Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj kamenjar i vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj kamenjar i vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 70>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 08:04
Sunce, Carol ... ne slušate prognozu... ja sam sva zbedirana od najave snježnog i hladnog vikenda Cry
 
Carol - nema problema za malu zebru ( a mamu isto imam Wink )
 
Anabistrica, ta biljka što ti se sviđa je tricyrtis, dobro si odgonetnula Smile
 
Dado, da pokušam bar polovično odgovoriti na tvoja pitanja LOL
 
- na 2. slici je salvia officinalis po svemu što sam proučila mogla bi biti berggarten. Ima veće lišće od obične kadulje. Inače je stigla sa mnom iz Istre, dobila sam reznice i upute da je njeno lišće jako fino pohano. Nisam isprobala jer ja više volim lijepu biljku u vrtu nego u tanjuru Smile
 
- na 4. slici je hortenzija ( hydrangea macrophylla variegata )
 
- na 6. slici je ispred miscanthusa neki hypericum al pošto nisam sigurna koji Embarrassed bolje da šutim nego lupim bez veze
A miscanthus je puno niži od ostalih koje imam pa vjerujem da je little zebra
 
- Korijenko, jel te moj pennisetum moudry prestravio svojim tamnim metlicama il ti je lijepi Big%20smile?
 
- Kamelia, hvala Hug. Nadam se da ćeš iduće godine kod mene prepoznati i puno svojih biljaka Wink
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 23:31
Prekrasne su ti tvoje kombinacije u vrtu, a i same biljke, svaka za sebe.
Čekam i ja odgovor za identifikaciju biljaka koje ni Dado nije identificirao, a ovo, jel to tricyrits? Jako mi se sviđa.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 23:19
Horti, prvo te i ja moram pitati, o kakvom ti to snijegu .....
 
Lijepo su ti se popunile tvoje gornje gredice, kakvo bi tek bilo da nije bilo suse.
Choisia ternata ? Prezimi ti vani ? Procitala sam da je osjetljiva na niske temprerature. Ja bi na proljecemijenjala jednu mama zebru za jednu malu beba zebru ? Wink
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 21:49
opaaa opaaa :) vivi vidi

Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

 
 
 

 
 

 

 

 
 
 

 
 


ajmo redom :)
1. fantastican miscanthus!!!!!
2. Koja je ta siva biljka iza pennisetuma? veronica?
3. odlican kontas santoline i heuchere
4. acer i euphorbija - milina boja, bas si pasu u ovo doba. koja je ta satirana biljka u prednjem planu?
5. choisia je odlicna! uvijek lijepa zlatna boja!
6. miscanthus little zebra? a ovoj grmic ispred je?
super super ti je sve naraslo u novim gredicama, i sylibum ti je lijepi
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 15:17
Prekrasno,prekrasno
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 14:57
smile227
Jesen je kraljica vrta i boja......
 
Ovo je stravaaaaa !!!!!
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 13:07
Horti, kakav te snijeg spopao LOL,   treba još malo biti sunčeka da napunimo baterije za zimu.
Ja još ne razmišljam o zimi smile168.
Prekrasna je jesen u tvom vrtu! Dapače čarobna, kao iz neke bajke.


Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 11:46
Prije najavljenog subotnjeg snijega kratka šetnja po jesenskom vrtu:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 09:36
i ja malo navratila, ma čisto da okice napasem. Jedva čekam jesen, iz više razloga naravno LOL. Izgleda da će biti koja sjemenkica onog penstemona, ali imala si pravo- u korijenu se nije ni kmrk proširio.
belica,zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 07:23
Bila,nadivila se i samo ti smile113vrednice!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 01:09
Cijelo proljeće sam cvilila za novim slikama, a sada kad su tu ni da nos provirim u tvoj vrt !!

Zato sam danas napasla okice, vrt ti je bajan !!  Čaroban, već opjevani na sve načine !!  

A ako je sada spaljeni, zalijat će ga već vila zvončica, pa ionako u tvom vrtu živi !!  Bit će on opet čaroban !!

Ps; sad zaozbiljno moram zapisati kak se zove crvenolisni grmić !!  Jel to moj tako porasao ?

Ja, kad se opet rodim u sljedećem životu, bit ću ova tvoja prekrasna lila graničica, u to baš u tvom vrtu !!  smile78



Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 22:03
Močvarni hibiskus jedan ali vrijedan.smile186
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 21:58
...nosi mi se bijela boja, te je boje radost mojaWink...
lijepi pozdrav, ma gdje bila
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 11:06
Ne ostavim često traga u tvom vrtu ali sam malo malo tu, pravi odmor za dušu i oči smile79
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 23:20
Vjerujem da je kod tebe sad vec daleko od one lipanjske dungle, ali jos uvijek ima cvjetica koji prkose ovoj susi.
I, nesmijemo se zaliti, da nas Dado ne cuje.
Mocvarci me odusevljavaju.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 23:40
Uvijek mi je lijepo kod tebe, a vidim da imaš prekrasnog novog ljubimca močvarka.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 22:05
u tvom vrtu biljke izgledaju kao da plešu, predivno smile55
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 07:10
Dadinica, Glikica - hvala vam puno smile79
Bromelija takve ispravke obožavam Wink LOL. Probat ću ti ukorjeniti ovoga a ako mi ne uspije biti će nadam se koja sjemenčica. Imam puno bumbara i pčelica u cvijeću, valjda nešto rade LOL.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 06:44
predivno je kod tebe kao i uvijek...ovaj puta me oduševio močvarac takvog nemam, a vidim da i ti nemaš moje tri boje morat ćemo to ispravit
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 23:58
Horti, u tvom vrtu sam bila već nebrojeno puta, sve sam vidjela, prekrasno cvijeće, zaista nemam riječi da te nahvalim. Vidi se da si puno truda i ljubavi u to uložila, samim time se podrazumjava da si stvorila remek-djelo. Svi komplimenti od mene.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 70>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.