Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tulipani - Tulipa sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tulipani - Tulipa sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 07:31
Ajme, predivni su... svaki na svoj način lijep Heart
Evo mojih, posljednjih ove godine...

Tulipan "Mistress"







Tulipan duplih latica "Angelique"








Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2016 u 21:31
     
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2016 u 07:58
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2016 u 07:57
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2016 u 07:56
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2016 u 07:55
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 17:35
i ovi će biti nekakvi neobični,mada mm kaže da su mu najljepši oni klasični tulipani

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 17:33
kako će ovi uopće procvjetati.jedan uz drugi 4 ili 5 komada kako gdje

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 17:31
ovi moji čekaju sunce.mislim da će biti jako dupli


-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 15:04
Tulipan "Pax"



Tulipan "Apricot beauty"



Tulipan "Judith Leyster"





Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2016 u 22:37










Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2016 u 22:06





Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2016 u 22:02















Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2016 u 21:56
Evo mojih koji trenutno cvjetaju....





Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2016 u 21:34
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2016 u 21:33
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2016 u 21:32
malo novih

22222222
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2016 u 20:53
Evo i mojih u tegli . Eksperiment uspio.
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 21:45
Hvala na savjetu. Već smo iskopali jedan kanal koji odvodi vodu od lavande. Pa imamo raskošne grmove lavande zahvaljujući tome premda rastu u ilovači vulgaris koja se ponekad samo bušilicom može 'probit'.

Očito moramo napravit još jedan.  Mijenjamo izgled 'kocke' u jednom dielu dvorišta uz asfalt. Previdjela sam to da je s jedne strane asfalt a sa strane zid ograda (susjed). Valjda sve to stvara jezera vode koja nisu na površini zemlje nego  očito negdje blizu korjena.
Recimo pacifičkoj krizantemi to ne smeta. Razbaca se kao luda i u vis i u širinu. Nenhormalno raste i cvjeta.
Kako je to prazno (orezali smo zimom nagrižene grane i listove) ujesen sam naivno posijala tulipane.

Sad znam ili novi kanal kopat ili naći neku drugu biljku da bude taman kad krizanteme nema.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 18:32
Teško tlo slabo propušta vodu pa je truljenje lukovica u takvom tlu vrlo često. Može se pokušati posaditi lukovice u takvo tlo tako da se iskopa dublja rupa na dno koje se stavi pijesak, na pijesak zemlja pa onda lukovice. Taj pijesak bi mogao poslužiti kao drenažni sloj. Međutim, ako je položaj gredice gdje se sade lukovice na takvom mjestu odakle nema prirodnog ocjeđivanja vode, onda često niti drenažni sloj pijeska neće pomoći. 
Tada se treba odustati od sadnje lukovica na takvom položaju i u težoj zemlji. Treba imati na umu da nisu samo lukovice osjetljive na "mokre noge" zimi, već da i mnoge druge trajnice to ne podnose i isto istrunu preko zime na takvim položajima. 

Pomoći se može tako da se osigura drenaža takve zemlje i takvog položaja, a jedan od najjednostavnijih načina je da se pokraj takve gredice iskopa malo dublja stazica/ jarak u koji će se onda cijediti voda sa gredice i taj jarak će odvesti vodu dalje od gredice.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.