Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Veneto - kratko ali slatko
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Veneto - kratko ali slatko

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Veneto - kratko ali slatko
    Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 14:52
pokret u 6. vani mrak - srecom zima nije. preko puta autobusne stanice na kojoj cekam crkvica na Kastavskom groblju se tek nazire kroz tamu
bus pun, svi raspolozeni usprkos nenormalnom dobu za biti budan, ceka me sjediste br. 11 . na onom br. 12, uz prozor naravno, me ceka i Miramare Big%20smile 
do granice u hipu, a onda... jedini razlog zbog cega sam ZA u EU: trebalo nam nam je ravno 3 sata da udjemo na "obecani dio kontinenta"
cilj br 1: Bassano dell grapa. gradic u podnozju Dolomita i Julijskih alpa. poznat je uglavnom po 3 stvari: tamo u vrijeme raspada Austro-Ugarske monarhije, nastajanja Italije, i naravno u vrijeme I WW, u njemu su bili stacionirani poznati alpinci, vojnici prepoznatljivi po peru na sesiru.
u sredistu grada je njima, i njihovim draganama od kojih su se rastajali nikada ne znajuci hoce li se ponovno sresti, podignut spomenik.
grad je nevelik, pitoreskan, pun turista, ziv i neodoljiv. kroz njega tece rijeka premostena drevnim i prelijepim mostom
prilaz mostu
snimljen s obale
pogled s mosta na obalu
i jos jedan
malo jedna, malo druga obala...
kuca uz sam most
kao sto vidite, most je natkriven
Mira na mostu
oplocenje mosta
i ja - jedina slika Tongue    
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 15:38
dakle, to je br. 1 po cemu je poznat. o broju 2, samo par rijeci bez slike jer nas jednostavno nije zanimalo Wink: destilerije grape, tj rakije. najstarija je naravno pozicionirana na prestiznom mjestu - na samom kraju mosta. grape su oplemenjene raznim dodacima, a u destilerijama se prodaje i cokolada s rakijom. kako nisam od maligana - ni to me nije privuklo Tongue.
ono br. 3 me itekako privuklo! porculan...
prvi izlog... i ducan... tik uz most
naravno, bile smo unutra u hipu
nije dilema kupiti - nrgo sto ne kupiti
mislila sam i njega, pa da se ne mucim, al transport Unhappy
ali ducancici su jedan do drugog...
i jos
pa...
grb na ulici
kafic u kojem smo naravno popile kavu, a preko puta... porculan
oslikana fasada
jos malo... 
 
  
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 16:34
i pokret za Veronu
vrijeme cijeli dan predivno, suncano, toplo. grupa je krenula u obilazak grada, a kako smo mi obje bile vise puta, ostale smo na sajmu. ja sam inace manijak Fiera di Natale, Weinahtsmarkta i ostalih Bozicnih sakjmova pa sam zapravo radi toga i isla. oooooooooogroman je! popunio je sav prostor oko arene, sa svih strana! ali... bila sam razocarana. na cijelom sajmu ukupno 2 bas Bozicna standa! ostalo... ali idem redom
dosli smo so tvrdjave,
prosli uz nju
jedna zatvorena
a ova sluze za prolaz
usput smo prosli kraj male prastare crkvice
i stigli do arene i cilja
prekrasan starinski ringispil... iliti vrtuljak
sve osvijetljeno
jos malo arene
i sad ono meni zalosno: krpe, cipele, taske, salovi, rukavice, novcanici, sesiri, silikonski plehovi svih velicina i oblika, "cudesne" metle, sjeckalice, krpe, i kao sto rekoh 2 Bozicna! istina, jako puno onih sa slatkisima, tipicnima, netipicnima... i finima. ali nas dvije smo najprije sjele i pojele porciju profiterola (ja) i tiramisu (Mira) a bile su - enormne! I tu smo pogrijesile, jer toga ima uvijek, a ovoga sa sajma ne... ali bilo je kasno, nismo mogle disati a ne bilo sto pojesti! da sam sad tamo...
tako sam snimila samo par standova...
onih kakvi bi trebali biti
na ovakvom mjestu
ovo i
 
su simpa dekoracije za "cudesnu" kefu za zivotinjske dlake
gomile najrazlicitijeg marcipana
i preslatke (izgledom i doslovno) kucice.
oko pol 9 smo krenuli natrag, i negdje oko 1 bili doma. lijep dan koji napuni baterije. 
   
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 16:46
Ti si draga ko lutajući reporter
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 16:50
Thumbs%20Up a zasto na svakoj pise "Turska"... mozda su zalutale u krivi folder, ali nije Turska casna penzionerska!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 18:01

Jako lijep grad.
A kako tek obožavam božićne štandove! 
No nisi se ništa pohvalila jesi li što kupila od božićnih drangulija... daj ako jesi, pokaži, usrećit ćeš me!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 18:21
LOLLOLLOLObzirom da sam bila u Veroni, ja sam ti svjedok da su slike iz Italije iako na njima  piše Turska!smile96
Sad šalu na stranu, krasna, slatka, mala reportaža s jednodnevnog izleta.
Zbilja ste u kratkom vremenu svašta vidjele... i naravski... odolile da ne zatrpate autobus. Nisam od porculana, ali onaj borić bih "maznula" cijeli rado.
Uz lijepo vrijeme izlet - pun pogodak a zahvaljujući tvom opisu i slikama uživamo i mi....Iz slika sajma u Veroni se širi miris prženih badema, čokolada i ostalih delicija...Wink 
Da,da... sad fotić u ruke i slikaj svaku sitnicu koju si kupila. 
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 18:22
hamara,pa ti si neumorna,bas me odusevljavas,svojim reportazama Heart
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 18:26
Prekrasan izlet, baš ste nam ga lijepo prezentiraleThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:49
hamara,

predivan izlet i još bolja reportaža sa popratnim opisima.

Uživam u mjestima koja nisam vidjela. Ovako, uživala sam putujući s tobom u slikama.

Hamara i ti putuješ, putuješ...

Hvala ti što si nam to priuštila. Puno  smile78

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 21:25
Hvala Hamara na slikicama ,Veronu sam obišla i ponovo sa tobom prošetala,no ne vidim slikice Julijine kuće i statue,i čuvenog balkona  gdje je ona stajala  a dole u vrtu Julio pjevao,ili niste stigle sve običismile78
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 21:35

O Hamara, pa koliko vremena protekne između tvoja dva putovanja?! A još da voziš, gdje bi ti bio kraj....Thumbs%20Up


Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 21:43
dakle, htjela sam nesto zatajiti Embarrassed. ja sam prosla dosta Bozicnih sajmova, bogatijih i manje bogatih, glamuroznijih i jednostavnijih... jedan od najglamuroznijih je svakako onaj u parku dvorca Thurn&Taxis, jer je vec sam ambijemt prekrasan - predivan dvorac u prekrasnom parku... "nas" Trscanski je mali ali presladak... e sad moram priznati da je ovaj Veronski najrazocaravajuci! OOOOOgroman je... cijeli prostor oko arene u ne znam koliko redova... i zbilja smo ne znam koliko puta sve obisle (satima) da bi pronasle, slovom i brojkama, dva -2 standa bas Bozicna. ostalo... sajam cipela, salova, rukavica, pulovera, "cudesnih" krpa, strugalica za povrce, silikonskih plehova... jedino tipicno Bozicno je velik broj standova s tipicnim Bozicnim slatkisima iz cijele Italije. I istina, kako baka kaze, sve mirisi po cimetu, vaniliji i ostalim mirisnim zacinima. Prepuno prekrasno izradjenih vocki, figura, oblika od marcipana. ali malo bas Bozicnih dekoracija cemu sam se veselila. nesto sam ipak nasla, i obecajem sutra fotkam i stavljam,
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 21:44
Originalno poslano od člana sarajka sarajka napisao:

Hvala Hamara na slikicama ,Veronu sam obišla i ponovo sa tobom prošetala,no ne vidim slikice Julijine kuće i statue,i čuvenog balkona  gdje je ona stajala  a dole u vrtu Julio pjevao,ili niste stigle sve običismile78
obzirom da smo obje bile vise puta u Veroni, a isle smo ciljano na Bozicni sajam, odlucile smo odustati od obilaska i ostati na sajmu.
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 21:47
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:


O Hamara, pa koliko vremena protekne između tvoja dva putovanja?! A još da voziš, gdje bi ti bio kraj....Thumbs%20Up


Big%20smile ovaj puta ide nekako u nizu - iducu nedelju "selim" u planinu blizu Salzburga i ako mi se sin/snaha smiluje da me odvezu nekud na neki sajam (a Austrijski su prekrasni) slijedi nastavak reportaze o Bozicnm sajmovima Tongue
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 22:10
Mjenjaj nick u "skitnica bjelosvjetska"LOL
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 22:18
Joj, joj, joj....i ja bi se skitala....Cry!
Informativno, kolko kava???
Ja sam nedavno u Austriji popila najskuplji čaj u svom životu, 2,80 eura..Wacko
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 22:51
paaaaaaaaaa ovako... 2 kolaca, 2 vode cca 10 eura. kave... hm to je Mira castila pa bi ona trebala znati... ali tu negdje ko sto si rekla
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 23:54
Znamo mi da ti voliš putovasti i da te ne treba puno nagovaratiWink
 
Slikice Brassana su super, podsjetile su me na davnuuuu šetnju tim prekreasnim malim gradićem
 
Svre u svemu lijepa reportažaClapClap
 
P.S.Taman sam htjela dodati: čekamo nastavak slikica s narednog putovanja, a ono post otišao

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 00:23
pa naredno je jako brzo, ali ne znam hoce li biti puno stofa... mozda provedem cijelo vrijeme u kuci Tongue- ali ako budem imalo skitala znate da cu izvijestiti Wink 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.