Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lantane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lantane

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 31>
Korisnik
Poruka
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 17:46
i moja potjerala nove listiće zato vjerujem da ima i koji korjenčić








Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 17:46
Evo ih procvijetale

obje žute ali različite jednoj je lišće puno sitnije a uz ovu drugu izgleda dobila i ovu narandastu,baš me obradovala kad je procvijetala.Imam i bijelu trenutno bez cvijeta a ova grančica (gore slika predhodni post)je roza lijepo napreduje i očekujem cvijt.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 17:56
prekrasne su
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 21:02
vrlo lipa biljka, veselih boja
Na vrh
vaga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vaga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 21:24
arim,
rekla bih da je ova lijeva, s iduženim listićima - puzeća lantana.
Moja je isto takva.
Na vrh
djeka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje djeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 18:17
Seni, prelistala sam temu i prosto ostala bez daha gledajuci tvoje lantaneTongue
Ja ih imam nekoliko i postavicu slike ovih danaSmile
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 11:00
Seni, može li savjet. Kupila sam proljetos za par kunića jednu lantanicu koja je imala na tri strane tri grane visine 5,6 cm i na svakom vrhu cvjetić. Nisam ništa dirala ali sada je ta biljčica lijepo narasla. I dalje ima te tri grane ali su izrasle u visinu cca 30 cm. Tu i tamo sa strane ima izboje za nove grančice ali je u principu rijetka. je li kasno da je sada skratim kako bi postigla gušći grm? Bojim se da joj ne naudim jer lijepo cvate, a opet mislim da je tek lipanj pa da stigne još se i popuniti i lijepo cvasti do kraja ljeta. Što misliš o tome?
Naravno, i mišljenje drugih forumaša je dobro došlo.
Na vrh
djeka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje djeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 11:13
Mirna, dok se Seni ne javi (a ona ima mnogo vise i lepse lantane od mene Clap) evo mog saveta. Svako zakidanje vrha, tera biljku da se se grana i pista pelcere sa strane, tako postaje gusca. Ja to radim lantanama i jos nekim biljkama, dok ne krenu sa cvetanjem. Na tebi je da odlucis (jer ces sada zakidanjem vrha skidati cvetove) Confused da li zelis trenutno guscu i kompaktnu biljku ili cvetjucu.
A evo nekih od mojih lantana Big%20smile








Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 11:49
Super su mi ove lantane!
 
Morat ću i ja nabaviti ovu biljčicu.
Ako bude koja reznica viška, bilježim se sa štovanjem.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 14:40
djeko, pa ti ces mene ubiti sa svojim lantanama.Ne moj da se salis a da ne ostavis sjeme, sijacu dok mi ne uspije.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 20:18
Djeka, lantane su ti prekrasne!Clap
 
Reci ti meni, što će se desiti ako ja te grane prikratim negdje na polovici? Hoće li se lantana početi onda "debljati" s novim grančicama pri dnu kod korijena biljke ili na tom mjestu gdje sam je prikratila? Odnosno, hoće li ona još stići bujno cvasti ili će imati samo puno lišća?
 
U tom slučaju bi radije da cvate pa bi čekala jesen. I opet pitanje, ako je prikratim moglu li te grančice gurnuti u zemlju i očekivati da se prime ili da ih bacim?
 
Sorry, puno pitanja
Na vrh
djeka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje djeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 20:57
Ako joj granu prekratis, ona ttera 2-3 pelcera i to u vecini slucajeva, pri vrhu, iznad pazuha lista. Treba joj normalno vremena da potera pelcer i da oni malo ojacaja (3-4 lista) i poterace cvet. Moze biti jedno 20-ak dana sigurno da neces imati cveta. A ti je svo vreme i dalje prihranjuj nekim sredstvom za cvetanje.
Sve reznice, koje odseces mozes staviti da se zile Wink naravno poklopljene providnom plasticnom flasom.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 22:06
djeka lantane su predivne. Prvi puta sam se lani srela sa njima i oduševila. Imam narančasu i bijelu, a dobila sam i mislimo žutu, koja je Hoyi uspjela iz sjemena.
Na žalost meni iz sjemena nije nikla niti jedna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 12:48
Djeka, ja ću mudro odrezati samo jednu granu Clap pa ću vidjeti kako će to izgledati. Bojim se da mi lantana ne ostane "ćelava" mada će ovako izgledati jako nesrazmjerno ali ću tu odrezanu granu okrenuti prema zidu ili već nekud da se ne vidi.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 18:30
Djeka, imaš stvarno lijepe lantane. U potpunosti se slažem s tobom da lantanama treba prikraćivati grane da budu gušće. Nešto će kasnije procvjetati ali će tada biti bogatije cvijetovima.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 13:00
Eto, ja sam ipak odlučila pa sam odrezala i drugu granu jer već toliko strče svaka na svoj kraj. Pa sad kako bude. Imam i jednu žutu koja ima cvijet malo kuglastog oblika za razliku od ove narančasto-crvene koju sam prikratila. Ova žuta je nekako bila samo na jednoj grančici pa sam je po Seninim uputama odlučila pretvoriti u stablašicu. Na jesen ću ih odmah probati formirati orezivanjem.
 
Usput, Seni, kako je tvoja noga?
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 13:27
tako su vam lijepe lantanesmile64
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 15:20
Mirna, hvala na pitanju. Moja noga je bolje, hodam skoro normalno, ali još nije sasvim dobro. Fizikalne terapije su još potrebne, a onda dolazi skidanje metala iz noge, pločice, vijke...
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 21:53

Seni, drago mi je da ti je bolje.Ti si ustrajna "biljčica" pa ćeš sve prebroditi. To se vidi i po tvojim lantanama. Treba čovjeku strpljena da uzgoji takve "kapitalce"

@bromelija, slažem se, stvarno su im krasne lantane. Čitajući ove stranice sam zapravo odlučla početi s njima i sve mi se više sviđaju.
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 22:58

Imam nekoliko lantana i htio bih pokušati razmnožiti ih iz sjemena, ali ne znam kada se to sjeme skuplja. Već sada ima dosta tih bobica koje sam do sada rezao radi cvatnje, mogu li se odmah uzeti s biljke ili treba čekati neko sazrijevanje?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.