Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 145146147148149 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 17:25
Belina pravi micek Clap
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 17:32
Belina,malac je
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 17:34
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

hm... nisam onda jedina. Ok čekam rezultate sijanja, kod mene kao što sam ti rekla 1 bi izgleda mogao izviriti...





Ajde barem jedan ,moji su cijelu noć bili u termosici,lijepo su nabubrili.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 21:41
nisam ih duboko posadila, tek malo pritisnula prstom u substrat, folija ne dodiruje tlo.....
ne vidim nšta neobično, nikakve plijesni ili tako nešto.....
u jutro ću jednu sjemenkicu pokušati razmotati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 21:53
Razmotaj je odmah, baš smo znatiželjni zbog čega i zašto ne niće...
Ja sam jučer ujjutro posijala nekoliko sjemenki i već danas su dvije pokazale klicu
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 22:07
idem......
javim se....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 22:20
Moram samo reci da si svi prelijepi....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 22:23
evo ovako: 3 su potpuno nestale, nema ih nigdje, iz jedne je iscurilo nešto nalik na gnojni čir, a preostale tri su još čvrste....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 23:31
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

evo ovako: 3 su potpuno nestale, nema ih nigdje, iz jedne je iscurilo nešto nalik na gnojni čir, a preostale tri su još čvrste....
Neke su otišle u nepovratCry tako sam i mislilaThumbs%20Down
Ove što su ostale čvrste drži na toplom,  povremeno ih špricni vodom da ne zasuši kora na zemlji...držim palčeve da niknu
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 23:57
hvala bebim jao niko sretniji od mene ne bi bio da se bar jedna rodi !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 00:46
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

hvala bebim jao niko sretniji od mene ne bi bio da se bar jedna rodi !
Nada umire posljednja!Wink
Ja sam se s adeniumima prvi put susrela na ovom forumu, a u biti ovdje smo svi učili samo na svojim greškamaTongue Malo po malo smo kopajuć po netu našli neke interesantne, štaviše, vrijedne savjete i konačno smo malo opušteniji u pristuputim divnim biljkama. Ja sam imala sreću upoznat jednog uzgajvaća, obasula sam ga hrpom pitanja i naravno dobila odgovor, samo što nemamo iste uvijete da bi nam uspjevali kao što uspjevaju na dalekom istoku, pogotovo zimi.
U svakom slućaju, adenium je biljka za strpljiveEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 05:49
i kod mene je situacija slična, jednu sam sjemenku bacila jer je pognjilila, a ostale se dobro drže, odlučila sam ne nadzirati ih toliko kao pas- biti će lakše čekati. a ako ne niknu u slijedećih par dana- idu lijepo samnom na more.
belica,zagreb
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 09:44
prsni ih kakvim fungicidom ako imas za svaki slucaj
velika gorica
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 11:44
ja sam moje malce jučer presadila.naravno nisam našla zemlju za kaktuse,već sam ju sama pravila,kad pitam u polj.apoteci za zemlju ili gnojivo za kaktuse gledaju me kao da tražim svemirski brod.presadila sam pet da vidim kako će se držati,onda ću ostalih šest.jedva sam nabavila glinene posude.  šta je to nastalo.pojede nas plastika
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 12:10
ajama, ako si blizu bauhausa imaš tamo glinenih i ne tako skupih posuda.
Glikica, držim ti fige da ti ostali niknu. Meni je recimo u prvoj i drugoj turi sijanja više od pola njih zgnjililo. S tim da sam ih namakala po 5-6 sati u toploj vodi. Treću turu sam sijala po uputama jedne drage forumašice da sjemenke ne močim prije nego ih samo položim na onako mokru zemlju. Desilo se da su sve niknule :) Eto ako kome pomaže bit će super.

Evo moja dva najstarija. Sad im je 3 mjeseca. Tura koja je sijana prije mjesec dana je već blizu ovih al ih sad neću stavljati. Očito da vrijedi ono što je toplije prije napreduju.

1.) star 1 mjesec


1.) star 3 mjeseca


2.) star 1 mjesec


2.) star 3 mjeseca
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 12:22
Dragi forumaši, mislim da netko nedostaje već neko vrijeme na forumu a to je naš dragi Pinus.
Pinuse, vrati nam se!!!
Kako su tvoji kapitalci?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 13:01
@marsha, bebice su ti krasnesmile141
Nema nam @Pinusa, on negdje zasluženo odmaraThumbs%20Up a da nam fali, fali!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 13:06
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

ja sam moje malce jučer presadila.naravno nisam našla zemlju za kaktuse,već sam ju sama pravila,kad pitam u polj.apoteci za zemlju ili gnojivo za kaktuse gledaju me kao da tražim svemirski brod.presadila sam pet da vidim kako će se držati,onda ću ostalih šest.jedva sam nabavila glinene posude.  šta je to nastalo.pojede nas plastika
Ja sam zbog glinenih posuda izgubila nekoliko dana u traženju i napravila ohoho km dok ih nisam našla. Ima tu i tamo glinenih posuda, ali naći nekoliko istih i još po normalnim cijenama, teško!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 13:09
Bebolina hvala. Pokazujem im povremeno tvoje velike. Oni su im uzor   

Ako je odmor u pitanju onda nema problema
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 14:10
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Bebolina hvala. Pokazujem im povremeno tvoje velike. Oni su im uzor   

Ako je odmor u pitanju onda nema problema
Samo nagađamLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 145146147148149 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.