Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - peglanje salvete
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


peglanje salvete

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
hobby silvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobby silvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: peglanje salvete
    Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 09:59
drage tete salvete!

oprostite što ulijećem ko padobranka...
čitam vas i gledam već duže vrijeme,divim se onome što vidim, a kako i sama nešto radim puuuno mi znače savjeti i trikovi koje ovdje pronađem i koje tako nesebično dijelite s ostatkom svijeta

imala bih jedno pitanje... nisam sigurna gdje bih ga postavila pa sam se odlučila ovako, ako admini smatraju da tome nije tu mjesto, molim da premjeste...

moj problem je u slijedećem: na jednom blogu sam našla kako aplicirati salvetu bez nabora i preporodila se kad su u pitanju velike površine gdje trebam staviti salvetu... dakle, kad zapeglam salvetu sve u prvi mah izgleda super. problemi nastaju kad pokušam popraviti rubove sa lijepilom za decoupage ili kad želim polakirati   površinu. tada mi je počinju stvarati preružni nabori, kao da sam salvetu namočila u vodu i ništa što sam do sad isprobala nije upalilo i popravilo situaciju

obzirom da se za koji tjedan spremam izložiti/prodati svoje radove na jednom sajmu (kojih ima jako malo jer uz 3 djece ne stignem baš sve što bih htjela) ne bih voljela prodati nelakiranu kutijicu... moje kutijice su uglavnom namjenjene klincima i strah me što bi se dogodilo da koje dijete samo takne tu kutijicu s mokrim prstićima...

što da radim????
ima li rješenja?
da li vi zapeglavate salvete i s kime i kako onda lakirate???

MOLIM VAS dajte mi neki savjet... spasite me   

zahvalna sam unaprijed...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hobby silvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobby silvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 10:03
ovo je blog gdje sam vidjela kako se to radi...

http://mare-ri.blogspot.com/2010/12/svnikolacizmice-i-peglanje.html

radim sve točno tako, osim što ljepilo ne ostavljam sušiti preko noći... možda je stvar u tome?!
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 11:25

draga silvija,
najprije - dobro nam došla...
i duuuuugo nam ostala i družila se s nama... Smile   Heart


samo dvaput sam radila sa zapeglavanjem,
ali sam koristila DecoArtovo namjensko ljepilo Hot gloss...
držala sam se točno uputa napisanih na pakiranju
i nije bilo nikakvih problema...

kvaka je u tome
što nisi ostavila da se dobro osuši...
zato se i događa da se sve počne borati kao da si salvetu namočila u vodu,
jer praktički radiš mokro na mokro...
možda ti pod prstima djeluje suho,
ali vjeruj mi - suh ti je samo površinski sloj i to ne do kraja,
a podloga ti je garant vlažna...

najbolje se držati uputa na proizvodu...

moj savjet za buduće radove ti je:
ostaviti da se sve dobro osuši preko noći, zapeglati,
ostaviti par sati i
zatim još jednom sve premazati ljepilom
i ponovno ostaviti preko noći da se osuši...

mislim, dan-noć, svejedno je,
bitno ti je da je razmak između nanošenja minimum 12 sati...
jest da traje, ali garantira dobar konačni rezultat...

isto ti je i s lakiranjem...
na kutijice bi trebalo staviti najmanje tri sloja laka...
tanki premaz...
između premaza bi isto trebalo proći najmanje 12 sati,
idealno bi bilo 24...
lak ti se nakon par sati sigurno čini suh,
ali je suh samo na površini...

eto, nadam se da ti je ovo
barem malo pomoglo...

bilo bi mi drago kad bi otvorila svoju galerijicu tu na forumu,
da možemo uživati i u tvojim radovima...

Smile


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
hobby silvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobby silvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 11:47
klara 46 hvala puno na brzom odgovoru i na dobrodošlici!

koristim ljepilo za decoupage mislim da je od pentarta...

vjerojatno griješim u tome što ja zaista ne ostavljam dovoljno vremena da se sve dobro osuši... ja sam jako nestrpljiva žena i kad jednom krenem nešto raditi ne mogu dočekati da završim tu kutijicu i da vidim konačan rezultat u tome je moj problem izgleda...
kad premažem kutijicu sa ljepilom, ja već nakon desetak minuta idem peglati gore salvetu jer zaista imam osjećaj da je suha... nisam uopće razmišljala o tim dubinskim slojevima...

e sad ću danas dvije premazati i ostaviti da se suše do večeras, a onda premazati još jednom i sutra probati nešto nalijepiti...

a kaj da sad radim s ovih desetak koje sam već napravila?? ima li sad tome spasa??? tak su mi slatke da mi ih je žao baciti...

glede galerije na forumu... bila sam već u napasti nekoliko puta otvoriti je, ali imam i tu dva "problema"... naime, kad vidim sve vaše savršene radove jednostavno pomislim u sekundi da ja bolje da se sa svojim lagano sakrijem... a drugo, s postavljanjem slika sam na VI... nemam pojma o ničemu, totalno sam informatički nepismena... na žalost...
plus što mislim da bi me se moji doma odrekli u punom smislu te riječi... i ovak ih dosta zapostvljam kad me uhvati salvetomanija, a ak bih još i sate provodila gledajući vaše radove i postavljajući svoje u galeriju, mislim da bi me otpisali

proučit ću malo bolje to postavljanje slika, pa ako mi uspije tam negdje od desetog pokušaja, to ću smatrati enormnim uspjehom i otvorit ću galeriju...

još jednom, hvala na brzom odgovoru!
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 12:16

nema na čemu... Wink  Smile

heh, strpljivost nam je izgleda svima vrlina... LOL 
jaaaaaaako dobro mi je to poznato...

inače, kad lijepiš salvete,
nemoj koristiti ljepilo za decoupage,
već baš ljepilo za salvetnu tehniku...
razlika je velika...
ljepilo za decoupage papir ti je puno veće gustoće i ljepljivosti...
ovo pentartovo je nekakvo nazovi univerzalno,
no - probala i hitila u smeće...

meni je idealno ljepilo za salvete Art Potch mat od Hobby Linea,
imaš ga u Lumosu, a drže ga i u Mulleru...
al, sve je to jako individualno...
jedan proizvod je nekome super, što ne znači da će biti i nekom drugom...

za ove koje si do sada napravila
nisam sigurna da bi se baš jako vidljivi nabori
mogli idealno popraviti...
dalo bi se spasiti stvar, ali je vrlo prtljav posao...
rješenje bi bilo skalpelom skinuti nabor
(izvući oštricu skalpela kojih 3-5 cm i fiksirati ju da ti ne bježi,
polegnuti oštricu vodoravno, priljubiti je uz površinu i odrezati nabor),
isti taj dio motiva iščupkati sa salvete (ne rezati, jer se onda vidi prijelaz)
dobro naštimati i zalijepiti kistom... zahtijeva dosta igranja, ali je izvedivo...
kad se dobro posuši, opet premazati ljepilom...
a tri sloja laka učinila bi sve skupa manje primjetnim...

draga moja,
svi naši početnički radovi su bili neka sasvim druga priča
u odnosu na kasnije radove...
tako da što se toga tiče - nemoj dvojiti... Smile
al, tak sam ti bila i ja... i još uvijek sam...
uvijek mi se tuđi radovi čine puno bolji od onoga što ja radim...

postavljanje slika preko kontrolne ploče cif-a
zaista nije problem, čim sam ga ja od prve savladala... Wink  LOL
imaš na par tema detaljne upute, a ako zapne - opet imaš nas...

dakle - čekamo radove... Smile   Thumbs%20Up


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
hobby silvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobby silvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 12:36
evo, sad sam otišla u svoj lokalni dućan gdje nabavljam sav potreban materijal i kupila Mod pogde ljepilo jer art podgea nije bilo... pa ću probati dalje raditi s tim...
svala na savjetu

uh a ove upute za popravljanje nabora... thaks, but no thanks nemam ja živaca za tako nešto... radije ću ih ostaviti nelakirane i pokloniti nekome uz napomenu da ih drže što dalje od vlage...

hmmmm. a ova rečenica kako ti se uvijek više sviđaju tuđi radovi nego tvoji mi je isto poznata... ja čak ne mogu reći da sam neki totalni početnik... dobro, nemam ni neku veću kilometražu u nogama tj rukama... radim to već negdje godinu dana, ali još uvijek nisam stekla neku sigurnost u ono što radim... sad se spremam na taj sajam, to će mi biti prvi put u životu da javno izložim svoje radove (osim na fejsu, ali to vide samo moji prijatelji) i baš imam neku tešku tremu... i pitam se svakodnevno da li se možda zaletavam, da li sam se precijenila... onda pogledam tu u galeriju i dobijem potvrdan odgovor: DA, zaletavam se, i DA možda sam se ipak precijenila... ali, jednom moram probati... idem vidjeti kak je to, valjda me nebu manje ako probam...

a sad idem pogledati kak se stavljaju slike...
ja inače sve slikam preko moba pa moram vidjeti mogu li s mobitela postavljati slike...

hvala još jednom klara46
Na vrh
hobby silvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobby silvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 12:44
sad sam vidjela da svi pišete o mat ljepilu... a ja sam malo prije kupila sjajni mod pogde...
kaj sam i tu fulala ili će poslužiti i to???

baš sam tuka...
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 12:56

nisi draga ni tuka nit si kaj fulala
što se tiče modea... Smile

naravno da će poslužiti...
ionako konačni sjaj predmetu daje lak...
makar na svim tim ljepilima piše
da su lack&leim (2 u 1 - lak i ljepilo)
preporučila bih ti ipak klasični lak
za finaliziranje rada...

mat ljepila su najidealnija za rad na staklu,
jer se ne vidi trag od ljepljenja...

na drvetu tak svejedno čime lijepiš... Smile

a ove koje si do sada napravila,
svakako prelakiraj, barem tri sloja,
to će ti isto ublažiti nabore i učiniti ih manje vidljivima...

jedva čekam da staviš radove...
nekak mislim da si presamokritična,
a da ćemo na kraju na rit opast i da radovi nisu nimalo početnički... Approve




učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 13:01
silvija,ja sam isto nedavno prvi put izlagala na sajmu,mislila sam ajme šta ću ja tamo moji radovi će biti najbezvezniji,a onda sam skužila da je bilo puno lipih radova,a i nekih koji su za moj ukus bezveze,znači odvaži se i idi,uvijek će biti i boljih i gorih....e da i ono što sam ja smatrala najbezveznijim mojim radovima odmah su se prodali ,eto ukusi su različiti,pa svak nađe nešto za sebe...
volila bi vidit tvoje radove,možeš napisati u pp kako da te nađem na fejsu
pozzzzić i puno uspjeha
Na vrh
hobby silvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobby silvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 13:27
Originalno poslano od člana klara46 klara46 napisao:


jedva čekam da staviš radove...nekak mislim da si presamokritična,a da ćemo na kraju na rit opast i da radovi nisu nimalo početnički... [IMG]smileys/smiley14.gif" align="absmiddle" alt="Approve" />








hahaha! to se ipak neće dogoditi...
gledala sam sad malo to postavljanje slika i ja to NIŠTA ne razumijem
sad poslije ručka ću malo užicati muža da mi to objasni zdravoseljački i pokaže...

tiffany - hvala na poticajnim riječima! poslat ću ti pp...
Na vrh
daisyka71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daisyka71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 10:40
Bok Silvija,
javlja ti se isto jedna takva bojazljivica, koja gleda ove divote što ih stvaraju tete salvete Clap
a sama po svom mišljenju nema šta pokazati EmbarrassedTongue

Želim djeliti svoje iskustvo peglanjem, možda će ti nešto pomoči. Na običnu šper-ploču (to što imaju ormari za zadnju stranicu)
radila sam ovaj četverac, umjesto ljepila upotrebila sam običan Tessarol lak za drvo (na bazi vode):
prvo sam stavila vrlo tanki sloj laka (uskoro suho je bilo, tako da mi ne prelazi mokroča kroz salvetu), onda gore salveta,
koju prstima pritiščem uz podlagu (več time pomalo ugladiš bore), pustila sam, da se tek toliko osuši,
da se više nigdje ne ljepi na prste, onda sam kroz papir za pečenje peglala (lak ti se malo "omekša" i sve se ljepo izgladi).
Kad se to sve ohladilo, prešla sam još izdatnim slojem laka. Stvarno nema ni jedne gubice.
 
Tamo gdje ne možeš dosegnuti sa peglom, isto tako možeš preko peki-papira s noktima "glačati".
Dakle brinem samo, da je prvi sloj zaista tanki tanki, jer se inače i peki-papir djelomično zaljepi.

Ja bih na tvome mjestu jednu kutiju prelakirala tankim slojem (edit: + stavila salvetu naravno :) ), pustila da se osuši i onda popeglala
(ne odmah s totalno vručom peglom, polako bih zvišavala temperaturu) i sledečeg dana izdatno prelakirala.
Na vrh
hobby silvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobby silvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 11:27
daisyka - hvala ti puno!
baš sam pred koji dan kupila taj tessarol lak za drvo za neki namještaj koji imam u planu malo preurediti, pa ću ga probati iskoristiti i na škrinjicama...

evo jučer sam sve premazala za mod podgeom i danas ću priljepiti prvu salvetu i onda prelakirati... nadam se da neće biti grudica...
a onda idem isprobati još i tvoju varijantu...

btw - ovaj četverac mi je upravo divan
Na vrh
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 12:49
Daisyka,slika mi je super,super...
Na vrh
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 12:53
silvija,slike sa fejsa su ti za svaku pohvalu,stvarno imaš šta pokazati i najbolje tete salvete ostat će zadivljene tvojim radovima ,sigurna sam....smile186
Na vrh
hobby silvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobby silvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 13:54
Originalno poslano od člana tifany tifany napisao:

silvija,slike sa fejsa su ti za svaku pohvalu,stvarno imaš šta pokazati i najbolje tete salvete ostat će zadivljene tvojim radovima ,sigurna sam....[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot66.gif" height="66" width="66" align="absmiddle" alt="smile186" />


hvala draga

i samo da napišem da sam isprobala i varijantu sa mod podgeom i sa tessarolom, i bome mi je ova ubrzana tessarol varijanta ispala puno bolje... za sad ima tako malo nabora da ih baš treba tražiti... nadam se da kad stavim još koji sloj laka ni ti mali neće biti vidljivi...

a ove odstajale škrinjice koje sam sad pokušavala prelakirati su tako-tako... ko da ih nisam zapeglavala nego radila s kistom - a to kod mene znači da ima dosta nabora... a ništ, možda ih sa par slojeva laka uspijem popraviti ili barem učiniti manje vidljivim... ali s tim ću se baktati poslije mora...

anyway cure, hvala vam od srca na savjetima! baš ste
Na vrh
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 22:00
Neznam gdje postaviti pitanje ali pošto se spominju izložbe radova zanima me na koji način i gdje u zg. možete nešto izložiti i uopče šta je sem radova naravno potrebno za to
Na vrh
RIDRIDRID View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RIDRIDRID Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 07:26
Ja sam ljepila salvete peglom na staklene tanjure. Tanjure sam mazala slojem drvofiksa, posušila i zapeglala salvetu. Ispadne savršeno ravna. Problem je kada treba salvetu sa donje strane premazati lakom ili ljepilom. Onda se ona moči i gužva, a ako ju ne premažeš ne možeš je obojati jer probija boja. Jedino kako sam uspjela bilo je sa lakom u spreju u nekoliko slojeva, ali ja ga nemam nažalost gdje nabaviti. Kada ga tražim svi me blijedo gledaju. Moj savjet ti je da kutijice ako si naljepila salvete peglanjem prešpricaš lakom u spreju nekoliko puta. Tako će se salveta učvrstiti i onda je još prelakiraš običnim lakom i sigurno se neće gužvati. Samo nemoj lakirati sprejem iz bliza nego iz malo daljega i fino ravnomjerni da ti iz spreja ne skaću kapljice. Sigurno će ti uspjeti. Ako imaš na nekim radovima pogužvane salvete od laka pokušaj nabore preko papira za pečenje popeglati, malo manje će se vidjeti. Javi kako je ispalo. Pozzz
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,546 sekundi.