvijek je na koncu ostalo "voli" i svi smo bili jako happy ... Davno bijaše to vrijeme, a buhač, taj nježna margaritelica ili kako ga god zvali cvijeta i raste uokolo, ne zamjećen ...
 
Šteta ... šteta, a još i više što ni danas, nakon ne znam koliko vremena od otpočinjanja projekta revitalizacije uzgoja buhača u Dalmaciji niti na netu nema nikakvih podataka za brojne zainteresirane ...
 
Dobro vas našla cvijetni narode forumski, drago mi je da sam tu s vama. Inače pripadam jednom drugom svijetu i nekim drugim forumima, ali bilje oduvijek jako volim i strašno me zanima.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 21:57
Dobro došla Ljiljana smile73
Imaš pravo za buhač, nekad su ga ljudi kod nas na Braču puno skupljali i prodavali, a sada ga više nitko ne bere. Ja sam ga presadila u vrt i jako je dekorativan kad je u cvatu.


život je more
Na vrh
LjiljanaPegasus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LjiljanaPegasus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:33
Kod nas (Pegasus, Šibenik) ima ga jako puno samoniklog ... posebno na sunčanim djelovima uoklo manježa ...
Mene jako zanima i rado bi se malo više pozabavila njime, no tako je teško, gotovo nemoguće, doći do bilo kakvih podrobnijih informacija :(
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 06:31
Divno izgleda, Lantana!!
 
Ljiljana Pegasus na ovoj temi na prvoj stranici imaš mnoštvo linkova pa za početak kreni tako u istraživanje.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
zeljko58 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeljko58 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 21:45
Zanima me da li mogu presađivati buhač u ovo doba godine...tj, može li se sa cvijetom presađivati.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 22:49
Evo ja sam pronašla i ovakav Buhač,da li ga netko ima?



Da li je netko pokušao dobiti ovu vrstu iz sjemena?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 20:02
Danas sam na Floraartu kupila teglicu buhača. Zanima me, ako ju posadim u vrt, hoće li sama po sebi "tjerati" nametnike s okolnog bilja ili buhač samo djeluje kad se suhi cvijet prelije vrućom vodom?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2015 u 22:24
Ajme meni koliko ovoga buhača ima kod mene ,,,,ma mogu ga izvoziti , svugdje ga okolo ima ,na stijenama najviše 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.