Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Malo smo se ponovili...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Malo smo se ponovili...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 49>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 17:19
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Ma i mi tugujemo s tobom..... nadam se da ćeš naći naćina da ih doneseš.....


Možda se mogu napraviti neke jednokratne dozvole (putovnice za biljke) za osobni uvoz?
Kao cvjećari što uvoze na veliko, zašto ne bismo mi mogli "na malo"? Postoji varijanta za životinje tj. kućne ljubimce, zašto ne bi postojala i za biljke? Neki se vežu za njih kao neki za životinje...

Raspitat ću se. smile134smile217


Možda se mogu čipirati smile96
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 17:48
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Ma i mi tugujemo s tobom..... nadam se da ćeš naći naćina da ih doneseš.....


Možda se mogu napraviti neke jednokratne dozvole (putovnice za biljke) za osobni uvoz?
Kao cvjećari što uvoze na veliko, zašto ne bismo mi mogli "na malo"? Postoji varijanta za životinje tj. kućne ljubimce, zašto ne bi postojala i za biljke? Neki se vežu za njih kao neki za životinje...

Raspitat ću se. smile134smile217



Pa raspitaj se prije nego kreneš na aerodromu ili kako bi bilo po novom zrakoplov onda je zrakoplovdrom.
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 18:20
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Ma i mi tugujemo s tobom..... nadam se da ćeš naći naćina da ih doneseš.....


Možda se mogu napraviti neke jednokratne dozvole (putovnice za biljke) za osobni uvoz?
Kao cvjećari što uvoze na veliko, zašto ne bismo mi mogli "na malo"? Postoji varijanta za životinje tj. kućne ljubimce, zašto ne bi postojala i za biljke? Neki se vežu za njih kao neki za životinje...

Raspitat ću se. smile134smile217



Pa raspitaj se prije nego kreneš na aerodromu ili kako bi bilo po novom zrakoplov onda je zrakoplovdrom.

zračna luka Wink iz koje se ploooviii po divnim oblaciiiimaaa...mmmmmmm

Anyway, već sam dragom pisala da mi provjeri situaciju s carinskom upravom. Prvo ću probati sve doznati, a onda, kak' bude...
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 15:22
Evo, dobih par informacija.
Dragi je zvao carinsku upravu u hr i rekli su da se smije unijeti jedna lončanica po osobi smile183ali ako su malene (kao moje gore prikazane zvjezdice) da bi se mogle i 3, 4, ali različite vrste (pa jesu - jedna je božična zvijezda crvena, jedna bijela Approve.
Ja ću njih sve lijepo spakirati u neku košaru (da stanu u pretinac iznad sjedala - malo će spatifilium morati biti nagnut ali izdržat će 2 sata leta), pa što bude. Bratić će me pratiti na let, pa ako mi ne budu dali dalje s tim, dat ću njemu da ih udomi kod sebe, pa kad bude dolazio u hr donese mi ono što je ostalo...

Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 15:23
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Evo, dobih par informacija.
Dragi je zvao carinsku upravu u hr i rekli su da se smije unijeti jedna lončanica po osobi smile183ali ako su malene (kao moje gore prikazane zvjezdice) da bi se mogle i 3, 4, ali različite vrste (pa jesu - jedna je božična zvijezda crvena, jedna bijela Approve.
Ja ću njih sve lijepo spakirati u neku košaru (da stanu u pretinac iznad sjedala - malo će spatifilium morati biti nagnut ali izdržat će 2 sata leta), pa što bude. Bratić će me pratiti na let, pa ako mi ne budu dali dalje s tim, dat ću njemu da ih udomi kod sebe, pa kad bude dolazio u hr donese mi ono što je ostalo...


    Super. Drago mi je da je sve dobro ispalo.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 16:09
 Clap

Ažurirao Hele - 13 Prosinac 2007 u 16:10
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 16:58
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:

Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Evo, dobih par informacija.
Dragi je zvao carinsku upravu u hr i rekli su da se smije unijeti jedna lončanica po osobi smile183ali ako su malene (kao moje gore prikazane zvjezdice) da bi se mogle i 3, 4, ali različite vrste (pa jesu - jedna je božična zvijezda crvena, jedna bijela Approve.
Ja ću njih sve lijepo spakirati u neku košaru (da stanu u pretinac iznad sjedala - malo će spatifilium morati biti nagnut ali izdržat će 2 sata leta), pa što bude. Bratić će me pratiti na let, pa ako mi ne budu dali dalje s tim, dat ću njemu da ih udomi kod sebe, pa kad bude dolazio u hr donese mi ono što je ostalo...


    Super. Drago mi je da je sve dobro ispalo.



A da ti njih sve zajedno presadiš u jednu teglu i samo umiljato slegneš ramenima i s osmjehom kažeš da si tako kupila???? smile64
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:12
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:

Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Evo, dobih par informacija.
Dragi je zvao carinsku upravu u hr i rekli su da se smije unijeti jedna lončanica po osobi smile183ali ako su malene (kao moje gore prikazane zvjezdice) da bi se mogle i 3, 4, ali različite vrste (pa jesu - jedna je božična zvijezda crvena, jedna bijela Approve.
Ja ću njih sve lijepo spakirati u neku košaru (da stanu u pretinac iznad sjedala - malo će spatifilium morati biti nagnut ali izdržat će 2 sata leta), pa što bude. Bratić će me pratiti na let, pa ako mi ne budu dali dalje s tim, dat ću njemu da ih udomi kod sebe, pa kad bude dolazio u hr donese mi ono što je ostalo...


    Super. Drago mi je da je sve dobro ispalo.



A da ti njih sve zajedno presadiš u jednu teglu i samo umiljato slegneš ramenima i s osmjehom kažeš da si tako kupila???? smile64


Teak! Koja dobra ideja!!! LOL
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:31
Još sve umotaš onako,ko za poklon i praviš se da si ih sad za oproštaj dobila,jedan smješak i možda prođe
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:38
pozdrav društvo
odlična vam je ova 'sve u paketu' Wink
 
htjela sam se pohvaliti da sam danas u cijeloj gužvi uspjela sebe obradovati sa par meni milih stvarčica
kupila sam:
božićnu svijezdu
sjeme plave lobelije
sadnicu čajevke
sadnicu floribudne
 
sad sam sretna ko prasica i idem googlati da se informiram a ti sam bacila bombu pitanja
sorry, naeuka sam još s nekim biljčicama, a ne bih da ih povrijedim Cry
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 18:02
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

pozdrav društvo
odlična vam je ova 'sve u paketu' Wink
 
htjela sam se pohvaliti da sam danas u cijeloj gužvi uspjela sebe obradovati sa par meni milih stvarčica
kupila sam:
božićnu svijezdu
sjeme plave lobelije
sadnicu čajevke
sadnicu floribudne
 
sad sam sretna ko prasica i idem googlati da se informiram a ti sam bacila bombu pitanja
sorry, naeuka sam još s nekim biljčicama, a ne bih da ih povrijedim Cry

Ne može to tako! A fotke da malo pasemo oči?Tongue
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 20:54
Hej Oceana zar si sumnjala u moje ideje, samo pazi nikako cariniku bez osmjeha i umiljatih rječi, a ako bude žena ponudi da joj koji pelcer pošalješ smile95smile96
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:01
TeaK stvarno si puna originalnih ideja...smile96 smile186
a da podjeli putnicima prije leta....svakom svoj pitarić...smile96 a poslije lesi se vraća kući...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:07
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

TeaK stvarno si puna originalnih ideja...smile96 smile186
a da podjeli putnicima prije leta....svakom svoj pitarić...smile96 a poslije lesi se vraća kući...



eto vidiš i to je jedna od mogućnosti, neki masno plačaju da im koku prenesu preko granice, pa što nebi i ona da joj cvjeće prenesu smile96
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 22:35
smile61

Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 08:34
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Ne može to tako! A fotke da malo pasemo oči?Tongue
 
evo ga, sve na jednom mjestu Wink
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 09:03
Alkemičar smile55
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 22:29
Nabavio par pelcera od mirišljave pelargonije!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 23:55
po čemu mirišu,Admine?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 00:04
ma mislim da limun ili tako nesto, nesto neodređeno.
 
to su oni starinski muskatli. a pogledam jos kod proizvođaća, za ove novije vrste!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 49>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.