Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ferocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ferocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 11:21


ferocactus stainesii var pringlei, ferocactus glaucescens,  ferocactus peninsulae, ferocactus stainesii var pilosus 

ferići kupljeni u Hoferu prije tri god bez ID.  Može ispravak netočne ID ?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 16:01
Ispraviti ovdje ne mogu ništa, ali mogu iskazati svoje divljenje prema tvojim kaktusima.
Sutra je novi dan.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 00:17
Ja također ne mogu, a da ne pohvalim tvoje feriće, naročito mi se jako sviđaju ovi rozih bodljica!
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 16:22
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:





ferocactus stainesii var pringlei, ferocactus glaucescens, ferocactus peninsulae, ferocactus stainesii var pilosus, ferići kupljeni u Hoferu prije tri god bez ID.  Može ispravak netočne ID ?



Nisam baš sigurna u tvoj F. peninsulae. Ili je možda samo drugačija forma, ali moj ima krače i deblije središnje bodlje.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 21:39
ferocactus latispinus -20. 11. 2014 

Hoće li biti dovoljno sunca pa da procvate i kako očistiti bodlje od pljesni? Confused Nezadovoljan Prvo i nije toliko bitno a drugo me zbilja ljuti. Ima li tko kakav savjet o čišćenju bodlji od pljesni ?

Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 22:30
Pinus, a da probaš nasipati s cimetom, pustiti dan dva (stavi povez na oči i ne gledaj ih), a onda ih s velikim pinelom isčetkati (onaj s dugim dlakama)?
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 22:44
Vele da se pljesen uspješno čisti s alkoholom,probaj!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2014 u 08:58
je li plijesan ovo sivo na mjestu odakle počinju bodlje! hitno moram u inspekciju moga!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2014 u 10:39
Pinus, nisam probala, ali sam baš prije par dana čula za kalijev sapun kojim se biljke čiste od čađavice (a "dobro" djeluje i na uši, pod time mislim da ih uništava, pretpostavljam da je njihova medna rosa i uzrok pojave čađavice)
a kažu da je dobra i otopina čarlija, iako ne znam točan omjer
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2014 u 16:07
bila u inspekciji i nemam pojma, slikala, malo je u prirodi sivije nego na slici!



usput, je li ovaj ferocactus


jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2014 u 21:42
NinettA, svakako ću probati i sa cimetom. Možda će biti uspješan u kombinaciji sa alkoholom. Prvo očistim koliko se da  alkoholom a poslije posipam cimetom. @mali kakrtus, danas sam htio kupit litru čistog alkohola. Nisu ga imali ali mi je na blagajni rekla cijenu- 24 €/lit. Wau. A kažu da će alkohol jednog dana zamijeniti  benzin. Confused

Antonija, pogledaj ove bodlje desno od pupa. Prvo pusti kao što kaže @natalija medenu rosu, a poslije se na njoj nasele gljivice i baš izgleda kao da je čađavo.

 Tvoj su lijepi kao slika. I ovaj drugi bi znao biti ferić. Možda F. schwarzii ili F. pottsii ?

@natalija isprobati ću i tvoj recept - kalijev sapun, možda nešto od toga i pomogne. Hvala vam na savjetima.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 13:36
23. 11. 2014
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 13:44
Pinus, krasno izgleda i kad ima samo pupove, ali kad ih otvori, onda je to WooW.
antonija, tvoj je divan ovako obučen u krasni cvijetnjak WooW
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 17:42
Pinus, predivan je, pljesan nimalo nije umanjila njegovu ljepotu!
koliko ti je star, čitala sam da mu minimalno treba 7 godina da procvjeta. moj je u mene 6 godina. prve dvije godine (do dolaska na forum zimi mi je stajo na kiši). isto tako sam čitala da mu treba 4 mjeseca uskratiti vodu, zimus ga neću zaljevati pa ću vidjeti hoće li cvijetati.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 18:41
Antonija, po zimi ga niti ja ne zalijevam. Koliko je star ne znam. Kupio sam ga prije 3 – 4 god u mbm-u kao dosta veliki kaktus.
 Za cvjetati treba čim više sunca a istovremeno ne smije biti na prehladnom.  Nađi za njega čim sunčanije mjesto na južnoj strani zaštićeno od hladnih vjetrova i kiše. Mislim da bi pod tim uvjetima  dogodine morao procvjetati. Kupi neko gnojivo za cvijet ili za paradajz uglavnom za cvjetati trebaju puno Kalija a malo Dušika i sa time zalijevaj. 
Tvoj je fenomenalan. Approve Odmah bi se s tobom mijenjao za kaktuse.LOL

 

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 18:50
Pinus, hvala na komplimentu, od tebe dobiti pohvalu za mene je čast!
za moj ferić, postupiću kako si mi savjetovao, nikako da uvedem praksu prihrane kaktusa ali hoću!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 13:09
25. 11. 2014
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 12:29






Ovo su Ferići iz moje kolekcije.
Dva već drugu godinu imaju pupove ali ne stignu ih otvoriti.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 09:49
Moji ferocactusi prezimili ovu godinu vanka na natkrivenom balkonu ...u Vodicama je zimus vanka bilo i .-5
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.