Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trube - Datura
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trube - Datura

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 19>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 11:11
krasne su smile64
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 14:28
Gricka nema na čemu,samo Ti marljivo skupi sjemenčice,one su Ti zlata vrjedne.
Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 23:18
ove andeoske trube su stvarno anđeoske posebno ova ljubičasta takvu još nisam vidjela
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 18:55
Hvala Severina. Drage cure danas sam slikala sjemenke pa stavljam slike da vidite u kojoj su fazi. Zanima me treba li uskoro čarapa?

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 18:58


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 19:01


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 19:03
Ove prve četiri su od žute dature.
Potom od ljubičaste:

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 19:05


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 19:06
One loptice od ranije su otpale skupa sa košuljicama, međutim ove odbacuju košuljicu i čak sam primjetila da rastu. Što dalje?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 21:14
Ja bi stavila čarapicu svilenu nekuLOL..Šalim se,stavi čarapu ,može se desiti da ne pukne sama al opet ako pukne sjeme sitno teško bi ga skupila,kad se raspukne..One rastu,dozrijevaju.Meni se dešavalo da pukne čahura skroz zelena s vana, unutra sjeme smedje,sto znaci zrelo.Opet desilo mi se da sam ubrala tamnu  čahuru al sjeme nije bilo zrelo,bilo je bijele boje,al sam ja to ostavila   na papir novinski i fino se osušilo i bilo super klijavo..Kako god,nećeš pogriješiti..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 21:29
Hvala Alisa. Sutra čarapice svilene stavljam...LOL
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 22:11
Sretno obuvanje čarapica....Embarrassed
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 23:45
Evo i moje. Toliko sam se razveselila kad je cvjetala da sam ju utrpala u burgmansije. Mene nešto jaako zanima. Ovo mi je prva ljubičasta pa dupla. Prije sam površno čitala o njima, ali mi se čini  da su  neki pisali da od ovih duplih , ljubičastih sjeme nije plodno. Fermina - Daza, mislim da si to bila ti. Daj me malo posavjetuj, može li se njima odrezati grana u jesen, staviti u vodu, pa uproljeće posaditi.

BTW ovo je bio prvi cvijet, i ja ga brže bolje škljocnula. Srećom! MM je izgubio svoj fotić pa "posudio" moj. Dana se imala četiri cvijeta, a nisam ju mogla uslikati jer njega, i fotića, nema.


Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2011 u 16:10
Vera,predivna je!Prvi put čujem da dature  imaju jalovo sjeme!Mislim zna se desi na svim biljnim vrstama da se zadesi jalovo sjeme,ali da neka određena vrsta dature to ima,nikad čula.Do sada nisam imala takovg iskustva sa njima..
One su (većinom)jednogodišnje biljke,posebno te hibridne vrste,tako da je najbolje uzgoj iz sjemena.Ja sam uspijela da sačuvam bijelu više sezona u saksiji,ali ona je svakako izdržljivija nego ove druge..

Grička ja sam stavljala tanke ženske  čarape hulahop(najlonke,svilene,neznam kako se kod vas zovu)Najobičnije čarapice boje kože,ne smiju biti debele i tamne..Sretno..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2011 u 19:27
Moguće sam se malo prejako izrazila, mislila sam da baš ne uspijeva uzgoj. Meni je lani, ili prije dvije godine Triša dala sjeme ljubičaste, iznikla je ali nije došla ni blizu cvjetaju. Međutim one što sam dobila od Božikovina, bijele, ne mogu svesti na normalnu mjeru. Toliko cvjetaju da ih ne mogu kontrolirati. Ne uspijem pobrati sve uvele cvjetove i plodove pa se same zasiju. Kad počnu nicati, to je kao sag.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 00:34
Da,kao što sam rekla bijele su kao "domaće".Izdržljivije su i lakše za uzgoj od onih drugih hibridnih..Ja bijelu posadim u baštu a ove druge u saksije..Bijela je baš zahvalna i jaka,dok ovi hibridi kilave,Ova tvoja dupla ljubičasta je baš divna,sigurno si joj podudarila sve uslove koje voli!Ako bude sjemena,skupi pa probaj sledeću sezonu..Najboje ih posijati u  neke pvc providne kutije sa poklopcem.Tako brzo niknu,i u početku kilave i sporo rastu.Kako se napolju temperatura diže tako i one krenu sa rastom bolje..
Ili,ako imaš uslove probaj je sačuvati preko zime..Ja sam tako bijelu čuvala par godina u stubisštu preko zime.Imala je baš ogromne cvjetove!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 10:26
Prelijepa ti je datura Vera. Tnx Milice. Hvala Alisa na savjetu.Tongue
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 22:34
Ja obukla daturama čarapice


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 22:37


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 22:39


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.