Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gladiole - Gladiolus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gladiole - Gladiolus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 22:38
Tek sad sam vidjela tvoj post s informacijama. Očito smo pisale istovremeno. <Idem istraživati, a javim svakako. Hvala na pomoći.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 00:11
Jesu li vaše počele izlaziti? Moje imaju 5 cm!
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 11:42
Kad je to posađeno da već ide van?
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 13:10
ja moje još nisam posadila.mokro je i do sada je bilo hladno
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:26
ja svoje i nevadim....uvijek na istome mjestu! Kod mene nema neke zime....¨!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 10:27
gladiole imaju još uvijek zeleno lišće, nisam ih povadila, ali ipak treba sad..pa ostaviti da se zeleni dio posuši, porezat to i očistit lukovice i spremiti na hladno (vlažno) i tamno mjesto, kod mene je stari podrum u kojem je uvijek malo vlažno
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 14:22
ja sam povadila i ostavila da se suše.imaju još dosta zelene mase
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 16:47
Da malo ozivim temu...jeste li poceli saditi? Proslih godina sam cekala sredinu travnja, a ove sam kupila nesto novih lukovica pa sam sada malo nestrpljiva, najradije bih ih vec pobockala...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 16:50
Ne budem ih više sadila, nemam prikladno sunčano mjesto za njih, slabo su cvale, jer su bile u polusjeni, a onda još i puževi navalili... Darovala sam lukovice prijateljici. Smile
Inače, prelijepe su mi! Heart
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 19:27
Ako je mjesto dovoljno sunčano i suho može se već sad saditi.Ja svoje lukovice sadim na južnoj strani uz kuću,pa ako i dođu kakve dosadne kišurine nemam straha da će istrunuti.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 19:37
Ja ću ih saditi nakon sljedećeg kišnog vala, dakle, negdje sredinom travnja, i to samo trećinu. Ostale dvije trećine u razmacima po desetak dana.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 19:44
Mudro, tako im se produži vrijeme cvatnje, ne ocvatu sve u istovremeno.
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 20:55
Mislim da cu se i ja ipak strpiti jos malo...to mi je jedan od najdrazih vrtnih cvjetova...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 23:28
neki dan kad sam kopala po cvjetnjaku naišla sam na lukovice koje su prezimile vani, pa sam ih izvadila ..uskoro ću ih opet pšosaditi skupa s novima
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 23:48
Na vikendu trebamo imati prema najavama lagano zahladjenje
ali iza toga , ja cu ich posaditi , tako sam napravila i
lani i bile su jako lijepe !
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2014 u 07:58
Mari, mislis da ce ti cvjetati te koje su bile vani? Meni je preklani par komada ostalo i uopce nisu cvjetale, lani se nisam ni sjetila da ih povadim...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 22:07
Nadam se da nije kasno za sadnju jer sam kupila pakiranje gladiola. Na njemu stoji da se sade 3-5 mjesec. Kakvo mjesto bi im najbolje odgovaralo? U planu mi je posaditi ih na mjesto gdje je cijeli dan sunce no ne bih htjela pogriješiti jer ih sadim prvi puta. Imam mogućnost posaditi ih i na mjesto gdje ujutro nema sunca. Koja pozicija bi im bolje odgovaralaQuestion
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 22:15
Gladiole mogu podnijeti cjelodnevno sunce, bez problema.
Ja ih svake godine sadim u bašti, bez trunke hlada su, dapače, one su najvišlje, a lijepo opstaju i cvjetaju.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 22:19
Hvala dadinice, onda će ići na sunce čim mi to vremenske prilike dopuste. Da sam ih prije nabavila i posadila, možda bi već i istrunule. A kako podnose sušu? Da li im je potrebno zalijevanje ako nastane duže sušno razdoblje?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 23:00
To da! Ako je suša, treba ih zalijevati. Inače im cvijet bude sitan, a i lukovice ne budu baš jako kvalitetne za slijedeću sezonu.
Ne bi istrunule, one inače mogu podnijeti jako puno vode. Prije koju godinu mi je cijela bašta bila pod vodom, povrće mi je propalo, a one lijepe kao nikad. U jesen sam vadila lukovice veličine šake.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.