Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Duranta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Duranta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 15:00
štefice super ti izgleda, mojoj su otpali svi listovi, nadam se da će potjerati , bila mi je u hladnom, jel tvoja bila u toplom ?
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 15:06
Da bila je u toplom na južnom prozoru,ona u hladnom,ostala mi zelena samo 5 cm od zemlje,stavila sam je u toplo neki dan i počela se buditi,samo ta će na jesen procvijetati
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 15:28
moram i ja svoju pod hitno na toplo
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 15:15
Moja je već vani, ali bilo dosta suhih grančica, pa sam je ošišala, nadam se da joj ova silna kiša neće naštetiti i da će krenuti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 19:30
Moja veća duranta, cijele zime je u zimskom vrtu, puna je zelenih listića i nabacila je puno malih grančica, pa ako je moram šišnuti u proljeće, zakorjenit ću ih !!

Druga, manja, kčer od ove velike,je obečana tikviću, odbacila je svo lišće i sada se vide mlade grančice koje pupaju !!

Dakle, mam i kćer nisu na istol valnoj dužini, nego se svaka ponaša kako joj je volja !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 14:12

danas sam od prijateljice iz Canade dobila nekoliko sjemenki Duranta Alba White,dali je tko sijao durantu i dali se sjemenke namaču u vodu ili direktno u zemlju
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 11:20
štefice nema miskustva ali našla sam podatak na netu da treba 30-60 dana da sjeme nikne, i da se sije 1 mm u dubinu na temperaturi od 22 stupnja. A na drugoj stranici i da treba period na hladnom ( Stratifikacija ), ali bez namakanja.
belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 18:53
Hvala belice,sad samo treba da niknu,pa cemo imati i bjelu ljepoticu Wink
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 16:36
hm moja mala durantica i nije baš nešto sretna, izgleda mi kao da joj željeza fali iako ju gnojim uredno... možda joj se zemlja u kojoj je posađena ne sviđa. Svo mlado lišće mi je sunce spržilo doslovno.




belica,zagreb
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 14:16
evo i moje, bitno je da su žive oporavit će se one belice

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 18:16
znam kaj sam pogriješila... palo mi je na pamet čim sam sjela. Totalno sam bila blesava što sam ju stavila u teglu od teracote i to još tako malu, a kako je ovih dana bilo pakleno vruće, zemlja joj je stalno bila suha.
En tvoja izgleda odlično.

belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 19:33
Sijala sam bijelu i nijedna nije nikla.
Dali je kome koja počela pupati ili cvjetati,kod mojih ni p od pupa,
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 20:15
Belice terakota je bolja od plastike, cini mi da ni da saksija nije puno mala za toliku biljku, samo trazi dosta vode i ne voli bas poziciju gde pece sunce.
Sutra cu poslikati moju u celosti, sada je vec pao mrak, puna je pupova i pocinje sa cvetanjem a i zadovoljna sam kako je narasla.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 10:20
Mimar,krasna ti je Clap
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 12:58
To sutra davno beše Embarrassed i tada je zgledala ovako
bila je puna pupova koji  sa sada lepi cvetovi
 
poslikaću je , ali sledeću sliku ne obećavam za sutra Wink
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 13:28
Dragi moji, trebala bih pomoć.... moja duranta slabo napreduje, listovi su joj više žuti nego zeleni.
Prihranjujem ju jednom tjedno, dala sam joj željeza, ali promjene nema.
Treba li joj možda promijeniti zemlju?
I koliko sunčan položaj zahtijeva? Trenutno sunca ima popodne... od podne pa nadalje. 




Ovo su slike od prije 5 minuta... 


Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 23:13
Duranta voli puno vode ali i nju vole napasnici, posebno biljne vasi, pa proveri listove i mislim da je mozda previse na suncu, cak mi se cini da vidim nesto poput opekotine na jednom listu, mozda i gresim... Probaj da joj nadjes malo zaklonjenije mesto, sunce je drugacije, meni je opeklo lisce Stefanotisa i jos nekih biljaka mada su one bas za suncanu poziciju. Sto se zemlje tice, nisu posebno zahtevne, sto bi znacilo kupovna zemlja za cvece i prihrana sa pojacanim azotom jer je dozu gvozdja vec dobila.. Mislim da ce se zazeleneti a ubrzo i poplaveti cveticima.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 07:57
Hvala Mimar!
Premjestit ću je na zaklonjeno, pa ću vidjeti! Stoji tu jer sam se vodila za pročitanim, da voli puno sunca... Ali, kao što kažeš, kao da je sunce drugačije.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 08:37
ista stvar je bila sa mojom, kad sam ju izvadila iz zemlje našla sam 10 velikih crvi , ogromnih , izvadi i ti svoju onako sa zemljom pa provjeri 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 10:23
Ajoj!!! Idem odmah!
Hvala ti Nona!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.