Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9899100101102 243>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 11:20
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

mislila sam da je ovo sedeveria,al nisam više sigurna...zna li netko koji je ovo sukulent

možda neka pachyveria, npr. glauca
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 11:24
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Što sam to dobila?


možda Peperomia pereskiifolia
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 13:04
Uh, te pepromie mi uopće ne leže. Sve su kod mene krepucnule. Unhappy
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 13:43
super,sad znam i ja sta imam ,imam isto kao i andina...andina moja je lijepo krenila,samo stoji na svijetlom mjestu i zaljevam je kad se sjetim 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 16:02
Molim vas, kaj bi ovo moglo biti???
Isčupala sam sa travnjaka uz cestu...bez mirisa, vlati su više cjevkaste duge oko 15-20 cm, lukovice male poput malog(mog Smile)nokta na ruci...

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 16:07
...a jel bi ovo mogao biti cvijet grmolike lonicere?
...grm prekrasno miriše, lišća još nema na sebi...
doma sam si ponijela samo ovu grančicu jer me očaral miris, uskoro opet mislim ići na naš stari grad u akciju istraživanja "podnožja"grma...možda ima koja mladica!Embarrassed


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 18:31
kamenjar ono prvo mi izgleda kao  divlji  vlasac, probaj stisnuti jednu lukovicu tek toliko  mora imati miris luka. možda se javi još netko ko zna bolje
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 18:44

Meni je isto palo na pamet kad sam vidjela sliku, izgleda kao vlasac.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 20:33
Darija, anastazija, hvala, no...nema ništ miris, a vlati mi djeluju masniji i mesnatiji od vlasca...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 21:50
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

...a jel bi ovo mogao biti cvijet grmolike lonicere?
...grm prekrasno miriše, lišća još nema na sebi...
doma sam si ponijela samo ovu grančicu jer me očaral miris, uskoro opet mislim ići na naš stari grad u akciju istraživanja "podnožja"grma...možda ima koja mladica!Embarrassed



Lovrica to je Lonicera x purpusii "Winter Buauty" sada prepun pupova, kad se otvore bijeli cvjetovi, zamiriši svemir i okolica intenzivnim ugodnim mirisom. U tome i je njegova vrijednost što cvjeta vrlo rano kad i Viburnum. Ostali dio godine nema baš neki atraktivni izgled, djeluje kao obični zeleni grm, ali vrijedi ga posaditi zbog navedenih osobina
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 12:24
trebam pomoć... Wink

vidjela sam kod frendice ukrasnu lončanicu,
ona ju zove "veliki peršin" - lišće joj podsjeća na njega...
ne zna kako se zove, a ne znam ni ja jer sam ju vidjela prvi put u životu..
kada se listovi dodirnu, širi se prekrasan miris,
nešto tipa citrusnih aroma...

može li možda netko nasluti o kojoj biljci se radi
te gdje je ima za kupiti?

thnx... Smile   Heart

p.s.
isprika moderatorima ako sam post ostavila na krivom mjestu,
ne snalazim se baš po forumu, osim na salvetiranju... Embarrassed


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 14:06
Baka Bea, hvala Vam!
Mogu se pohvaliti da sa jučer uspjela ispod tih  ogromnih grmova pronaći malu sadnicu i već je u mom vrtu!!!   ali psttt!
A ovo da zamiriši cijeli Svemir, živa istina, drugačije ju ne bi ni zamijetila!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 17:23

Klara, mozda bi to mogla biti melissa, ili pcelinja ljubica. Proguglaj.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 17:48
Nbjelovu to sam i ja zaključila da bi moglo biti po mirisu, ali me zbunilo da podsjeća na lišće peršina. Ako je lišće slično peršinu možda je u pitanju ljupčac, Levisticum officinale. Nedavno je netko pitao za travu koja miriše na bronhi bombone, Po mom mišljenju riječ je o komoraču, ali on nije trava. Nedostatan opis često je nedovoljan za identifikaciju biljaka. 
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 19:05
hvala vam puuuuuuno... Smile

proguglat ću,
a sutra popodne ću poslikati i staviti fotku,
vjerojatno će to olakšati potragu...

Heart
učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 19:23
Može li mi netko prepoznat ovu krasnu biljčicu!
Listovi su joj malo dlakavi, slikano mobom pa je malo mutno.
Baška Voda
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 19:54
cikas možda kohleria
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 21:09
natalija hvala. sad kad si mi rekla naziv pogledala na guglu i vidim da si u pravu. Hvala još jednom!
Baška Voda
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 07:37
kako se zove ovaj slatki korovčić

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 08:46
dali mi netko može napisati koja je ovo penjačica nikla mi je prošlu jesen , zimi joj opalo lišće i sad potjerala i raste kao luda mota se oko kabla
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9899100101102 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.