Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Rezano cvijeće i aranžiranje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aranzmani za moju dusu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aranzmani za moju dusu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 00:18
Ja sam ovdje napravila slicni , jedino veci i sa 4 svijece !
Neznam da li je to u vasim ocima pretjerano , ali bund od
3 osrednje grane kostale su 4,95 EUR !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 15:20
Anabistrica, borek koji si imala u vešloncu mi je zaista lijep. Vidi se da si ga birala sa preciznošću jer su mu grane guste i idealno raspoređene. A ukrasi, pravi domaći - od takvih se čovjeku ugrije duša!

Mi smo na viksi posadili tri naša božićna boreka i super napreduju. Jedan se bio u sobi (unatoč zalijevanju) dosta osušio i mislili smo da od njega neće ništa biti. Ipak smo ga na viksi stavili u zemlju i rekla sam mu: evo, ako trebaš umrijeti, umri u svom ambijentu, a ne na gradskom smetlištu. Iako je bio posađen na jako suho i izloženo mjesto, iako je slijedeće cijelo ljeto bio izložen paklenoj temperaturi i suši - on je opstao, godinu dana se kilavio, a onda jako lijepo potjerao. Kada god prođem pokraj njega, pogladim mu iglice i u mislima mu kažem: bravo dečko, veseli me da ti je dobro!
Neke boreke smo poklonili poznanicima, a jednog smo poklonili mladoj obitelji koja živi u privatnoj kući pokraj naše zgrade. Posadili su ga tako da ga svaki dan gledam sa prozora. Lijepo napreduje i to me usrećuje. 
Kako više nemam gdje sa borovima, ove sam godine okitila ispred stana aranžman od grana, a u stanu jedan mali umjetni borek. Ali, ako iduće godine budem išla na kićenje sa licitarima, onda će za to ipak trebati jedan lijep, pravi borek... No, vidjet ćemo... Možda okitim i nešto slično onoj tvojoj grani...

Dobra vilo, posebno te pozdravljam i već sam se pitala gdje si i što se ne javljaš na forumu. Ali valjda te je ova božićna atmosfera podsjetila na dom pa si nam se opet priključila što mi je baš drago!

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 23:07
Gute Fee, mislim da čak i za naše prilike to nije previše, a znamo koja je razlika u standardu.
Cimi, bome si pogodila. Bilo je to ko u priči. Išli smo s uzgajivačem borova daleko preko brda, kroz šumu do "placa" gdje uzgaja borove za prodaju. Tu sam imala priliku birati na licu mjesta pa sam s užitkom šetala od jednog do drugog boreka dok nisam našla pravog. Sreća da je bio muž samnom pa su se zapričali tak da im nije bilo teško čekati.
Vidim da i ti uživaš u svojim borekima sad kad su u vrtu pa rastu, a nadam se da ćeš se druge godine odlučiti za licitare i pravi bor.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 23:16
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

A ovo mi je ovogodišnji bor napravljen od bambusa
 
ovak izgleda izbliza


Prelijepe dekoracije ali mene privukao patchwork jesi i njega radila?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 15:32
smile141 krasno
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2013 u 23:19
Arim, nije ti to pačvork, takav je dekor kupljen u Zagrebu. Dugo sam ga tražila nakon što sam odlučila presvući trosjed umjesto da kupim novi jer svugdje uglavnom imaju plišane dekore kakvi ne pašu u moj prostor. Bila sam presretna kad sam ugledala ovaj na polici ispod pulta. E da, uz sve to, imam u susjedstvu izvrsnog majstora tapetara, što je i najvažnije u cijeloj priči.
Moon, Hug
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2013 u 15:55
sviđaju mi se tvoji božićni aranžmaniClap posebno onaj s čašom i svijećomThumbs Up
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 18:28
Prekrasne kreacije!
Macice na prvoj slici su mi najnaj,  iza njih muhare pa brezino stablo..zavidim ti na prekrasnim prirodnim materijalima kojima si okružena pa ih nabereš kad se rodi ideja
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 19:05
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Arim, nije ti to pačvork, takav je dekor kupljen u Zagrebu. Dugo sam ga tražila nakon što sam odlučila presvući trosjed umjesto da kupim novi jer svugdje uglavnom imaju plišane dekore kakvi ne pašu u moj prostor. Bila sam presretna kad sam ugledala ovaj na polici ispod pulta. E da, uz sve to, imam u susjedstvu izvrsnog majstora tapetara, što je i najvažnije u cijeloj priči.
Moon, Hug



Ma svjedno prelijepo izgleda,i trosjed je sad dekoracija može li fotka cijelog :)
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 22:09
Mari, nije ti to problem napraviti ako imaš kakvu staru figuricu
Miska, imaš pravo, okružena sam ljepotom koju samo priroda može napraviti, a ja to koristim. Lako je nekaj složiti kad imaš pregršt materijala
Arim, može na pp
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2014 u 09:01
hej koka...tek sada vidim, ali,  nikad nije kasno, kaj neWink?
Aranžmančeki jaaaako zgodni, praf kak se šika a ovaj stari borek zaista baš upravo onako kako sam i mislila da bi izgledao tvoj bor...nadam se da buš se narednog 2014.Božića opet potrudila pronajti sličan borek pa da ga okitiš...
Do prije nekoliko godina kitila sam bor na sličan način, jedino je moj bor bio veći, no imala sam više od stotinjak različitih licitara koje sam godinama kupovala...i onda su mi ih sve izgrickali miševi u podrumu za vrijeme jedne godine najezde tih glodavaca...no imam u planu ponovno početi sakupljati...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2014 u 21:36
Fala Sara, licitari ti inače s vremenom propadnu jer je to ipak tijesto. Ako buš ih ponovo sakupljala dobiš prilog od mene. Sad sam se sjetila, jedne sam godine za kolegicu s posla kupila 200 komada onih malih licitara jer ih drugde nije našla. A ove godine je i na trgu u Mariji bistrici bor bil okićen licitarima, pravim u prozirnim plastičnim kuglama. Konačno je bil okićen kak i treba biti tu u srcu licitarstva.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 22:18

predivan mi je onaj bor I tako lijepo okicen kao iz magazina ( vidim da si imala brsljana u podnozju - da li je I kod vas starinska tradicija da se kuca, bor I bozicna pogaca okite brsljanom)

aranzmani su mi super ali mi je pozornost privukla ova starinska kutija u pozadini pa moram slicicu ponovitiHug
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 10:47
...bor u Mariji Bistrici konačno okićen licitarima, aleluja, Hvala ti BožeSmile...
...bila sam u Bakačevoj kod Širokog, pet kuna je jedan mali licitarConfused, ne zvuči puno no kad trebaš najmanje sto komada pa i višeEmbarrassed...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 13:38
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...
...bila sam u Bakačevoj kod Širokog, pet kuna je jedan mali licitar...
Pa to i mene muči.  Već sam ove godine htjela borek okititi licitarima, ali zbog skupoće istih sam morala odustati. Do slijedećeg Božića ću pokušati malo po malo kupovati po par komada da sakupim za borek, a ujedno bih željela u tom stilu napravila i vijenac na ulaznim vratima kao i adventski vjenčić. 

Možda Anabistrica ima kakvih "žnjora" za povoljniju nabavu?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 21:41
Uvijek jednostavno, lijepo, s puno detalja i ukusa. Clap
Meni je zapela za oko limena kutija s kuharom, vratila me u djetinstvo. 
život je more
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 19:26
Klaudija, Lantana, kutija s kuharom je stvarno stara, dobila sam je od drage susjede koja me zna s takvim stvarima razveseliti. Ali nikak ne mogu naći onu staru 505 sa crtom.
Sara, Cimi, imam žnjoru, 5 kn je stvarno previše. Zbrojite kolko koja treba pa odem u pregovore i javim cijenu po kojoj mogu dobiti, ali mislim da ne bi trebalo biti više od 3 kn.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 07:54
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Klaudija, Lantana, kutija s kuharom je stvarno stara, dobila sam je od drage susjede koja me zna s takvim stvarima razveseliti. Ali nikak ne mogu naći onu staru 505 sa crtom.
Sara, Cimi, imam žnjoru, 5 kn je stvarno previše. Zbrojite kolko koja treba pa odem u pregovore i javim cijenu po kojoj mogu dobiti, ali mislim da ne bi trebalo biti više od 3 kn.



...vjerujem u žnjoruWinkLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 22:35
Ove je godine teško bilo pronaći pogodne grančice za uskrsni aranžman jer je sve već jako prolistalo, listovi su veliki. Ipak sam uspjela nekak to posložiti.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 22:35
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.