Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rododendron
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rododendron

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
Korisnik
Poruka
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 14:14
Rodići su vam svima prekrasni, savršeni, oduzimaju dah!
Ja sam jednog najesen spasila od sigurne smrti, od proljeća je tek počeo tjerati sitne pupove novih listića, ako ikad procvate i jednim cvijetom, ja ću biti presretna!
Muči me kako i dalje djelotvorno kiseliti zemlju kada korijen ode preduboko?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
graphite View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje graphite Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 15:31
Hvala vam na komplimentu.
Temzi - u pravilu rodići imaju plitko korijenje ali ako je zemlja previše lužnata treba ga izvaditi s korjenovom balom, iskopati rupu bar tri - četiri puta dublju i širu od korjenove bale, na dno staviti perforirani najlon (može i obični najlon kojeg ćeš gusto perforirati čavlom) i u rupu natrpati supstrat za rododendrone (bar 2 velike vreće). Skup sport, ali djeluje.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 17:01
Također imaš specijalno gnojivo za rododendronve , azaleje i sve one biljke koje trebaju za svoj rast kiselo tlo. To gnojivo se stavlja oko biljke, ali u zemlju, pa lijepo probušiš rupe u zemljii sipaš gnojivo onoliko koliko je predviđeno (piše na uputama). To gnojivo također čini zemlju onakvom kakvom ju vole rodići.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 19:55
Originalno poslano od člana graphite graphite napisao:

rododendron

Sve pohvale Graphite,i svima ljubiteljima rododendrona.Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 21:29
Pohvale svima, ovdje je sve više lijepih rododendrona! 
Kako zadnje dvije godine silom prilika nisam u mogućnosti svoje zaliti preko ljeta, jedan mi se osušio, dva su jako oštećena sušom (kao i jedna azaleja koja je na izdisaju). Prošle zime snijeg mi je mog nejvećeg rodića Alfreda dosta ošteto jer mu je nekoliko grana polomio tako da više nema onako lijep okrugao oblik krošnje. 
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 13:53

Moji rodići su pri vikendici tako da nisam tamo često.

Jučer sam obrstila izraste prema uputama koje mi je dala Moon. Samo Bog zna jesam li maknula i ono što treba i ono što ne treba! Čak sam orezala jednu granu koja se pružala na tratinu! Pa ćemo vidjeti slijedeće godine što će biti. Valjda neće biti gore nego sada. Na tri rodića – tri cvjeta!

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 14:39
mirna, držim palčeve da ti se lijepo razgranaju, a onda će i cvijetova bitiThumbs Up. Ako ih nisi prihranila, obavezno im dodaj gnojivo baš za njih, ono sporootpuštajuće koje ukopaš u zemlju.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 17:30

Gnojivo imam. Kad ta jadna tri cvijeta prestanu cvjetati, pognojiti ću. Onako kako je preporučio Graphite.

 

Drugi put ću si fotografirati biljku kako izgleda sada i slijedeće godine ću usporediti stanje. Tako ću znati što sam učinila. Dobro ili loše.

Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 19:07
graphite, moon, hvala puno na savjetima.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 19:12
jedan jedini


Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 20:37
temzi 

mali kaktus, jedan ali vrijedan, prekrasan je 
Na vrh
graphite View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje graphite Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 22:12
Mali kaktus, bas je lijep i zdrav. Taj ce ti narast preko dva metra, sigurno!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2014 u 10:23
Rododentdron yakushimanum Sneezy
Bio je posađen je u kiselom supstratu, ali preduboko pa su mu zato listovi počeli žutjeti. Otkad sam ga podigla, dodala svježi supstrat i još jednom pognojila, vidljivo se oporavio pa čak i procvjetao. Nažalost, ima tek koji cvijet više nego prošle godine jer ga nisam pincirala. Čitam da ovaj kultivar u deset godina naraste do metar visine. To mi odgovara jer je u prvom redu gredice. Nadam se da će se dogodine proširiti i imati više cvjetova.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
graphite View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje graphite Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 07:37
Još malo pa je u punom cvatu. Ovaj i još jedan kod mene, pa su svi gotovi sa cvjetanjem za ovu sezonu. Šteta što ne mogu dva puta godišnje.
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/rodo01/69918.aspx -

Na vrh
graphite View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje graphite Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 07:39
Ovo je taj drugi.
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/rodo02/69919.aspx -
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 08:03
Prekrasni su!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ErinM View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Lipanj 2014
Lokacija: GRAD ZAGREB
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ErinM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2014 u 17:37
Slažem se, stvarno su prekrasni!
Ja sam prije dva mjeseca posadila svijetloljubičasti u sjenoviti dio u vrtu, u posebnu zemlju za rododendrone. Cvao je i sve je bilo super, međutim u zadnje vrijeme pojedini listovi imaju smeđu boju, a neki i opadaju.
Da li netko zna rješenje ovog problema ??

Hvala!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2014 u 08:08
Nakon presađivanja u specijalni supstrat za rododendrone i gnojenja specijalnim gnojivom za rododendrone, evo kako izgleda onaj s gornje slike. Što mu je i kako da mu pomognem da preživi?


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ZeKe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZeKe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 10:35
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

jedan jedini

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/rododendron/69850.aspx -
ovaj vam je prekrasan i sve si mislim da bih ga mogla nabaviti u proljeće i negdje posaditi :D
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 18:59

Moon, tvoji savjeti su urodili plodom! Ima dosta pupova! Neki su sitni ali sam pognojila pa se nadam da će se „udebljati“ do proljeća.

Grana koja se pružala na tratinu i koju je MM prilikom košnje „potkratio“ skoro do zemlje,  pušta sasvim nove grančice. I na njima su mali pupići!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.