Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 34>
Korisnik
Poruka
pigeon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pigeon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 07:41
super!!!!
sva je zdrava,jedino je bila u pretijesnoj vazi ali to sam rijesilaWink
Vjerojatno ce joj trebati neko vrijeme jer je dozivila velik sok,ali jedva cekam da se 'opusti'.
Inace imam dvije takve i mogu se pohvaliti da su prekrasne i bujne,mislim da su i prezadovoljne HeartBig%20smile,ali ove sirotice se vise ne vracaju u lokalAngry.
Jos su u lokalu 'zarobljene' takve 3 vaze sa po 3 dracene koje takodjer potrpe neugodan nocni zivot,pokusat cu nekako i njih spasiti,srce mi se para kad ih takve gledam.
Uskoro cu staviti i slikice mojih ljepoticaHeart
  Sad malo da pohvalim forum,hvala vam na brzim odgovorima i pomoci! Samo stavlčjanje slikica i nije bas jednostavnoConfused,ali kad se uhodam ici ce to malo brze.
Puno pozdrava!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 08:13
dok se ona oporavlja od šoka, ti možeš prelistati temu o dracenama, možda naiđeš na još nešto zanimljivo

naravno, kad uhvatiš vremena

i dobro nam došla Smile
Na vrh
pigeon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pigeon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 14:07
sta ce moci izbiti novi listovi jer su se te 'rane' pocele zatvarati,nije mi jasno bas...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 16:30
ja sam svoju bila skratila jer mi se nije sviđalo što se izdužila i izgubila dosta listova, par stranica prije sam pisala o tome
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 16:00
 neznam koga da pitam kupila sam sjemena  od cvijetova
 tocca nivea
telopea speciosissmn
ima li tko iskustva sa ovim ljepoticama
 natalija  javi seThumbs%20Up
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 16:16


moja dracena
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 16:26


msmile162olim da mi neko kaze kako da je vratim u zivot
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 19:59
Pigeon, na stabljici bi se, pokraj rane koja se zatvori ili neposredno ispod nje, trebali pojaviti novi izboji i iz njih se razviju nove grane.

Bonsai, čini mi se da je ova tvoja druga biljka Cordyline i uopće ne izgleda loše, naročito u odnosu na moju. Evo što sam joj nedavno napravila: u podložak ispod tegle stavila sam komade stiropora koji su viši od podloška i ulila vode do ruba kako bi isparavala i stalno vlažila zrak oko biljke. Na te komade stiropora stavila sam teglu s biljkom. Odrezala sam suhe listove, dobro je zalila i stavila na svijetlo i toplo mjesto. Primjećujem da sad pušta novi listić koji djeluje svježe i zdravo pa mislim da je ovaj postupak urodio plodom. Vrijeme će pokazati.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 23:42
Pigeon dobro došla i želim ti sreču oko tvoje dracene nadam se da češ uspjeti za raziliku od mene ja je nisam nikad mogao uzgojiti,a ti nemoj gubiti nadu iako je dosta oštečena pa s toga mi je i sumljiva.Sretno.
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 14:28
Andina poslusat cu i ja tako nesto,hvala za ime ja sam je dobila i nije pisalo ime zato i neznam a strasno mi se svidja i bila je prelijepa citsvo proljece nadma se  da ce se oporavitismile162
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 20:39
dmirce12 vi i ja izgleda možemo skupa ni mene dracene baš nešto ne vole i moje su na kraju propale
Na vrh
vejanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vejanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 18:20
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:




pozdrav svima Embarrassed a kako se zove ova biljka u drugom redu ispred zavjese? u ovom loncu sa crnim prugama? baš je fora
Na vrh
vejanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vejanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 18:21
čitajući vaše postove ja se danas ohrabrila i zasjekla svoju dracenu da se malo zgusne... valjda ju nisam dokrajčila  Wacko
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:07
Pozdrav, Vejanka, i dobro nam došla. A kako si je to zasjekla?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:28
vejanka, mislim da je to cyperus, vodena palma, šilj

dobrodošla, nadam se da je operacija bila uspješna
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:53
Medy meni samo neuspjevaju te marginate dok sam sa ostalim veoma zadovoljan mislim da ima nekih mojih objavljenih na prethodnim stranicama.
Vejenka pozdrav i kako kaže Natalija to je vodena palma nekako se probija kroz te silne dracene koje su ispred nje.
Na vrh
vejanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vejanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 23:33
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Pozdrav, Vejanka, i dobro nam došla. A kako si je to zasjekla?


imam dracenu onu na "3 kata" od kojih su donja 2 odavno pokojna. e sad ovaj 3.kat ima nakon reza 3 grane koje su dosta izrasle i najduži izrast sam skratila na jedno 30 cm iznad mjesta grananja tj. izvornog reza. da li će šta biti od toga još se ne zna Embarrassed
Na vrh
vejanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vejanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 23:34
hvala na odgovoru za voednu palmu :)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 11:30
Originalno poslano od člana vejanka vejanka napisao:


imam dracenu onu na "3 kata" od kojih su donja 2 odavno pokojna. e sad ovaj 3.kat ima nakon reza 3 grane koje su dosta izrasle i najduži izrast sam skratila na jedno 30 cm iznad mjesta grananja tj. izvornog reza. da li će šta biti od toga još se ne zna Embarrassed

I ja sam napravila istu stvar. Sad se onaj batrljak suši. Izgleda da od njega nema ništa. Upropastila sam dracenu.Ouch Ostaje još nada da će pustiti nove izboje ispod tog batrljka.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 13:00
Evo i mojih! Je da su male al nadam se da će i porast,
zahvaljujući vašim iskustvima i savjetima.





Baška Voda
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.