Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 22:01
To je savijena i spojena žičana mreža. Zapiknuta je u zemlju i sa žičicama na nekoliko mjesta privezana uz teglu (kroz rupice koje su na tegli izbušene). Na vrhove sam stavila drvene kuglice i sve obojala zelenom bojom.

U jednoj trgovini sam vidjela da imaju već obojane (ili plastificirane)  žičane mreže.

Preporučila bih da se upotrijebe žičane mreže sa većim oknima  od ove koju sam ja upotrijebila (imala sam od nečega ostatak).

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 22:09
Ove žičane mreže mi izgledaju jako lijepo....Thumbs%20Up  Hvala na odgovoru.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 22:08
evo drage moje,nabavila sam i ja ovaj prekrasan cvijet,tj. kupila u Ludbregu u rasadniku mladu biljku za samo 15 kn,bilo je velikih od 50kn,i sad jedva čekam da procvate,ima tri pupa...samo se nadam da nije prerano što sam ju ostavila vani na terasi,jer je bila u toplom u stakleniku...jeli prerano da ju ostavim tako???
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 22:33
Moja diplandenija i meandevila su obje uginuleCry Mislim da sam ih slabo zaljevalaCryCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 22:53
Cimi tvoja je prekrasna,a i izum od žice savršenSmile
Kada je treba iznijet vani,moje su još unutra,bojim se zime,kod cura na moru je drukčija situacija jutra su puno toplija...Koju najnižu jutarnju temperatura može podnijetri.

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 23:23
Arim, na kontinentu je još prerano za iznošenje dipladenije van. Noći su još prehladne. Možeš ju preko dana iznijeti ali nemoj ju odmah izlagati jakom suncu. Ja svoju ne budem iznijela sve dok se noćne temperature ne popnu na 12-tak stupnjeva.

Dipladenija je biljka koja kod nas na kontinentu ne može vani prezimiti. Za zimu se obavezno sprema u zatvorene prostore. Može prezimiti u grijanoj prostoriji na što svjetlijem položaju i tada se zalijeva pažljivo, ali redovito jer se u grijanoj prostoriji zemlja dosta brzo isušuje. U takvim uvjetima biljka zadrži sve lišće.

Ako prezimljuje u svijetloj prostoriji gdje su temperature od 10 - 15 stupnjeva tada ju jako oprezno zalijevamo i u tim uvjetima će izgubiti dio lišća.

Ako ju oštro podrežemo tada može prezimiti i u hladnijoj prostoriji, ali ne nižoj od 8 stupnjeva. U takvim uvjetima ju što manje zalijevamo.



Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 09:03
Puno hvala na savjetima smile79
Na vrh
Birko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 09:10
Evo jedno pitanje, nisam baš doma što se cvijeća tiče ali učim:), imam jedan kameni zid širine 7-8 metara a visine metar i pol, i sad tražim biljku koju bi zasadio u zemlju ispred zida da mi pokrije čitav zid, .. volio bi nešto u boji :) jer imam već dovolno zimzelenog. U naslovu je Mandeville Sundaville iz razloga što sam kupio tri sadnice i već zasadio pa nisam siguran jeli to pravi izbor. Hvala


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 10:55
Originalno poslano od člana Birko Birko napisao:

Evo jedno pitanje, nisam baš doma što se cvijeća tiče ali učim:), imam jedan kameni zid širine 7-8 metara a visine metar i pol, i sad tražim biljku koju bi zasadio u zemlju ispred zida da mi pokrije čitav zid, .. volio bi nešto u boji :) jer imam već dovolno zimzelenog. U naslovu je Mandeville Sundaville iz razloga što sam kupio tri sadnice i već zasadio pa nisam siguran jeli to pravi izbor. Hvala
 
Jedino ako živiš u toploj Dalmaciji.


 

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 14:46
Bignonia capreolata je dobar izbor za kontinentalnu klimu, a jos bolji je klematis.
Za Dalmaciju tekoma, pandorea, podranea, bignonia.
 
Ruze penjacice su super isto tako.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 14:49
Moj današnji ulov
 
Na vrh
Birko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 15:04
Znači bilo bi pametno sadnice u teglu i preko ljeta vani a zima u kući!? ... imaš li šta za preporučit, htio bi taj zid prekrit sa nečim što može živit u ZG a da je u boji :)?  hvala
Na vrh
Birko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 15:15
ovaj klematis je zanimljiv :) .. mislim da ću to ić sutra potražit u mbm
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 12:00
Kako mi  je prošlogodišnja crvena uginula, nisam je htjela kupiti ali je izazov bila cijena roze boje u Kauflandu ( 19,99 kn ) pa je opet imam!
LOL
Čak im je i narasla koliko je dugo stajala a ja sam je sada presadila pa ćemo vidjeti. Poslikat ću je i pokazati vam je.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 15:30
MIra, zaista dobra cijena, inace su vrlo skupe.
 
Jako sporo krecu u proljece, moja tek sada, a cijelo je vrijeme u plasteniku. Nadam se da ce sada malo brze, kako je zatoplilo.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 15:36
Jucer u kauflandu su bile po 39 kn nekih 20 cm visine...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 19:02
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

Jucer u kauflandu su bile po 39 kn nekih 20 cm visine...
Eto, dobar mi je bio ulov!Wink
 Pa ni ova cijena nije jako visoka.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 22:13
ja u petak gledala na placi, visoka dvadesetak cm, 60 kn, nisan htjela kupiti jer mi je jadno izgledala za 60 kn!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 22:21
Ova koju sam ja kupila za moju prijateljicu Free je po istoj cijeni kao od MireK.Tongue
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 13:06
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Moj današnji ulov
 


Svali listić, pupoljčić i cvijetić, 0.50 lipa, koja cijena za ovu krasoticu!!!  Još malo narasti će ona i dokazati da je darovana ali i primljena sa puno ljubavi!!!  I bit će 100 puta prijednija od njene cijene!!!Mali kaktus neizmjerno zahvaljujem na prekrasno daru koji za mene nema cijene!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,719 sekundi.