Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zovin povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zovin povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 14>
Korisnik
Poruka
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2014 u 15:15
Ma iskreno da ti kažem,krastavce sad većinom dajemo svinjama,jer smo se ih zasitili ,a i količinski ih ima.Pa sve osim paradajza je ok.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2014 u 15:27
Zova, lijep ti je povrtnjak, svašta si ti to posadila, sijala, svaka čast! Nasmijalo me ovo za krastavce, jer je kod mene ista situacija; na početku sve ide, a onda kad najbolje rađa, već se svi zasite. Izgleda da nije godina za paradajz i moj, a i svih susjeda što sam vidjela je obolio.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 21:12
Da u pravu si,zašto se onda nervirati zbog onoga što ne ide,hajde da se radujemo zbog onog što uspijeva.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 22:25
Eto moji paradajzi su donekle dobri , a mali krastavci nikakvi ...ja ću tebi paradajze , a ti meni krastavce za kiseliti Big smileWink
Priroda je izvor života
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2014 u 20:53
Povadila češnjak i cio dan brala mahune Bergold i Čudo Pijemonta.Stvarno su rodne ove godine,valjda im ovo kišno vrijeme odgovara.Usput sap počupala veći dio paradajza i povadila kolje,ova godina definitivno nijee za paradajz.Stavila sam 4 tegle kornišona,loze već počele da žute.Kasnije ponovo kiša padala,...pa svaki dan,polako padam u depresiju.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 18:31
Moji paradajzi se još donekle drže ,ali i kod mene su počeli trunuti ...sva sreća da mi je od prošle godine ostalo sušenog jer koliko malo ima sunca ne bi se uspjeli posušiti .Danas sam presadila endiviju i crveni radič .Salatni krastavci su mi krasni , a mali još uvijek nikakvi ...za sada sam nakiselila tri staklenke , a prošlih godina po 50 l .Sad je kod nas protutnjela oluja , kiša isto pada ,a u vrtu kaljuža ...još mi samo žabe nedostaju ...i ja polako padam u depresiju .
Priroda je izvor života
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 20:28
Akva glavu gore!Smile
Znam da će te sad svi reći da sam luda i da sam i sama prije nekoliko dana digla ruke od paradajza,ali znate šta sam danas uradila????Otišla u trgovinu i kupila novo sjeme paradajza i posijala ga-Novosadski jabučar.Vegetacija mu je navodno 120 dana,znači krajem novembra ću ga bratiBig smile.Sad sam išla gledati svoje stare postove i vidjela da sam 14.4. sijala rasodu paradajza i da sam ga prije 15ak dana mogla brati da nije bilo plamenjače,znači oko 90 dana po ovoj kladnoći mu je bilo dovoljno da dozori.E sad ,pošto na tv nonstop pričaju o tome da će se sezona kupanja produžiti do kraja novombra,znači umjesto jeseni bit će ljeto,zato idemo jovo na novo.
Zasijala sam 40 čašica nisam (po 2,3,..5 sjemenki),nisam imala više slobodnih,a sutra ću ako mi kiša dozvoli presaditi praziluk i popuniti i one čašice paradajzom.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2014 u 15:38
Slijedim tvoj primjer i krećem u vrt sijati ...ja ću probati direktno u zemlju . Mislim da nisi luda nego domišljata ...mjenja se klima pa se moramo i mi mjenjati .
Priroda je izvor života
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2014 u 17:09
Mada kiša neprestano pada cio dan,ja sam dobro pokisla u bašti,dok nisam konačno sav paradajz(stabljike)počupala i pobacala.Zapaliti nisam mogla jer kiša pada.Duša me moja boljela kad se sjetim ,koliko posla je bilo oko njega i sa koliko ljubavi sam radila al....šta je tu je.
Loze od kornišona su definitivno dale svoje ,mislim cvjetova još al listovi svi požutjeli,al bar sam njih spremila 40-ak tegli.Kasnije sam išla obrati mahune,kojih je ove godine stvarno ko u priči.Stavljala sam ih ranije u tegle sa preslolcem,pa pasterizovala ,a nešto i u zamrzvivač,mada mi nisu lijepe iz zamrzivača.Sad sam ih barila al sam zaboravila posoliti vodu,vadila na stolnjak da se osuše i onda pakovala u kesice.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 15:06
POslatću ti jedan savjet na pp koji sam slučajno pročitala. Pojava plamenjače i pljesni nije samo problem od ove godine nego spore će stvarati i druge, i nerednih godina.

Spore ostaju u zemlji, i spali sve zaražene stabljike, da bar dijelom spriječiš zarazu u buduće. Ako može da se što manje zaržene prašine ospe sa tih biljaka. Izbjegavaj bolesne biljke stavljati u komposter

PP očekuj.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 21:26
Hvala Smrcko,uveliko sam koristila preslicu zajedno sa koprivom i bijelim lukom,špricala,zalivala,...al nikakve koristi,ova godina je valjda posebna.U četvrtak mi je bila tačka na i:sve mi poplavilo,kompletan novi ,malčirani povrtnjak.Nikad voda nije dolazila do tog mjesta a sad...
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 21:30
Zova žao mi je što ti je poplavljeno, imam iskustva sa tim pa znam kako ti je, ovog proljeća kod mene je krumpir bio u vodi pa sad nemam ništa krumpira...
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 07:21
Zova, draga ti si za čistu petice, svaka ti čast. Clap I ja sam pomislila sijati ponovo paradajze, ali nekako još razmišljam - jer svuda gdje su mi posađeni sad su bolesni, a zemlja zaražena, trebala bih je dezinficirati... iskreno se nadam da će se ljeto produžiti. Probati ću pronaći paradajz s kraćom vegetacijom. Smile
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 16:10
Pročitala sam da se zemlja prije sadnje može dezinficirati otopinom ...jedan aspirin rastopiti na litru vode i s tim zaliti samo zemlju , a ne biljke .
Priroda je izvor života
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 21:58
Hvala vam svima na razumijevanju.
Bugi ovde kod mene u trgovini su imali samo ovu jednu sortu paradajza,tako da nisam mogla birati-piše da je srednje rana,znači mogla sam i neku ranu sortu posijati da sam imala sjeme.Već je odavno ponikao ,pa ako šta bude,presadit ću ga tamo gdje su mi bili kornišoni,te loze sam već počupalajer su prošli.Kod nas sad 2 dana nenormalne vrućine,pa gledam danas one visoke mahune što su pre 3 dana bile skroz zelene,odjednom im lišće požutjelo i usukalo se.




















Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 22:10
Danas sam  osušila puuuno sjemena svojih dugih krastavaca,mislim da ih je bilo i oko 70 cm,a nimalo gorki ,jupi.
Os
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 22:12
Ostavila sam i 3 kornišona za sjeme,jel se to može?!Do sada nisam nikad sjeme kornišona ostavljala uvijek sam kupovala.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 22:41
Od prve do desete stranice radilo je zadovoljstvo gledati tvoje slikice,
uociti koliko si volje i truda investirala da to sve ovako divno poslozeno
izgleda a o plodovima da ni ne govorim !

                                                                                             Gartenarbeiten cliparts
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 22:06
Gute fee ,hvala ti puno na posjeti.Red bi bio da stavim novih slikica,biće ovih dana.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 10:07
Navodno je ace sorta koja ima kratku vegetaciju i ne smeta mu hladnije vrijeme i sije se, u stvari, krajem petog do polovine šestog mjeseca direktno na gredicu. Morala bih malo više prosurfati o njemu. Definitivno ću ga nabaviti, makar za slijedeću sezonu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,609 sekundi.