Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 78>
Korisnik
Poruka
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 15:33
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Ja bi rekao da paprika sazrijeva. Ako je i dalje tvrda i nije nigdje smrežurana, a čini mi se da je tako, onda sazrijeva. Iz iskustva s habanerima, treba im jedno 6-7 dana za potpunu promjenu boje.
Ovo nije za vjerovati. Od jučer do danas boja se naočigled promijenila i već je skoro žuta s tim da je strana ploda koja nije okrenuta prema svjetlu/suncu vidljivo zelenija, a drugi plod koji je daleko manji skroz je zelen. I danas sam ih ufotkao i ne da mi se prebacivati slike ali sam siguran da se radi o zrijenju, a ne o sušenju. Obzirom na boju mora da je neka opaka sorta, a hoće li je mijenjati u crvenu to  treba malo počekati. Sad mi ostaje glavni problem kako pronaći "mušteriju" koja će to okušati da vidim što sam uzgojio LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 22:34

Hmmm! Da. Plod sam ufotkao i danas, i jučer, i prekjučer...

Boja mi definitivno  ne sliči na crvenu ali sam isto tako siguran da nije neka babura ili roga već neki (žuti) Habanero. Evo u prvom planu je manji plod koji je potpuno zelen i koji je kratak i plod koji zrije i dugačak je (tanak je jer je ostala košuljica od cvijeta koju sam kasno skinuo). Ako malo bolje pogledate sliku vidjet će te da je plod koji zrije s desne strane, gdje nije osunčan još u zelenoj boji dok je strana u suncu već žuta.
 
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:31
Više izgleda ko fatalii, čini mi se
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 15:33
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Više izgleda ko fatalii, čini mi se
Potpuno si u pravu. Digao sam lijenu pozadinu i uposlio malo mozak jer ih je Andrej, začetnik ovog threada sve pofotkao pa sam otišao na prvu stranicu pogledati  i zaista je ona. Kratka dok je mlada i izdužena dok izraste, umjesto da je skroz okrugla ima udubine, ima žuti plod i mali bijeli repić na dnu ploda. Jedina paprika izgledom bliska njoj je Naga Morich ali ona već vuče prema crvenoj boji.
 
Dodatak. U punom sjaju još malo zelena ali spremna za konzumaciju.
 
Na vrh
osking View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osking Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 21:49
Evo samo mali info....
Narucio sam 10 sjemenki Habanero red od zene iz zadra sa stranice aukcije.hr.
Malo sam htjeo probati i kvasio 2 kom jedno 4 dana,poslije toga ih prebacio u obicnu treset zemlju koju sam nasao kod matere,bez ikakvih dodataka.
Nakon 10 dana nista,odem na teren i zaduzim zenu da mi svaki drugi dan malo pokvasi sa jednom pumpicom kapi za nos,nekad su se zvale Benil.
Dodjem kuci za 5 dana kad one iznikle 1 cm.....:):):):)
Neznam sta cu sad sa njima jer mislim da sam ih ionako zasadio prerano ali to mi je samo bila proba,uglavnom sretan sam.
Isto to sam napravio sa Jolokiom ali ona je jos uvijek pod zemljom.
Mozda ima veze sto sam je dobio susenu.
Uglavnom bit ce nesto od toga,a danas dobio i Nagu Viper i u pricuvi ceka Scorpio
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 22:19
Originalno poslano od člana osking osking napisao:

Evo samo mali info....
Malo sam htjeo probati i kvasio 2 kom jedno 4 dana,poslije toga ih prebacio u obicnu treset zemlju koju sam nasao kod matere,bez ikakvih dodataka.
Nakon 10 dana nista,odem na teren i zaduzim zenu da mi svaki drugi dan malo pokvasi sa jednom pumpicom kapi za nos,nekad su se zvale Benil.
Dodjem kuci za 5 dana kad one iznikle 1 cm.....:):):):)
Neznam sta cu sad sa njima jer mislim da sam ih ionako zasadio prerano ali to mi je samo bila proba,uglavnom sretan sam.
Isto to sam napravio sa Jolokiom ali ona je jos uvijek pod zemljom.
Mozda ima veze sto sam je dobio susenu.
Uglavnom bit ce nesto od toga,a danas dobio i Nagu Viper i u pricuvi ceka Scorpio
Rast će ti one i preko zime ako ima dovoljno svjetla i topline. Istina ne kao kad je pravo vrijeme ali na proljeće ćeš imati spremnu biljku. Pregledaj sve što je napisano na ovoj temi pa imaš i fotku kako se odrasla paprika priprema za hibernaciju... Sjemenke nekih paprika imaju jako žilavu opnu pa se drže u vlazi dok proklijaju i tek onda idu u kontenjere.
Ove moje i dalje bacaju zelene izboje jer je još uvijek toplo. Ovaj veći plod je skoro zreo, a opažam da i manji počinje mijenjati boju. Evo jedne današnje. Vidi se da je još požutila od zadnjeg fotkanja.
 
Na vrh
BluP View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BluP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 22:42
Pozdrav svima!

Evo da se i ja javim na ovu temu! Ove godine mi je bila prva sezona sadnje chilli papricica i posadio sam: Habanero red, Jalapeno, Cayenne long slim, Orozco, Tabasco i neke iz Kotany zacina koje lice na Thai. Sadio sam u zemlju u vrtu kraj kuce. Malo sam kasnije posijao pa je sve kasnilo ali hvala bogu na dugom toplom ljetu pa su sve uspjele roditi i bilo je dosta ljutih plodova!

Ove godine planiram saditi oko 20tak sadnica Cayenna jer mi se pokazao kao odlican za susenje a i najukusniji mi je od svih koje imam, te nesto malo Habanera. Zelja bi mi bila posaditi sadnicu dvije Trinidad Scorpion Butch T ali mi se ne isplati kupiti 10 sjemnki. Volio bih nabaviti sjeme Fatalii papricice jer vidim da je dosta hvaljena pa tako da mi je to nekako prioritet sada.

Takodjer ove godine planiram saditi 20tak sadnica roge za ajvar i mozda nesto babure ali je u hrvatskoj problem nabaviti 30 sjemenki necega pa tako ako neko ima ili zna gdje nabaviti male kolicine nek javi!

Zao mi je sto nemam slika da vam pokazem kako je to sve izgledalo ali ove godine ce ih biti!


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 23:55
Rogu i baburu u Hrvatskoj možeš nabaviti gdjegod oćeš :D
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 09:19
Originalno poslano od člana BluP BluP napisao:

Evo da se i ja javim na ovu temu!  Volio bih nabaviti sjeme Fatalii papricice jer vidim da je dosta hvaljena pa tako da mi je to nekako prioritet sada.

Takodjer ove godine planiram saditi 20tak sadnica roge za ajvar i mozda nesto babure ali je u hrvatskoj problem nabaviti 30 sjemenki necega pa tako ako neko ima ili zna gdje nabaviti male kolicine nek javi!
Roge i babure male kesice u svakoj poljoprivrednoj apoteci, trgovačkim centrima... za najviše 20 kn po vrećici što ni školarcu nebi smjelo biti skupo.
 
Ostalo mi je par sjemenki od prošle godine ali nisam siguran je li Fatali ili Jolokia jer su se izmješale, a nije bilo naznačeno koje je sjeme (meni su iznikle Fatalii) pa se možemo dogovoriti da ti ih pošaljem.
 
Manji plod je u fazi zrenja što zaista nisam vjerovao da će se dogoditi. Transformacija iz skroz zelenog u skoro skroz žuti trajala je četiri dana što me upravo zaprepastilo.
 
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 20:47

Dolaskom Nove godine sezona paprika je gotova. Urod je je jučer obran i spreman za korištenje.

Prigodna fotkica ovogodišnjeg uroda LOL
 
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 20:56
Pozdrav,stigle su mi Jalapeno papričice iz Irske (samo 15 sjemenkicaCryCry)pa me zanima ima li nešto, što bi mi možda bilo korisno za uzgoj tih papričica,da  ne zeznem stvar.Smile
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 23:48
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Pozdrav,stigle su mi Jalapeno papričice iz Irske (samo 15 sjemenkicaCryCry)pa me zanima ima li nešto, što bi mi možda bilo korisno za uzgoj tih papričica,da  ne zeznem stvar.Smile
Pa što bi htio/htjela. Ne prodaju se te sjemenke na kilograme. Po onom što sam pročitao i po vlastitom iskustvu problem je jedino klijanje (Ella je na prijašnjim stranicama više pisala o tome) jer neke vrste imaju deblju opnu pa sjeme teže klija. Polako pročitaj sve unazad pa ćeš naći obilje korisnih informacija.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 14:33
[QUOTE=Hombre]
Roge i babure male kesice u svakoj poljoprivrednoj apoteci, trgovačkim centrima... za najviše 20 kn po vrećici što ni školarcu nebi smjelo biti skupo.....



Od 4-5kn su te vrečice paprika kod nas....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 14:40
Jalapeno vrlo lako klija, to je vrsta capsicum anuum, ista kao i obične slatke paprike, vrlo laka za uzgoj. Imaš i kod nas za kupit sjeme (aukcije.hr, njuškalo, itd)
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 14:47
Kupila sam ja sjemenkice

(Chilli Pepper Jalapeno),stigle su iz Irske,ali sam čula da je dosta osjetljivo uzgajati ih,pa sam se nadala kojem savjetu.SmileTebi hvala na info,lijepo od tebe.SmileBaš mi je drago da  lako klijaju.Smile
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 15:00
Prošle sezone sam 40-tak biljčica bacio jer ih nisam imao više di posadit i kome dati, još tolko ih je posađeno i podijeljeno - tolko o zahtjevnosti.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 15:02
A ja čuvam svoje sjemenkice ko suho zlato,i brinem što ako ne niknu.LOLLOLLOL
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 16:37
Paprike uopče nisu zahtjevne za uzgoj (barem ljute).
Jedino je potrebno stpljenje jer nekim sortama treba i 3-4 tjedna da niknu.
Ja započinjem sezonu idući tjedan

9 vrsta paprika, sve jedna ljuća od druge!
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 22:30
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

A ja čuvam svoje sjemenkice ko suho zlato,i brinem što ako ne niknu.LOLLOLLOL


Jalapeno je papricia koja se vrlo jednostavno uzgaja i sjemenke su prilicno jeftine, tako da te je netko dobro ozenio Wink

Evo bas gledam kod mog omiljenog ebay dilera iz UK i kod njega 150 sjemenki kosta s dostavom 1,70 GBP Smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 22:39


Kaj sam rekla da me netko oženio?(cijena je nadam se u skladu s količinom).




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.