Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 38>
Korisnik
Poruka
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 08:17
hvala, na drugom pdf su mi odgovorili da clematis cvate ove godine, pa bum stavila i njega. pasiflora nek samo raste, a clematis nek malo i procvjeta Tongue
a da pasifloru onda na jesen vadim iz zemlje ili ju ostavim i samo dobro zatrpam
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 23:44
Originalno poslano od člana Suzizana Suzizana napisao:

hvala, na drugom pdf su mi odgovorili da clematis cvate ove godine, pa bum stavila i njega. pasiflora nek samo raste, a clematis nek malo i procvjeta Tongue
a da pasifloru onda na jesen vadim iz zemlje ili ju ostavim i samo dobro zatrpam
 
 
Ja sam je ovdje ostavljala i preko zime napolju,samo sam joj zastitila zile,jer toje bitno za nju...moze i izgubiti list i izgledati jadno ali ako si joj sacuvala zile,na proljece izraste brzo( a tad je trebas malo i osisati Tongue ) ! Znaci ako imas slicnu klimu kao mi ovdje u Bergamu onda je mozes ostaviti napolju Smile !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 17:00
Kod nas su 80kn isto kao i clematis,sve mi je to nešt skupo sad kada svašta "treba" u vrtu...
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:58
moji susjedi ih imaju pa ako nekom treba mogu pitati da mi odrecu nekoliko grancica
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 10:35
proljećeee..koja je ono pasiflora koju si mi ti dala? ona koja može prezimiti vani ili ona koja ne može? Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 11:39

ja imam pasifloru koja navodno ne smije biti vani nego unutar kuće preko zime, pa ako stvarno ima neka vanjska pasiflora predbilježila bih se na vanjski pelcer

 
Clap
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 14:00
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

proljećeee..koja je ono pasiflora koju si mi ti dala? ona koja može prezimiti vani ili ona koja ne može? Smile
 
 
Kontesa mislim da naše ne mogu prezimiti vani....ali ako ti malo naraste ( u što ne sumnjam) odmah si zapelcaj jednu grančicu pa probaj ostaviti da vidiš.
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 12:00
Ja imam pasifloru koju sam uzgojila od kupljenog sjemena. Sad joj je druga godina i pred mjesec dana sam ju drastično orezala (jer tako sam negdje pročitala). E sad se pitam nisam li pogriješila - ona tjera mladice, ali su nekak tanke, kako će na tome cvjetati? Još je u kući, ali ću je preseliti van, s obzirom da sam na kontinentu malo se bojim iznenadnog mraza.
Što mislite hoće li me počastiti cvijetom ove godine?smile182
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 15:37
Ma ne brini se za mrazeve viseSmile. samo je iznesi vani i vidjet ces sigurno ce cvjetati
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 08:14
A gdje da ju stavim? Hlad, full sunce cijeli dan, lagana sjena? Što pasiflora voli?  Terasa mi je na suncu cijeli dana.  Razmišljam da ako je to tropska biljka onda bi trebala sunce i redovito zalijevanje. Jesam li u pravu?
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 08:19
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 11:22

Evo i prvih pupoljaka na mojoj passiflori Smile (nadam se da su to pupoljci)

Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 19:54
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Evo i prvih pupoljaka na mojoj passiflori Smile (nadam se da su to pupoljci)




Da, da to su pupoljci! Uh i moja je pustila pupoljke, i sad jedva cekam da procvjeta. Prezimila je vani, orezala sam joj osusene dijelove, ozivila je preko noci! Sad ide naprijed ko luda! Proslo ljeto je takodjer cvjetala, i sad kad znam kako je prekrasna ne mogu docekat toplije dane.. 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 21:24
Valjda će i moja konačno cvjetati,iz sjemena je i stara 2 god.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 21:43
Moja je prošle godine bila ogromna i prekrasno je cvala. Ove zime su joj otpali svi listovi i još ni jedan nije pustila. Neznam što sad s njom. Izgleda baš pusto bez ijednog listića. Da je pozebla bila bi smežurana,al grane su joj zelene i čvrste.
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:44
Evo i jedne slicice..

I malo bliza slika pupoljaka:
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:57
Originalno poslano od člana Lilly Lilly napisao:

Moja je prošle godine bila ogromna i prekrasno je cvala. Ove zime su joj otpali svi listovi i još ni jedan nije pustila. Neznam što sad s njom. Izgleda baš pusto bez ijednog listića. Da je pozebla bila bi smežurana,al grane su joj zelene i čvrste.


Mojoj se dogodilo isto, skoro svi listovi su bili otpali, a ovi koji su ostali su bili suhi. Ja sam ti nju lijepo cijelu srezala, sad je manja, ali zelena i vesela. Imas slicice tu. Doslovno u dva, tri dana se zazelenila i pustila male nove listice. Sad vec ima dva tjedna od tada, i evo kako se oporavila. Cak ima pupoljcice:) E, a prosle godine sam imala i plodove!
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 12:24
Baš danas malo svoju promatram,bit će nešto vidi se da je počela puštati listove!
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 13:11
Originalno poslano od člana Lilly Lilly napisao:

Baš danas malo svoju promatram,bit će nešto vidi se da je počela puštati listove!


Super!! Bas mi je drago! Ocekujemo slicicu:)
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 21:29
Kad malo ozeleni,jer su sad gole grane još.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,220 sekundi.