Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gazanija - Gazania splendens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gazanija - Gazania splendens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 20>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 15:56
Slobodno pričekaj barem polovicu veljače ili ožujakWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2010 u 22:08
ovo je moja gazanija jučer fotkana, bilo je sunca i cvitovi se odma tovorili, izgleda da su to njeni zadnji trzaji...







Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 13:02
Za ovo doba godine, meni djeluje upravo nestvarno.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 22:03
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Za ovo doba godine, meni djeluje upravo nestvarno.


mislim da im je karijera gotova, ovako su danas u podne izgledale...




Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 10:23
Thumbs%20Up krasne su, ma nije još kraj, kod tebe će one opet cvasti, kolko sam primijetila cvatu u periodima
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 16:49
Posejane gazanije lepo napreduju,jos malo pa idu u male casice,
moram ih slikati pa se javljam!
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 09:23
Predivne su! Jučer sam vidjela u jednom poljoprivrednom dućanu sjeme gazanije i kupila dvije kartice pa ću posijati danas u tegle doduše piše da se siju u ožujku ,nadam se da nije prerano ...mislim ih držati na toplom u kući do presađivanja ! Iskreno se nadam da će mi nešto izaći od sjemena i da će biti lijepe kao ove koje vi imate! Wink
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 09:37
Zelenka, ja se svake godine patim sa sijanjem gazanija, nikako da uspiju, ali i ove godine sam kupila sjeme i ne odustajem. nadam se da ce jednom ipak niknuti :9. Ja cu sijati krajem mjeseca u zatvorenom naravno .
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 14:40
.....ne znam  da li bi  sijanje   gazanije    meni  uspjelo...imam  sivu sa zutim  cvjetovima,  nju  samo  dijelim  dalje po  vrtu .... ali  bih  voljela    jos  koju  boju  onih  vecih sa zelenim  listom....Da  li  ima  i  njihovog  sjemena   za  kupiti?
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 15:45
Ima Manći, ja sam takve kupila.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 15:47
obožavam gazanijeSmile, ali ove godine ne sijem definitivno...rezultat sijanja tri godine za redom je nula bodovaCry.
 
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 07:53
Ove gazanije sa sivim liscem i zutim cvetovima su predivne,
a ja sam posejala mix boje ali sa zelenim liscem.
Da vam kazem moje iskustvo....sejem u plitku gajbicu u supstrat za sejanice,
a debljina zemlje je oko 3cm da bi lakse odrzavala temperaturu zemlje.
Trebalo bi da je na nekom izvoru toplote da bi zemlj bila mlaka.....
vrlo brzo nicu i brzo napreduju...kad dobiju drugi par listica presadjijem ih
u casice jer budu puno lepse.
Probajte devojke ima da uspe....srecno!Smile
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 08:17
smile220TongueOvu zimu,moje gazanije,sve smrznule,bile preljepe,sada na nijhovo mjesto sadim travu,toliki sam žalosna,ali poslije kiše dolazi sunce,Cry
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 08:47

....Belina,  vrt  je  takav,  ne  moze  biti  "stalan"  uvijek  nesto  propadne  a  nesto  se  razmnozi....od  kad  sam  to  shvatila  -  lakse mi  je.....

...moje  su  u  poluocajnom  stanju iako sam  u  Dalmaciji,   jednostavno  ih  je  polio  ledeni  vjetar i  dobro  sprzio...ali    tvrdoglavo  ih  zelim  i  dalje   bas   na  tom   mjestu....Smile 

 

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 08:49
...Olja,  hvala  na  podjeljenom   iskustvu...sto  bi  to  bilo  grijanje  odozdo,  koja  je  to  temperatura??kakav je supstrat za klijanje??
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 09:51
Manci,sejala sam u KLASMAN supstrat 1
to je zemlja sa malim sadrzajem djubriva pa je zato pogodno  za setvu.....
Verujem da i kod vas ima nesto slicno ili mozda bas ta zemlja.ali mislim da je mnogo bitnija stalno mlaka zemlja.Ja to postizem sa necim vrlo slicnim eletricnom jastuku......verujem da me razumes....ali isto tako moze da posluzi i radijator ili neki drugi izvor toplote......temperaturu zemlje ne merim ali kad pipnem zemlju ona je mlaka.....pitaj ako nisam bila dovoljno jasna...
volim da pomognem ali i da naucim nesto novo...Smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 10:34
...hvala, javit cu  sto  sam  napravila  kad  nadjem  sjemenke...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 11:59
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Gazanije su stvarno super biljčice. Lani su me ugodno iznenadile kad su potjerale na proljeće, a ja sam ih već bila prekrižila!
Rasle su u koritu izvan dvorišta i normalno da je preko zime lišće nestalo. Već sam mislila kupiti novo cvijeće na tom mjestu, a one su jednostavno krenule rasti i cvjetati.
Tako da svi koji mislite da su otišle, pričekajte proljeće- možda vas ugodno iznenade!Wink

hvala ti za ovo, meni moja izgleda kao da je propala (ona žuta s čupavim lišćem) a sada imam novu naduBig%20smile
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 14:27
Svim gazaniljubcima da olakšam i ubrzam razmnožavanje... Gazaniu možete razmnožiti pored sjemena i mladim izbojima koji daleko brže dođu do cvatnje nego sjemenska biljčica. Postrani mladi izboj se odreže oštrim škarama očisti se od suhog lišća i pobode u mješavinu supstrata i perlita /korištenje hormona nije nužno/.Držati reznicu na toplom i svjetlom mjestu..Za otprilike mjesec dana reznica je pustila korjen te se može presaditi u lončić.Cvijet se može očekivati vrlo brzo.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 16:06
Jelsa, hval za ovo imam ih nekoliko, baš ću probat razmnožit na taj način.
Veliki pozdrav, sve tvoje biljke napreduju odlično, a za šarenolisnim oleandrom svi su poludjeli, pa sam i njega uspješno razmnožila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.