Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 51>
Korisnik
Poruka
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 20:15
i treći
u pozadini se vidi onaj sa prve slike

poslije

svi se doimaju prašnjavi,ali tek su se vratili s tuširanja.to je samo bljesak blica

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 20:34
 
Nisam još spomenula, primjetila sam nešto baš kako je doktorica Oon i rekla. Biljke, listovi nakon nekog vremena postaju sjajniji i zeleniji...Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 20:35
dobili su nešto lišća i porasli oko 1 cm,ali im je lišće jako poraslo.teško je to vidjeti na slici.


-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 20:39
 Da vidila sam i sama  da je to teško nešto previše dokazati slikom, najbolje je ono što primjetiš sama što se događa, kakve promjene na biljkama.Smile  


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 07:38
Evo da se javim!!! Malo ;) i dalje skicam preko moba! Bas sam tijela napraviti taj enzim prošle godine... ali nekako se nisam organizirala ;) ali sada mi je u pripremi 5 litara! Stoji mi na toplim, i ima lagani kiselkasti miris :) nadam se da cu vam moći pokazati i ja pozitivne rezultate! :*
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 08:28
Pratim vas drage moje, nisam još napravila enzim, ali i to će doći na red - sviđaju mi se rezultati zalijevanja vaših biljčica.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 10:07
  Curke samo naprijed, bez straha ! smile186


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 11:08
Moji enzimi se privode kraju,jeedva cekam da vidim tu magiju od tecnosti i da je isprobam u domacinstvu i mojim ljubimicama biljkama.ApproveThumbs Up
Monstera ja po 15 dana ne otvaram kante u zadnje vrijeme,hoce li biti kakvih problema znas li?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 11:10
  Pustili, ja mislim da bi ipak trebala povremeno provjetriti, otvoriti kante....Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 11:12
nema plinova,reko sta imam otvarati kao prvi mjesec svaki dan hehe.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 11:29
 Kako god valjalo bi malo provjetriti..Geek




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 12:15
Ajama, jel' to sistem za infuziju ?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 14:53
da obični sistem za infuziju
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 15:32
Neznam zašto se zamarate tim sistemom za infuziju to upće nije potrebno samo poklopac nemojte skroz zatvoriti tako da plinovii mogi sami izići i gotovo.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 15:44
 
Arim dijelim mišljenje s tobom, ali ajd, nek bude kako si tko odredi, valjda je nekima lakše tako.....SmileHugThumbs Up  Ne zamjeram nikome, kakav god način bio, pogriješiti ne možete nigdje.....EmbarrassedHeart







Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 16:24
I ja sam počela praviti enzim. Pravim u bocama od  3l jer nemam toliko otpada. Jedan sam napravila brzinski, sa kvascem, i njime zalijevam biljke. Mogu vam reći da je abutilon čisto poludio od njega (u pozitivnom smislu), na njemu su rezultati najvidljiviji u ovako  kratkom vremenu. Ostale ture su  bez kvasca dospijet će taman na proljeće.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 17:17
smile141smile186


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 22:25
Mogu li se u smjesu nadodavati biljni ostaci? Ako se nema dovoljno za prvu turu.
Vidim da nije poželjno otvarati poklopac.
Mogu li se biljni ostatci skupljati do željene količine ili moraju biti svježi za pripremu ove tekućine?

Mjerica za šećer, biljke i vodu je posuda recimo od pola litre ili je to po gramaži tih dodataka?

Postoji li nešto što nije dobro dodavati u smjesu, vidim da dodajete i citruse?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 23:12

Smrcko, nikako ne bih preporučila nadodavanje, mislim da sam to već nekoliko puta rekla, ali dobro, nikad nije viška ponoviti. Poklopac se mora povremeno otvoriti tek da izađu plinovi, da ne bi sve skupa eksplodiralo, vjerujem da nitko od vas to ne želi...LOLLOL šalim se malo, nadam se da mi ne zamjeraš...EmbarrassedHeart Biljni ostaci svakako su preporučljivi staviti odmah količinu koja se želi ili koja se ima i naravno možda tri četiri dana sakupljanja biljnog otpada  neće škoditi ( ako se u međuvremenu ne pojavi plijesan ili trulež na istome ) ali ja bi ipak rekla, čim svježiji otpad tim bolje...nadodavanje, dugo sakupljanje i sve ostalo, može tvoriti i proizvesti sve,  samo ne kvalitetni bio enzim..

 Bolesne, pljesnive, pišljive i trule dijelove voća i povrća nikako i nipošto ne dodavati u ovu smjesu !

 A sad te Molim da mi malo pojasniš ovo s mjericom, bojim se da te nisam u potpunosti razumila? ErmmQuestion


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 23:50
Ovo o eksploziji boce koja se ne otvara shvatite ozbiljno jer je moguće,meni se desilo. Istine ne od enzima već od crnog mladog vina.Moji mi donjeli a ja pametna zaboravila na njega.Jednu noć čula se strašno jaka eksplozija(može se slobodno usporediti sa deronacijom granate),tolikom sam brzinom iskočila iz kreveta  i utrčala u dječje sobe,na sreću kod njih je sve bilo u redu,onda sam obišla ostatak kuće i dalj u redi i kad sam ušla u ostavu imala sam što vidjeti vino je bilo po svim zidovima i stropu a boca je bila izvrnuta naopako i zgledala je kao cvijet.I nemojte zatvarati bocu skroz samo čep malo zavrnite moj enzim je djelotvoran iako je boca bila skoro pa otvorena cijelo vrijeme.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.