Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kava

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kava
    Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 08:43
Kofea/Coffea arabica
 
 
 
slika sa net-a
 
Ima li tko iskustva sa ovom biljkom?
Jako je zahvalna ako joj se osigura visoka vlaznost zraka (redovito orosavanje)
 
Voli suncano ali bez direkt sunca jer dobiva fleke po listovima.
 
Nije pretjerano zahtjevna..
 
Meni se osobno ova biljka jako svidja i zanimljivo mi zvuci pomisao uzgajanja biljke kave kod kuce..
 
Kompaktno djeluje,jer ih ima po nekoliko u busenu..
Moja preporuka je da se ne rasaduje,nego ostavi tako..
 
Kad preraste,lagano se oreze,da se formira grmoliki oblik
 
 


Ažurirao administrator - 22 Prosinac 2007 u 14:33
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 09:00
...ima ju vec neke dvije godine, ovo za sunce je tocno ja sam ju stavila na sunce i jadnica se sva prrzila. Imam tri stabalca koja su dosla zajedno , mozda je dobro rasaditi ih. Trenutno je u ocajnom stanju , svako stabalce ima samo po 2-3 lista pri vrhu , ali nadam se da ce se oporaviti. Ovo za vlaznost i prskanje nisam znala, mozda joj to i fali. Inace kupila sam ju u BilliTongue....znaju je cesto imati.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 09:19
Imao sam i ja nekoliko biljčica kafe u saksiji, ali su mi brzo propale. Nisam znao šta im odgovara.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 09:40

Prvu koju sam imao sam odmah stavio u prozor,reko ona voli puno sunca,a na kraju suprotno...

Druga je bila prekrasna,poklonio sam ju prvoj susjedi jer je jos veci kavoljubac od mene,pa reko neka uzivaTongue
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:00
Ja sam svoje držao na svetlom mestu u toploj prostoriji, jer sam je nabavio otprilike u ovo vreme. Do proleća je ostalo živo jedno drvce sa 2-3 lista, ali se ubrzo i ono osušilo.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 12:35
Moje tek sada niću iako sam jednu grupu posijala u 7., a drugu u 9. mjesecu. One od 7. mjeseca su već dugo vani, ali mi baš ne rastu. Stagniraju i ne znam da li je to normalno. Navodno vole jako kiselu zemlju pa je to možda razlog stagnaciji jer su moje posijane u običnu kupovnu zemlju za cvijeće.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:14
Moja mama je prije rata u basti sadila kafu
i bila je jako uspjesna u tome
znam da je samo vikendom zaljevala i
s vremena na vrijeme je okopavala


godinama trazim sjeme ali bezuspjesno
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:18
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Moje tek sada niću iako sam jednu grupu posijala u 7., a drugu u 9. mjesecu. One od 7. mjeseca su već dugo vani, ali mi baš ne rastu. Stagniraju i ne znam da li je to normalno. Navodno vole jako kiselu zemlju pa je to možda razlog stagnaciji jer su moje posijane u običnu kupovnu zemlju za cvijeće.

Zemlja ispod borova i četinara je kisela, probaj uzeti takvu zemlju. Čuo sam od jedne kolginice da je u zemlju stavljala suvi kvasac kako bi promenila pH vrednost i dobila kiselo zemljište.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:46

Kika gdje si nabavila sjemenke ako smijem pitati?smile39

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 21:05
Kod susjeda pobrala sa grma. Imam dobrog susjeda, ha?!
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 21:29
Blago tebismile227
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 21:45
Ako mi biljčice lijepo izrastu, čuvat ću ti jednu.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 01:25
 I ja bih sjemenku kave...pls....
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 09:21
Frida, sjemenki više nemam, ali ako mi opstanu biljčice, bit će i za tebe. Izniklo mi je 16 biljki, ali jako, jako sporo rastu. Još nisu dobile prave listove. Imam dojam kao da stagniraju.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 11:38
smile211 prava stvar za kavoljubce kao ja. Ako netko bude imao viška sjemena i ja bih malo....
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 16:11
Kika super...hvala ti....
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 18:05
I ja bih malo sjemena ako ko ima
mada su meni obecali neki distributeri kafe
ako ja dobijem prije javim
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 19:41

Kavoljupci navalite. Ako je netko iz Zagreba onda u Konzumu na Črnomercu ima za kupit biljka kava i dođe 59,99kn. Ja sam si morao kupit jednu.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 19:56
Nisam to vidjela, valjda ima i negdje u Rijeci.
Ako nađem kupit ću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 21:59
Geko,jel to danas bilo?(da nisi prije tjedan dana  kupio,pa sad nema) Nisam iz Zg no sutra tetu zovem nek je kupi i čuva
hvala na obavijesti,Gekosmile78
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.