Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 41>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 21:07
Moj nije procvao..a izgubio je i one male pupoljke sto je imao ConfusedConfused..
Drzim ga u kupatilu(u dnevnom boravku nije bilo vise mjestaSmile),ima dovoljno svjetlosti...ali nista... Vidjet cemo!!
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 15:36




evo i moj se pridružuje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 17:38
Danas sam i ja kupila malu biljčicu punu pupoljaka - dali ću imati sreće da mi procvjeta za Božić.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 18:12
predivni su ovi kaktusi
samo pazite sa vodom da ih puno ne zaljevate
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 19:56
Valjda sam ja pogodio kombinaciju zaljevanja....
sada kad cvijeta da ne odbaci pupoljke treba izbjegavati seljakati ga naokolo i svaki dan malčice zaliti da mu zemlja bude malo vlažna....
nažalost tek kupljeni ti kaktusići nakon par dana odbace večinu pupova
no da se pohvalim nabavio sam narančastog i bijelog...
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 20:33
Moj studenački (novembarski) kaktus upravo je u punom cvatu
 



(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:45
Nana,prelijep je!! Ko zna da li ce moj biti takav jednog dana Embarrassed!?
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 07:34
O da, naravno da HOĆE!!!  Pa na tvojim slikama sam vidjela da se ti i cvijeće volite snažno a vjerojatno i trajno.  Heart
Zapravo neće biti baš sasvim takav, cvijetovi će mu izgleda biti bijeli, sa nešto roza šara unutra.  Wink
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 09:17

Nana tvoj je prediva i u punom cvatu, ja sam moga tek neki dan kupila, pa me bilo frka, jer Brne kaže da tek kupljeni često odbace pupoljka, ali za sada se drži, a jutros me razveselio s jednim cvjetkom.

 

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 09:18
Ups, slaba slika - mutljavina, neću je obrisati, ali kad se više cvjetova otvori, ako lbude lijep kao Nanin, stvim još koju slikicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 21:24
Originalno poslano od člana Nana Nana napisao:

O da, naravno da HOĆE!!!  Pa na tvojim slikama sam vidjela da se ti i cvijeće volite snažno a vjerojatno i trajno.  Heart
Zapravo neće biti baš sasvim takav, cvijetovi će mu izgleda biti bijeli, sa nešto roza šara unutra.  Wink
 
Volimo se i slazemo se..vise od toga LOLLOLWink ne treba ni traziti..danas to slabo ko' pruza,Ljubav i Povjerenje zajedno WinkWink!!
A nisam obracala paznju na ove male pupoljke(koji su otpali,kao sto je vec spomenula Trisa da se desava) dok mi ti nisi rekla,Hvala ti!!EmbarrassedEmbarrassed
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 00:03
..imam i ja tu biljku...nisam ni znala da je božični kaktus.... mislila sam da je ta moja samo malo uvrnuta kada cvate po zimi ( dobila ju od nesuđene svekrive) i čekala polako..nestane... :)...al ne da se!! :))))...rozasto cvate, i ne voli zavljevanje... i voli ohlađenu prokuhanu vodu, bar moja..... nisam ju nikad ničim gnojila ali sad se pital.... da li bi ona voda od banane ili pivskog kvasca bila dobra i za kaktuse u cvatu....
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 00:50
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

..imam i ja tu biljku...nisam ni znala da je božični kaktus....
 
Pa to i nije Božićni kaktus. Ako dobro pročitaš Nanin post, saznat ćeš o kojem se kaktusu radi.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 08:55
Griva stavi nam sliku da ga vidimo, možda je onaj koji cvate za Uskrs, vrlo su slični, bar meni.
 
Moj - valjda je božićni kad sad cvate - svako jutro mu otpadne jedan članak, a jutros dva, ma to je sve trgovina i bezobrazluk - drži vodu dok majstori odu - Očito mu promjena iz Pladina k meni nije baš dobro sjela. No što je tu je sad je u cvatu, svaki člankić koji otpadne (s pupoljkom) stavim direktno u zemlju, ako se primi, tek to će biti pravi za slijedeću godinu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 11:40
Originalno poslano od člana <FONT color=#333333>kika</FONT> kika napisao:

 ...
Da još dam svoj prilog cvatnji ovih naših božičnjaka. Postoji Božični kaktus (Schlumbergera hybridii), a isto tako postoji i Novembarski kaktus (Schlumbergera truncata). Obje vrste spadaju u člankovite kaktuse.
 
Novembarski je nešto manji od božičnjaka i ima one nazovimo "zupčaste" članke. Zaboravila sam kako ih je Aglaja nazvala. On cvate nešto ranije od božičnjaka pa već u 10. mjesecu možemo očekivati njegove prve cvijetove pa sve do kraja 11. mjeseca. Koliko se siječam, Aurorin je takav onaj narančasti-boja breskve.
 
Božični kaktusi su kaktusi kratkih dana, pa cvatu kad su dani u godini najkraći, a to je zimi tj. krajem 12. mjeseca. Ima ih u svim bojama i oni imaju ravne rubove članaka, a cvijetovi im uglavnom vise prema dolje.
 
Uskrsni kaktusi su također člankoviti, a latinski naziv im je Rhipsalidopsis gaertnerii. Cvatu u proljeće što i ne mora biti točno za Uskrs.
 
Činjenica je da se vremena cvatnje svih kaktusa mogu djelomično mijenjati što ovisi o temperaturi i svijetlosti zimovališta i dr. uvijetima, ali nam je ipak svima najbitnije da procvatu.
...
Ovo mi je najduži post koji sam ikada napisala i nadam se da vas nisam previše zadavila.
...
 
 
 
Citiram dio Kikinog najdražeg (barem do tog 27.11.2007) posta s 11. stranice ove teme u kojem lijepo objašnjava postojanje i razlike novembarskog i božićnog kaktusa. Mislim da ga vrijedi ponoviti.
 
Ovaj forum je prebogat temama. U želji da pročitamo i sudjelujemo u što više tema skloni smo površnosti i "preletavanju" preko sadržaja postova u kojima nam pišu vrijedne informacije.
 
Konačno, najvažnije je da nam cveteki lijepo rastu i cvatu. Zapravo mi je i draže da mi kaktusi cvatu sada, ovako svu pažnju posvećujem njima. Za Božić mi je kuća ionako prepuna svega, pa kaže se "okićen ko božićno drvce".
 
Triša, možda je tvom kaktusu bila prenagla promjena temperature iz centra na tvojih 23 C. Usprkos opasnosti od odbacivanja pupova zbog premještanja, ja sam svoje unijela, u najtoplijem trenutku dana, najprije u hodnik, pa drugi dan u neloženu prostoriju u stanu na 1 dan, pa tek onda u grijanu sobu.
Osim toga oni ih nafilaju hormonima, pa imaju pupova možda i više nego što mogu podnijeti. Ali zato ćeš ti imati idućeg studenog šumu rascvalih kaktusića  Wink
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 11:50
Hvala ti dobra je to utjeha, on sada lijepo cvate, a svaki članak koji padne zapiknem u zemlju, valjda će se neki zakorijeniti, pa ću imati "šumu" kako si rekla.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 12:07
Triša, članci mu opadaju od previše zalijevanja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 15:24
Hvala ti, znaš kod mene je iza stakla i kad je sunce bude vruće, pa mi se činilo da mu je zemlja suha, no odlično, prestajem sa zaljevanjem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 17:53
Ako je nisi presadila nakon kupnje, zemlja u kojoj raste ima puno treseta u sebi koji zadržava vlagu, a naizgled površina izgleda suha. To je jedan od razloga zbog čega ja uvijek preporučam presađivanje kupljenih biljčica u novu zemlju.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 22:01
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

..imam i ja tu biljku...nisam ni znala da je božični kaktus....
 
Pa to i nije Božićni kaktus. Ako dobro pročitaš Nanin post, saznat ćeš o kojem se kaktusu radi.



..jemaš pravo da ne znam koji je, ne kužim se ... bit će da je novemb. ... sad još u zelenju al se sprema radit pupiće ( ona faza kad su još naznake zelenih zadebljanja bez boje na mjestiu gdje bude pup) ....obično cvate oko božića i nove god rozasto.....
...poslikam ga ovih dana pa objesim foto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.