Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ferocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ferocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ferocactus
    Objavljeno: 04 Srpanj 2010 u 11:18
Ima li tko iskustva sa Ferokaktusima?
Od prošle jeseni posjedujem dva Ferokaktusa. Izgleda da nisam imao pravilni tretman preko zime jer mi nisu cvjetali u proljeće. Imaju dugačke zakrivljene jake bodljike. Za te bodljike primim kaktus, kada ga vadim iz posude prilikom zalijevanja. Gnojim povremeno sa rastopljenim NPK-om. Često pročitam da je potrebno zamijeniti zemlju nakon kupnje kaktusa sa kvalitetnom domaćom mješanicom substrata,perlita i pijeska? Pitam se dali je to baš tako ?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
narcis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje narcis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2010 u 15:52
Draga moja to nisu nikakvi problemi. To za zemlju je tačno zimi ih drži na svjetlom i hlanom mjestu gdje nema smzavanja i oskudno zalijevati držati u malim posudama. Pridržavaj se pa će i tvoji ljepotani cvjetati i dva puta u godini kaoi moji
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2010 u 08:37
Ferokaktus-cvijet

Na vrh
sahry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sahry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 10:42
predivni Tongue
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 20:36

U, ja ferocactuse volim jako Heart

Sto se tice mijenjanja zemlje...
Meni je skoro pa pravilo da mijenjam zemlju nakon kupovine.
Ne tolko zbog cvatnje, nego se uvijek desi da su kaktusi koje kupim prerasli teglu LOL
 
 
Sto se tice cvatnje ferocactusa... cuj, neke vrste cvatu brze, neke kad su ful stari.
I ja imam latispinusa (ko tvoj lijevi sa crvenim bodaljama) i nikad do sad nije cvjetao, imam i ovog desnog ali on je jako mali (kojih par cm pa cvjetanje niti ne ocekujem u iducih 10 godina LOL ).
Imam jos dosta vrsta (nesto vecih primjeraka, nesto i manjih), ali ne ocekujem cvatnju uskoro LOL
 
Ali evo, da ga pohvalim - imam jednog ferocactusa koji je procvjetao ove godine i cvjetat ce opet (ima dva nova pupa) a nije nesto osobito star (kojih 5-7 godina):
Uploaded with ImageShack.us
Ferocactus setispinus.
 
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 10:53
Tvoj kaktus u stvari je Hamatocactus setispinus! Ferocactus i Thelocactus setispinus su njegovi sinonimi!
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 12:14
I ja imam latispinusa,kojem je 7,5 god.i jos nije cvjetaoUnhappy al je predivan,mnogi kažu da je to najljepši kaktus u mojoj kolekciji pa se nadam da će moju ljubav ubrzo nagraditi cvijetomSmile
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 13:50
Ponekad, godine kaktusa nisu presudne za cvetanje, smeshtaj i nacin uzgoja su vazniji!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 22:08
Lijepi cvjetići na vašim ferokaktusima. Vidi se da ste pravi znalci. Ja posjedujem približno 20-tak kaktusa i skoro svi su potrebni presađivanja. Kaktuse namjeravam presaditi na jesen. Imam jedno pitanje: zemlja za kaktuse ? Dali se treba prilagoditi svakom rodu kaktusa posebno ili je u redu za sve kaktuse koristiti isti tip zemlje?
Evo slika jednog „malog“ ferokaktusa u svom prirodnom staništu.


Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2010 u 11:02

TongueKoooooooooooooooooooooooliki kaktus!!!!!!!!!!!!!!

visina u cm??????????? ma predivan! Svaka čast Pinus!!!!!!!!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2010 u 11:52
Ne misliš valjda da je moj ?   
Govorimo o Ferokaktusima i povremeno je dobro pogledati kako te biljke izgledaju u svome prirodnom staništu, da ne prihvatimo iskrivljenu sliku o tome što su to u stvari kaktusi.

Pitanje o zemlji je i dalje aktualno.

   
Na vrh
Biljka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Biljka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 16:27
pozdrav svima
 
znači zemlja za kaktuse vas zanima.
najlakši način kod kojeg nećete pogriješiti je da u vrtnom centru ili cvjećarni kupite gotovu mješavinu zemlje za kaktuse. osobno ih povremeno kupujem i sve su dobre.
imate li mogućnosti i volje, mješavinu možete napraviti i sami. uzmete jedan dio vrtne zemlje, dva dijela pijeska i jedan dio listinca pa sve dobro promiješajte. u ovu mješavinu dobro je dodati sitno izmrvljenu opeku ili sitni šljunak kako bi zemlja bila što pozračnija.
najbolje vrijeme presađivanja je jesen ili rano proljeće kada kaktusi ne cvatu.
 
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 20:44
Tako je! Odlicna receptura!
Gospod e GOLEM!
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 14:43

ja za kaktuse također sama napravim podlogu koja se sastoji od:

  1. 1/3 žute zemlje ili ilovače
  2. 1/3 crvenice
  3. 1/3 biljnog humusa

to su sastojci koje svi mi više-manje imamo  kod kuće,pa zašto onda kupovati. meni se ova mješavina pokazala kao odlična. a što se samog presađivanja tiče ja to obavim na jesen,a u proljeće po potrebi opet zasipam.Smile

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 13:05
ja imam ovog na pinusovoj fotki sto je prvi lijevo veliki je dosta isto mi niej nikad cvjetao mislila sam da ni ne cvjeta tj da mu treba duugo da procvjeta
Per aspera ad astra.



Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 23:17
Ferokaktusi  zahtjevaju direktno svijetlo,
 minimalna temperatura 5 ° C ,
zemlja u koju se sade -  ilovača.
Ako im ispuniš sve ove uvjete cvijetat će tek za 10 godina.
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 20:35
:)
:)
Mogu da prezive i malo nizu temperaturu!
Gospod e GOLEM!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 20:37
Lijepi kaktusi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 21:00
Vidim da je tvoja kolekcija prilično velika Astrophytum .
Vjerojatno i tvoje znanje i iskustvo, pa me zanima dali za sve vrste kaktusa koristiš istu zemlju ?
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 21:34
Uglavnom DA, sa manjim ili vecim izmenama!
Gospod e GOLEM!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.