Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć sa nametnicima i stetnicima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć sa nametnicima i stetnicima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 00:07
Meni su ove godine nestale samo od sebe...valjda su bubamare napravile dobar posao, i ostali prirodni neprijatelji...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 13:56
mislim da se uši mogu riješiti da se u vodu stavi malo brašna ili kamene prašine i da se uši pošpricaju time. kad voda ispari sitni će prah začepiti oduške kukaca i uginut će.
 
ili namočiti koprivu ili čikove cigareta i time špricati
 
i to vam govori netko tko obožava kukce...
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 08:30
Taj špinat o kojemu govori CANDIDA je čini mi se onaj višegodišnji špinat.Zna li netko gdje ga se može nabaviti.Naime ja sam ga imala jedne godine jer sam dobila mladice i presadila ih,no moja mama mi je došla u goste i htjela napraviti  "dobro djelo" i očistila jedan mali dio vrta do čiste zemlje od nekih "grmića", a to je bio taj špinat.Niakda više nisam naišla na tu vrstu špinata pa ima li ga gdje?
Na vrh
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 14:11
ma znate kako riješit problem? posijat- posadit špinat koji raste u obliku grmića... ja sam imala onaj lisnati, raste kao blitva, ima duge fine tanke listove ali je bio tako ušljiv za poludit... i šprican i opet... na kraju sam ga počupala i posadila od susjede grmičasti, debeli listovi, manji, ali se jako razrastao i nema nikakvih problema, otporan, ma predivno...
a blitvu jednostavno ostavila, berem neušljive listove, a uši se ne šire...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 12:05
Da, uši luće neku tekućinu koju jedu mravi, zato ih zapravo mravi uzgajaju i premještaju po biljkama, a ako ih nježno pomiluju, one luče taj nektar kojim se hrane. Baš sam to gledala na nekom dokumentarcu i bilo mi je fascinantno to vidjeti.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 00:26
ne luče li uši neki vosak koji privlači mrave?
ja srećom nemam tih problema.
 
 
 
 
jer nemam ni povrća ove godine u vrtu haha
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 12:41
...čaj od koprive i češnjaka, nek odstoji 12 h i prskati time!!
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 20:18
http://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/3361-bio-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi.html
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 20:13
-kameno brašno, sitni kristalići im se zabiju u tijela i ubiju ih
- 1 glavicu češnjaka, nasjeckati, ostaviti minimalno 5 sati u 5 litara vode, procjeditit i prskati (djeluje i protiv gljivica)
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
alterego View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alterego Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 16:50
U svezi ušiju, jedan savjet kojeg sam dobila od jednog iskusnog gospodina, koji cijeni prirodan vrt bez kemije. Moram priznati do sada nisam isprobala, ali ako se netko upusti u to, nek javlja rezultat.
Dakle trebalo bi napraviti mješavinu od mlijeka i vode, čini mi se da mlijeko čini 1/3 te mješavine, pa se tom smjesom pošpricaju uši. Ostaci tog mlijeka (vidjeli ste već, kak mlijeko zna biti gadno za očistiti kad se negdje osuši) pozatvaraju otvore na bubicama (jadne) i znate kakav je logičan slijed. Kažem još jednom, nisam sama isprobala, i da dobro isperite svoju špricu da mlijeko tamo ne bi proizvelo neželjene efekte.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 09:16
Sada sam i ja primijetila te gnjusne gmizavce na mojim mahunama iliti fažoletima.Sve živo ću probati jer jako volimo mahune i stvarno mi je žao da mi propadnu.Prošle godine je bilo sve ok. ali ove,valjda od blege zime i ove glupe kiše.
Na vrh
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 13:54
e, hvala ti!!! čula sam od susjeda da imaju najezdu na kelju, a ja imam još i na mahunama, a na bakonu na fuksijama. strašno! napasnicu jedni!! i sve to jer sam se toliko hvalila kak imam predivan špinat i ogroomne mahune... kazna za hvalisavostUnhappy
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 23:32
Mravi inače uzgajaju te crne uši i skupljanu nektar koji one luče, a posebno su ugroženi kamilica i blitva. I sama imam te iste probleme. Postoji bilje koje tjera mrave, a to su lavanda, paprat, mažuran i majčina dušica, probaj ih zasaditi u većem broju posvud po vrtu, a posebno ugrožena mjesta malčiraj lišćem paprati i rajčica.  Inače gdje su uši tu dođu i bubamare - odrasle i plave ličinke s žutim toškama koje ih masovno tamane. Ako je najezda strašna možeš ih probati očetkati s biljaka na papir i zbnječiti, čula sam da pomaže sapunica od deterđenta za pranje posuđa - to nanesi na uši i kasnije samo očistiš sve s biljaka, koprivin čaj djeluje relativno - negdje da, negdje ne...u svakom slučaju možeš probati, isto tako i s lužnatom otopinom - npr namočeni drveni pepeo.
Što se tiče kamilice osim ušiju napada ju i pepelnica dosta rano, zato provjeravaj listove da se zaraza ne prošiti na ostalo.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 19:49
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=269&PID=59620#59620
 
imaš tu neke savjete pa pročitaj - možda pomognu
Na vrh
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 19:29
Danas sam se neugodno iznenadila kad sam vidjela da su moje obožavano povrće napale crne lisne uši. Listovi su se savili, smežurali, i to samo mladi listvi špinata, oni veći su u redu. S blitvom još nije kritično, ali isto tako su mi napale kamilicu... Napominjiem da ima, naravno i puno mrava..
Ima li itko neki savjet ili neku manje toksičnu metodu suzbijanja toga ili da čupam sve van? Da, ima ona mogućnost s namočenim koprivama, ali meni su i koprive ušljive!!!!
Pomaže li piretrin, (ne znam kako se zovu proizvodi)? Ne bih htjela ništa sa sufiksom -cid ili -mor, ali ako nema druge...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 20:14
Hvala Pomme! ovo je jako koristan savjet Thumbs%20Up
Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 21:17
Pazite sa pivom ! Puzevi su pravi alkoholicari smile135

Ako koristite tu tehniku morate znati da cete namamiti puzeve u okrugu od 100 metara !!!!

Dakle posudicu s pivom bi trebali staviti u neki udaljeni kraj vrta, a ne pokraj povrca.
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 19:16
Ja sam pročitala jednu dobru ideju kako odbiti kupusni bijelac: staviti između kupusa na tlo smrvljene ljuske jajeta (okrenute na bijelu stranu) - ženka kupusnog bjelca će misliti da je već druga ženka položila jaja pa ona neće tu polagati jajašca.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 15:47
sol se rabi i za kupusnjace protiv k. bjelaca..razrijedi se malo u vodi te se pospricaju listovi
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 15:23
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Dok sam imao vrt puževa sam se rješavao običnom kuhinjskom solju.. navečer, po suhom vremenu bi posipao sol  oko gredice salate - debljine  kao obična špaga.. , dakle ne puno i rasipno i ujutro bi našao samo rastopljene puževe jer ih je sol izgrizla.  Gusjenice: otjerao mačke sa vrta i pustio ptičice da ih brste... Uostalom, čini mi se da ima ovdje na forumu recepata za prirodno uništavane tih napasnika, osim pepela i vapna..
 
Ja sam probala sa solju, ali otišlo mi cvijeće skupa sa puževima. ne znam možda sam pretjerala Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.