Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 10:43
Aha ja se bome nagleda ljepote, ali biće toga još koliko ja vidimsmile77
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 10:47
Japanska dunja, pred tri godine je oboljela i totalno se posušila u najvećem cvatu Cry. Morala sam je svo porezati skroz do zemlje. Evo je danas ljepotica ko i prije.....
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 11:01
Ovo se je igrala aparatom moja Nina. Tu smo ja i MM u velikim radovima iza kuće. Jednostavno smo jedan dugi i veliki travnjak podijelili na dva dijela. Napravili niski zidić, 3 stepenice, betonirali ispod ljuljačke i sve obukli u porfido, posadili novve biljke, šimšire, mali borić, japansku mirtu, šarenu hostu, vajgelu, gđicu Hortensiju koju sam udomila od Salomona, bijeli oleandar,iglicu, kane, žute šafrane, hostu .... nešto od toga se vidi na prijašnjim slikama a nešto moram detaljnije poslikat.
Još je samo ostalo da posijemo travu jer smo dosta navozili zemlju da to bude u dva nivoa
 
 
Ovo sam slikala malo iz daljeg, nema ljuljačke jer je MM prelakirava
 
Puno novosti, ja sam zadovoljna, i od jučer puno biljaka za posaditi što sam ih dobila na kavici, mjesta za sadnju ima .....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 11:07
A sad vaše mišljenje, kako bi bilo da oko ovog stolić- gljivić kod ljuljačke napravim krug oko njega sa kamjenjem i onda posadim unutra npr. preko ljeta niske kadifice, mislim ako se kužimo to bi raslo ispod ove ploče od stolića ?
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 11:16
Moje javljanje ne može proći bez nje moje mezimice, vjerne pratiteljice i frendice Maše
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 11:31
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

A sad vaše mišljenje, kako bi bilo da oko ovog stolić- gljivić kod ljuljačke napravim krug oko njega sa kamjenjem i onda posadim unutra npr. preko ljeta niske kadifice, mislim ako se kužimo to bi raslo ispod ove ploče od stolića ?


Dobra ideja Korijenko, a nešto slično možeš napraviti i oko one vaze na jednoj nozi, onda bi sve skupa izgledalo kao cjetna fontana.
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 14:24
Korijenko, sve je dobilo potpuno drugačiji izgled od kad sam bila kod tebe, vidi se da ste navalili svi i da su radovi svakodnevni. Ljuljačka, stolić, niske kadifice odlično.
A uvijek razmišljam što staviti u vaze kad  lukovice odu, da se iskoristi, drago mi je da i ti to radiš.
Onaj vrtić u obliku zvijezde je fantastičan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 14:29

Baš ti je prekrasno dvorište. Nekako umiruje ... Pravo malo carstvo ...

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 14:57
Da znaš da je baš umirujuće, ovaj dio iza kuće mi je dosta udaljen od ceste i tu mi je pravo mjesto za meditaciju i odmor, ja i tatine pčele, rastegnem ždraju (ležaljku) i pravi odmor. Ali zato ko šta si ti Hoya jučer rekla navečer kad počne zaljevanje, nikad kraja, svi odmaraju a ja haračim sa kantama vode po vrtu ko manijak. Srećom imamo veliku šternu (bunar), bacimo u nju gumu sa el. pumpom i tako zalijevam, malo mi je lakše.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 15:13
Baš je predivno imati svoj kutak i dio gdje možeš uživati bez zajedljivih komentara i pogleda
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 17:21
Sve je prekrasno a kad procvjeta bit će to raj na zemlji,kad vidim vas koji imate te super vrtove poželim i ja prodati stan i kupiti jednu kućicu u cvijeću!!!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 00:12
Ja nemam riječi ni najednu tvoju biljku ali brate mili kaktus je kaktus tu me izbaciš iz ravnoteže , Eto neznam šta da kažem ,čini mi se kad bi ih uživo vidjelada bi se od uzbuđenja unesvijestila i ode ih opet sd gledatismile80
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 01:45
Sve lijepo i skladno. Gledala sam priču od početka, bila sam odsutna i trebam povezati sve. Mnoštvo krasnih ideja. Ja bi stavila i na ploču cvijeće , ako se ne koristi za kavicu. Ljuljačka je za 10.smile120Najvažnje je da će tu biti još priče i stvaranja, kako vidim akcija je u tijeku.Wink
I evo sam našla jednu ideju.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 06:43
Prošetala sam novostima s tvoje hacijende! Dobro si nazvala - hacijenda.
Predivno, široko, puno prostora. I sad mi je jasna tvoja misao o kamenjaru u mom vrtu.
Nažalost, kad bi ga vidjela u živo... složila bi se samnom.
Moj vrt j dosta veliki, pogotovo za gradske vrtove ali profiliran terenom u tri "kata",relativno uska... Tako da jednostavno nema gdje neki kamenjar. Da nema šupe u dnu treće razine tamo bi "legao" super.
Ovo tvoje je divno široko, prostrano i još kažeš daleko od ulice...A vi ste maštoviti i zbilja nema riječi....
Cvijeće ispod stola u krug... meni se čini da bi bilo jako lijepo a onda i na stol kako kaže Šmrcko, makar okrugli važić u sredinu ako stol služi za kavicu.
Meni sa svih strana susjediConfused a ja kao na pozornici.... 
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 09:05
Nadam se da će anemonice biti i veće a ako je sreće sama ću navratiti , naravno ako je moguće ,do tebe. Moram se malo mrdnut od kuće ima i drugim mjesta na sijetu , zar ne ???
Idem u šetnju tvojim vrtom... sama  sam se pozvala!smile47
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 13:55
Narcise i tulipani u kamenjaru obaraju s nogu...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 19:11
Bila sam već na ovoj predivnoj hacijendi i upoznala njezine stanovnike, ali sada moram doći popiti kavu vani, jer je bila kiša i hladno pa to nismo uspjeli, a poznavajući korijenka znam da od nje neću otići praznih ruku.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 20:10
Korijenko predivno!U sto volim ovo proljece,sve mi je krasno!:))
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 10:37
Hvala cure na pohvalama.
Šmrcko ideja je odlična ja sam to nekako tako i zamišljala, malo uže zbog mjesta i ma stolić ću staviti svakako vazu i ti sa kaktusima, pošto će ispod biti cvjetnice. Obrubit ću ili sa pravim kamenima ( u subotu idem opet u Brseč) ili sa porfido.
Zvonkice, samo da ti nabrzinu napišem kako sam smotana. Presađivala sam anemone pred 2 tjedna i sve mladice (minijaturne, poslala Lantani). Drugi sam se dan sjetila da si me i ti pitala. Na svu sreću gledam jučer da mi je ispod zidića sama od sebe nikla jedna bijela, tako ima jako korjenje da se žilama širi svakuda (ovaj put na tvoju sreću) tako da danas ide u vazu i tvoja je!!!
Znači rezime: za Zvonkicu imam Japansku anemonu, za Trišu mahoniju, za Hoyu bijeli jorgovan, za Baku će se sigurno naći što ona želi, pa tako i za druge riječanke koje žele doći. Triša potrpaj ih u auto i birajte: četvrtak ili petak ja sam u 16,00 već doma ili imate cijelu subotu ili nedjelju.
ČEKAM VAS. smile171Sezona ispijanja popodnevnih kavica na šterne je ovaj vikend uspješno otvorena u  kratkim rukavima. Ja i da ne pozabin storit ću štrudel od jabuki
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 11:42
Korijenko, oduševljava me ta prostranost tvoga vrta, ali uzalud prostranstvo bez uloženog truda, a kod tebe se vidi da je uloženo  puno truda, ali i da imaš puno smisla za biljčice, a i ljubavi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.