Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 175176177178179 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 09:31
Hvala vam svima, ovaj dio vrta, kako ga ja zovem, najjdonji vrt, jer imam 3 u 3 razine je meni najdraži i oko njega već nemam ni puno posla, uglavnom režem ocvalo i malo obuzdavam ove grmiće, ovu sam godinu posadila dva bijela agapanthusa, haucheru i kukurijek, tu je posađena i jedna mimoza, samo čekam da ona još malo naraste i procvjeta.

Ovih dana je padina ispod moga vrta najrascvjetanija
Majčina dušica je u punom cvatu






Plave perunike i u pozadini ostići


Ostići





život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 09:42
Draga Lantana, neznam da li si svjesna što mi radiš ovim predivnim slikama. Eh, što ti je klima, radi čuda, naravno i tvoj veliki doprinos je svugdje vidljiv i sveprisutan. Sve je tako rascvjetalo i lijepo. smile78
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 10:34
pa ja sam se nastanila na krivom otoku smile39...eto šta dobiješ kad imaš toplu klimu i vrijedne lantanine prstiće...ma trenutno me obara sa nogu ovi "grmići" majčine dušice..prelijepo 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 10:50
sve češće ostanem bez riječi smile42 Lantana pa šta mi to radiš? LOL
Duda, bome imaš pravo...majčina dušica je super, ostiće više ni ne spominjemLOL 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 10:56
Majčina dušica i ostići su mi favoriti.Predivni grmovi!Mogu da zamislim miris ovih grmova majčine dušice!!Moja mama ih ima..
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 11:28

Dušica miriši skroz do mene.....

Da li ti mimoza ima dosta zemlje? Kažu da traži puno zemlje Ermm

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 11:33
Ja još uvijek ne mogu da vjerujem da  ovo stvarno postoji zaista imaš zlatne ruke draga moja svaka čast!!!!
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 11:40
koje slike,cvijeće..... vrt je pre prekrasan smile120
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 22:49
Lana ti zanš da je ovo doba kad je na Braču sve rascvjetano, još malo i procvjetat će kadulja, prunike cvatu uz cestu, i poljsko cvijeće cvate, voćke, svugdje se osjeća proljeće.

Daj Duda pa kod tebe je isto rascvjetano, samo još trebaš pričekati da ti opet narastu ostići...

Kontesaa i Alisa majčinu dušicu je samo važno dobro orezati nakon cvatnje, onda cvjeta još jednom, a da mirišeeee...

Korijenko, kad si me to pitala pomislila sam pa tu mi je već išlo nekoliko stabala možda stvarno nema zemlje ili joj ne odgovara nešto drugo, a tu bi mi baš mimoza nekako najbolje odgovarala..

Forzicija draga ma ja ti tu samo posadim i orežem kad ocvate, to je padina po kojoj ne mogu ni hodati kako treba, nego se penjem kao divokoza LOL.

Rose Wink
život je more
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 22:55
a što rećismile120

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 22:58
smile149Bez riječi za ovu ljepotu.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 23:13
ovdje je svaka rijec suvisna jer slike govore svesmile141
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 23:22
ja kao navodno imam majčinu dušicu..draga... nit je narsla niti je okrugla a pogotovo nedaje naznake da bi cvala i kad vidim ovu tvoju raskoš mislim nekako da imam krivu majčinu dusicuLOL
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 07:13
Majčina dušica je prelijepa ovao u grmovima,perunike, ostići....ClapClapClap
Skombiniraš ti to sve majstorski!Big%20smile
 
 
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 08:12
S koje god strane poslikaš sve je lijepo i skladno, baš je antidepresivna terapija i ova virtualna šetnja po tvom vrtu. Zato sam ti stalno tu, mada se ne javim uvijek smile78.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 08:21


Forzicija draga ma ja ti tu samo posadim i orežem kad ocvate, to je padina po kojoj ne mogu ni hodati kako treba, nego se penjem kao divokoza LOL.


Jučer sam se pentrala po svom brdu, pa si sve mislim da sam ko koza koja se svuda pentra LOL dok ne tresnem Cry
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 08:21
smile227grmiči majčine dušice me ostavljaju bez daha baš kao i ostići

smile78
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 21:20
Sve ti jako lijepo cvjeta, ali ovaj puta sam se zapiknula za majčinu dušicu - krasna je!

Moja u žardinjeri se ove zime smrznula pa sam novu posadila - samo sada treba čekati da se razraste.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 21:49
Lora, Lilie, Rosa 2, Baka, Bromelija i Cimi, hvala vam vidim da se svima sviđaju ovi grmići majčine dušice, MM je donio 2 biljke i to smo tu posadili, a od njih se s vremenom rasijalo puno i već ih imam 15 velikih i čudo malih i svima sam slala, ovo nije kupljena nego ona rekli bi baš domaća, to se osjeti po mirisu, kad je orežem, to osušim na vjetru i zimi pomješano s kaduljom i mentom pijemo čaj (iako ja ne volim nikakav čaj Confused)

Duda moraš je nakon cvatnje orezati i to u kuglu i onda će tako rasti. Wink

Horti ja uvijek poslije posla napravim jedan đir po vrtu, dok obiđem vrt na tri razine, pa malo po padini, terapija već djeluje. LOL

Otok ima jedan dio na koji doslovno ne mogu stajati ravno, u zemlji sam našla neznam kako se to zove, ali kao neki klin za koji su nekad tu vezivali koze, pa sam već mislila nabaviti neku špagu da se mogu za nju držati Big%20smile

A kako sam se opet naslikala, evo još malo slika padine








Mlječika




Poljsko cvijeće na dijelu koji nisam ništa sadila sada raste čepljez i ovo plavo je neka lukovice


Neka isto ineresantna biljka, kad ocvate onda se ove čahure posuše i tako nekako šušte na vjetru




Ova biljka je zaštičena pa nisam ni nju gulila LOL


I za kraj na toj padini je velika gomila i na njoj je mali kamenar samorastući, sedumi su sve prekrili, tu ću još posaditi par agava i juka i bit će pravi kamenjar








život je more
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 22:04
Kakav vatromet boja kod tebe ,....prelijepo ti je. Moraću i ja svoju majčinu dušicu ošišati u krug ,to je super ideja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 175176177178179 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.