Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gazanija - Gazania splendens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gazanija - Gazania splendens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 20>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 08:21
Jelsa, bas sam se obradovala kad sam procitala da se i tako moze razmnozavati gazanija....U decembru sam pred mraz izvadila nekoliko
najlepsih busenova gazanije....bilo mi je zao da se uniste pa sam mislila
 sta im Bog da....drzala na oko 2-3 stepena i ostale su zive.....sad cu da primenim ovaj recept....javljam sta sam uradila!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 15:42
evo malo slikovnog prikaza /ako uspijem slike ubaciti/.Možda će administrator prebaciti u temu razmnožavanje.
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 15:48
očišćena reznica

Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 15:51
nakon čišćenja lijepo popikiramo u kontejner,češicu ili ...

Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 15:54
nakon mjesec dana možemo očekivati ovakav rezultat
[URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/gazanija/21292.aspx]
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 15:56
Eto kako možemo od stare gazanije u kratko vrijeme dobiti nemali broj novih ,mladih gazanija koje će nas u kratkom roku iznenaditi sa brojnim cvijetovima
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 16:21
Utvrdila sam svoje znanje,sada u akciju,hvala na slikovnom tečaju,Jelsa prava si učiteljica-slikovnica.Tongue
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 16:28
Belina,, Još uvjek sam "učitelj" Thumbs%20Up
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 18:25
Ucitelju,ucitelju....sve jasno kao dan sutra stupam u akciju,
hvala ti na slikovitom objasnjenju smile186
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 18:41
dal se ja uopce mogu nadati svojim nekidan posijanim gazanijama ili da sve bacim? Unhappy
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 18:46
Morana nikako nemoj baciti,pazi da ti ne bude zemlja pre mokra...gde drzis sad te buduce gazanije...?
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 18:48
a ja sam ih lijepo i pošteno smočila, sve je potpuno mokro... drzim ih na prozoru, nedaleko peći, nedovoljno blizu da zemlja bude mlaka, ne mogu zbog mačaka bliže Unhappy

jos sam ih i vrećicom prekrila da im bude što vlažnije Embarrassed
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 19:03
Skini vrecicu odmah....pa nek se zelja susi...ja bih to malo fenom za kosu ubrzala samo ne sa jako toplim vazduhom....pa zatim stavi sto blize pecki i poklopi sa nekom resetkom ...neznam u kakvoj je posudi,koliko je velika....
Neces mi verovati ali i ja se sa mackama borim jer je to njima posebno zanomljivo.......Ja na gajbu stavim resetku iz starog frizidera...sigurno ces se smejati ali moram se snalaziti....vrecicu vrati tek kad se zemlja dobro prosusi
Ima da uspe....
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 19:11
stavila sam sad dok spavaju oba vraga skoro pa u pecnicu da se utopli i prosusi... nemam stari frizider, ali nesto cu valjda smisliti... nije velika posuda... kao one za sladoled od 1L... u biti... to i je posuda od sladoleda od 1L Big%20smile

puno ti hvala! spasila si ih od sigurne smrti!! Big%20smile
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 19:24
Samo jos nesto .....probusi tu posudu od dole na nekoliko mesta da i tuda istekne suvisna voda......ako ti je tako mala posuda preklopi je nekom cedkom ili nekom plasticnom cinijom za voce na primer...dajem ti razne ideje.....nacices vec nesto....e sad bih bas bila srecna da sve ovo uspe i da te obraduju i provire za par dana  Wink
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 19:29
ma probusila sam je vec prije nego sam sijala u nju... vidim da i ti imas dugu povijest snalazenja s mackama Big%20smile hvala na odlicnim  idejama!
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 19:48
morana ,, drži sjeme gazanie dosta vlažnim i na toplom:niće za 5-6 dana.Kad nikne prepolovi zaljevanje i vlagu
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 19:50
jelsa hvala ti što si nam ovo slikovito prikazala.
Molim te reci mi kad bi ja to mogla napraviti, jedna moja gazanija je preživjela (bar za sada), u Zgb-u sam, cilu zimu je bila na baklonu.

Isto tako imam i onu puzavu, jel bi nju trebalo prikratiti i kada to napraviti (ima fotka na str. prije)...jedna preživjela a jedna ne iako su u istoj tegli.
Hvala
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 20:05
Pčelice pozz,rezanjem stare gazanije u stvari je obnavljaš jer će krenuti boćni izboji.Orezane grančice iskoristi za razmnožavanje.Sve tipove gazanija možeš na ovaj način razmnožiti.pripazi na vlagu...previše vode može izazvati trulenje.Sada je pravo vrijeme za početak iako sam to odradio prije mjesec dana jer imam dobre uvjete.Uzgred moj nik je ime mjesta gdje živim Tongue
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 20:13
sorry jelsa_, šaljem ti

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.