Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 129130131132133 140>
Korisnik
Poruka
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 10:45
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:


100_2210
a danas je to impozantan grm
100_2262
 


Mislim da se ovaj cvijet zove helenij. Divan je.

Skoro sam si podijelila packu da nisam dugo šetala ovim vrtom, no uvidjela sam da ni gazdarica baš nije redovita...Wink

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 10:54
Koprivnjak mi je super, pogotovo one oblo reckane!Wink

A i đungla....Clap
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 11:29
Vani puše, počela je i prva ovojesenja kiša, hladno, znaš i sama kako ove nagle promjene vremena utječu na naš "noseći stup". Imam osjećaj da sam od deset dijelova i svaki škripi...vratila sam se u krevet, izvalila na trbuh i laganini prešla cijelu ovu godinu u tvom raju. O gliciniji stvarno ne znam kaj reći, obećala sam sama sebi da ću doći popiti kavicu slijedeće proljeće da je onjušim, pakujci su ludiiiiii, ne znam koji je ljepši, mada kratko cvijetaju oduševljavaju me njihove zelene haljinice, imam dva - roza i nježno žuti, nadam se kako će prezimiti (sjemena tvojih divota nadam se da ima i za mene!). Banana... luuuuuudilo! Ruže - prekrasne. Da, iberis kad prorjeđuješ, misli na mene... Rea, prekokrasna...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 11:39
Dugo nisi stavljala slikice, ali ni ja dugo nisam bila ovdje, pa evo sada pregledala zaostatke i baš je super. Drago mi je što sam prošetala vašim dvorištem, jer šetnja je bila v rlo ugodna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 11:48
Eto i ja se pridružujem onima koji dugo nisu bili i svašta propustili.
Kombinacije na prozorima su prekrasne.Volim tako mješano, ali za to treba imati i znanje....
Koprivnjak, banana,cvijeće... ma sve što si poslikala je prelijepo!ClapClapClapThumbs%20Up
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 23:16
Kate kod tebe pravi cvijetni raj, krasne prozorske kombinacije, ali ni u vrtu ništa ne zaostaje u ljepoti, posebno me oduševio helenij, krasno izgleda onako rascvjetan Clap
život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 11:50
ova slika izgleda kao da je slikano u tropima

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 15:06
predivno smile71  smile141
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 18:57
i ja se slažem sa Meri
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 22:28
krasnog cvijeća ali banane a pogotovo helenij ma baš lijepo Big%20smile 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 20:20
danas sam i ja postala vlasnica mlade banane od ovog Katicinog gorostasa još jednom hvala smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 12:20
Sramota me i pogledati kada sam zadnji puta navratila kod tebe...Confused
 
Ali sam zato uživala gledajući tvoje cvijeće ( a ruže posebno) Smile.
 
I odmah pitanje: šta radiš sa koprivnjakom preko zime? Da li ti uspiju izdržati proljeće? Moje ne...
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 23:21
Evo mene , konačno, ali ni ja se ne mislim ispričavati, kao ni ti...tako je, kako je... Reica je krasna, a i tvoj vrt, banana, ruže, glicinije...jako, jako lijepo! Nadam se da si dobro...pozdrav tebi i pusa tvojoj Rei!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 10:55

Ovo moje današnje javljanje ne može se nazvati ni otpuhivanje prašine sa vrta, ali vidim da sam imala posjetilaca dok sam ja bila neaktivna, pa zato prvo želim zahvaliti svima na posjeti. Velika smile78svima.

Toni, nije me dugo bilo kod tebe, nadam se da bum doskitala u ovim zimskim mjesecima, a onda se b udem i ja čudila u tvom cvjetnom raju...
Konti banana je sada upakirana, pava zimski san, a viseće lantane su pospremljene u podrum i ja se iskreno nadam da budu preživjele, pa da će biti reznica na proljeće...
Šmrcko, drago mi je vidjeti te u mome dvorištu, a posebno me veseli da ti se sviđa banana i glicinija. Da to je kineski šaš, je bujan ali ove godine nije jako narastao u visinu i ima samo par cvjetova, ali meni je tako ljepši...
Lora pohvale od tebe puno znače.
Anaida draga, vidiš kako se "ono nešto" žuto razraslo, a nadam se da ću stići u ovim zimskim mjesecima u tvoj cvjetni raj.
Monny, slavončice moja, drago mi je da ti se sviđa moje dvorište.
Kaktusiću, nadam se da ti je šetnja bila ugodna, da te nije moja ljubimica isprepadala u šetnji...
Mari i tebi Thumbs%20Up
Dijana 7566 hvala.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 11:03
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Vi Ivaničanke ovih dana samo delate. Ni jednu slikicu ne bi pokazale. Želite nas iznenaditi.
U pravu si što se tiče delanja, nastojala sam nadoknaditi mjesece prisilnog nerada, puno toga je bilo napravljenog napola, nedovršenog i nekako sam ove jeseni akcent stavila na dovršavanje, dotjerivanje, a bilo je toga puno... neke biljke na krivom mjestu, lukovice otišle preduboko u zemlju pa su u proljeće slabo cvale, sve je trebalo prekopati i dodati komposta, tako da za slikanje i nije bilo baš nešto... i moram te ispraviti mi nismo ivaničanke, nego ivanićankeWink.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 11:36
Nataly, hvala ti što si mi identificirala mog žutog neznanka, sad bum zapamtila da je to helenij.
Lovro i mene su oduševile te reckane koprive, baš su posebne...
Franjek, draga moja i ja se nadam da češ doći na proljeće na kavicu ispod glicinije. Pakujci bi trebali preživjeti, barem su moji... lišće im propadne, ali u proljeće evo njih, a sjemenja imaaaa, a nadam se i da bude maleckih ispod ovih mojih. Za iberis pamtim...a Rea ti se isto veseli, ona obožava "nove žrtve"LOL, ona je jako druželjubivo stvorenje.
Triša drago mi je da ti se sviđa.
Bako, kombinacije na prozorima su mogu reć ispale slučajno tako, jer je več bio slab izbor sezonskog, ali meni je drago da je tako bilo jer su mi lantane pun pogodak i mislim da je to moj izbor za ubuduće...
Lantana, draga moja, sa tvojim cvjetnim rajem se teško mjeriti, ali ipak mi je drago da ti se sviđa.
Mari, blue sky, ja taj svoj kutak i zovem moji tropi ili moja džungla Wink.
Tea hvala.
Duda, naša purgerice-dalmošice, vidiš kako je to lijepo kada te forumašice iznenade, kao što je mene netko iznenadio i obradovao sa helenijem.meni jedino žao što neznam tko je bio donator...jer sam se kod sadnje pouzdala u svoju pametsmile42i nisam zapisala, a švabo odradio svoje...
Enrikova nona, ma neka bananica samo raste, a nadam se da će za par godina biti isto takav gorostas kao moje.
Proljeće, ni ja baš nemam dobro iskustvo sa koprivama, unijela sam ih u kuću, na stubište gdje im nije prevruće i eno ih sve ćelave... tako da se baš ne nadam da budu prezimile...
Dado, dobro veliš, tako je kako je...a što se zdravlja tiče momentalno sam prehlađena, a inače kako koji dan... ali s vremenom se čovjek navikne na to, radim kada mogu, kada ne mogu ne i ne opterečujem se previše...Rea je dobro, sterilizirala sam ju jer je imala piometru kao i tvoja, prošle zime se jedva izvukla...no sada je super, kada idemo u šetnju vuče ko konj.Pusa tebi i tvojoj Reici.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 10:13
Evo moga kineskog šaša danas...
100_2337
puzajuči čempres kojega smo prije tjedan dana MPS i ja uredili odozdo, porezali suhe grane
100_2338
i pogled kroz prozor blagovaonice preko ruže Coral Dawn prema boru
100_2340
eto to je moje cvijeće sada...Unhappy
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 23:17
Ajme kako je zima, ne mogu vjerovati, kod mene je popodne bilo 20 stupnjeva. I ovo pod mrazom ima svoju draž, samo da nije jako zima! Clap
život je more
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 19:55
E lantana kod nas je još gore,ali sam ja prošetala koju stranicu unazad i ugrijala se na predivnim bojama  kat.reinog  raznovrsnog cvijeća,sve pohvale draga za toliku raznovrsnost biljnog carstvasmile79
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 20:02
kak je romantično kod tebe, Katica dragaSmile!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 129130131132133 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.