Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 52>
Korisnik
Poruka
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 14:44
jagoda prekrasni su nemam rječi...samo divljenje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 22:07
Evo da probam prepoznati jagodine kaktuse.
1.     Euphorbia lactea
2.     Neka mammilaria najvjerojatnije Mammillaria carmenae
3.     U maloj tegli možda Mammillaria gracilis, u večoj tegli 3 mammilarije
4.     Najveći je Gimnocalycium desno echeveria, ljevo od njega cereus, ovog u pozadini neznam
1.     Mammilaria
2.     Neznam
3.     Gimnocalycium
4.     i 5. Neke Polaskie
6.Euphorbia
7. Neki gimnocalycium
8. ponvno neka mammilaria
9. neznam
10 stenokaktus (nisam siguran)
11,12 13 – ne znam
14 neka euphorbia.
Vjerojatno nisam puno pomogao. Nisam previše vješt u identifikaciji. Inače kaktusi su za pohvaliti !

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 22:13
Evo da predstavim svoje kaktuse koji prezimljuju na prozorskoj polici ne grijane garaže na sjevernoj strani kuče.   Temperatura 5 – 10 C ovisno o vremenskim uvjetima.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 22:30
Pinus sad neću moći spavati kad sam vidjela tvoje lijepe kaktuseClap
 
Pa ti znaš puno imana kaktusa,ja samo nagađamTongue
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 12:06
Pinus ljepa zbirka kaktusiča
Ljepo ih je vidjeti sada, a tek kad ti procvatu
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 16:44
Mali kaktus, kad bi bar znao, to ti se samo čini. Pomoću interneta još nekako ide.Za sada sam zadovoljan ako uspijem odrediti rod kaktusa. To mi je trenutni maksimum.
Zmaj prošlu godinu sam dočekao samo cvijet mammilarie i notokaktusa. To su većinom mladi kaktusi posađeni u teglama promjera 12 - 16 cm. Vjerojatno će i ovu godinu cvjetat samo mammilaria i notokaktus. Čini mi se da su ostali kaktusi premladi da bi cvjetali.
Ovo je približno trećina moje zbirke i to ona koja prezimljuje u najhladnijim uvjetima. Ovdje sam ih ljepše slikao, vidi se više detalja :








Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 23:52

PINUS hvala ti na trudu za imena...Staviti ću te nazive na photobucket tako da ih uvijek mogu naći, jer zapamtiti sigurno neću jer mi je prekomplicirano..Idem imena upisati i na post tako da bude pregledno i da ako ima neka greška mogu popraviti...

ZMAj i CVJETOLJUBAC hvala vam za pohvale mojih bodljića....WinkWinkSmile.
sutra je novi dan
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 21:35
Carnegiea gigantea ili Saguaro kaktus
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 21:37
Saguaro Smile
Saguaro%20cactus
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 20:58


Božikovine je postavila na početku ove teme slike kaktusa koje su velika pomoć kod identifikacije kaktusa. Ovog malca tamo nisam vidio. Tijelo ima baršunasto, zelene boje i crne iglice. Luda kombinacija. Identificirati ga ne znam. Može mala pomoć pri identifikaciji ?
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 14:49
Švrljajuči netom naišao sam da neke Copiapoe, Eriosyce
Provjeri detaljnije pa će ti bit lakše usporedit kad je biljka pred tobom
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 18:45
Zmaj hvala na trudu.
Vjerojatno je to neka Copiapoa ali siguran u to nisam. Kada smo već kod Copiapoe evo mojih slika susjedinih Copiapoa. Njezine Copiapoe sve do jedne imaju bijele iglice. To je vjerojatno razlog što nisam niti pomislio na Copiapou kod identifikacije mojeg kaktusa. U stvari njezine Copiapoe izgledaju sasvim drugačije. Pogledajte:




Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 07:44
LJepi kaktusići
Sigurno je zadovoljstvo i ponos imati kolekciju poput tvoje susjede
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 14:28
Ovo gore je neoporteria (eriosyce) paucicostata.
I meni je jako lijep kaktus, koji mi je, na žalost, uginuo prošle zime.

Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 14:54
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

 
 
9. ?
 
13. ?
 
 
 
 
Jagoda, mislim da je ovo pod
9. Opuntia impricata, negdi sam našla da je zovu Visoki smokvin kaktus,
a 13. bi bila Cleistocactus winteri forma cristata.
Ako sam u krivu ispravite me Smile
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 14:57
Pinus, znaš li kako ti se zove ovaj veliki prvi s lijeva sa zakrivljenim bodljama? Imam i ja takav a na netu ne mogu naći ni sličan da ga imenujem.
E, ne znam jel se to smije, al ne znam kako da ti drugačije objasnim na koji mislim pa sam kopirala tvoju sliku: 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 15:06
Joope, mislim da je to Gimnocalycium erinaceum



Da da, Hvala Semira to je Neoporteria paucicostata forma roja. Malo sam googlao i to je to.
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 15:21
E to je to!! Fala ti puno Pinus!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 20:38


Može li tko prepoznati ovoga malca. Dobro formirana rebra i relativno male iglice. Možda ferić ili što drugo?
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 18:48
Pinus, ovo bi mogao biti notocactus buiningii.
Fino izgleda.   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.