Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 51>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 09:45
 A ja podnosim izvješće da sam onaj smiksani gustiš ( krupniji otpad od kiseljenja ) iskoristila malo drukčije nego sam vam rekla na početku. Pa sad tako lijepo više ne zalijevam biljke s njim, ne razmutim ga u vodi, nego ga lijepo pomješam u kupovnu zemlju i posadim biljke u to...Trenutno imam posađenu jednu reznicu brugmansije u tome, pa vam za par dana javim rezultate, kako joj se svidilo ili ako joj se ne bude svidilo..SmileErmmQuestion


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 10:11
Dobra ti je ideja, čekam rezultat, nadam se da će se tvojoj brugmansiji svidjeti smile127
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 10:23

 Pričekajmo par dana, pa ćemo vidjeti rezultate...Tongue




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 00:40
zanimljiva tema. može li se s ovom otopinom prihranjivat biljke, a da se otopina napravi od otpada od voća i povrća kaj se ne iskoristi za jelo?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 01:18
frenky, na prvoj stranici teme imaš kompletne upute. Upravo se od toga i radi otpadni enzim, važno je samo da otpatci voća i povrća ne budu truli, smisao i je da se iskoriste svi otpadci voća i povrća, nigdje nisam pročitala da ih treba birati, samo je važno da nisu gnjili. Jedino kad se radi taj enzim za piće onda je procedura drugačija i naravno ne radi se od otpadaka.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 12:27
I ja se pridruujem u  "klub"Smile   Moj pokus počeo 09.02. a kako će završiti budemo vidjeli
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 12:32

               ClapHugsmile186smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 12:58
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

I ja se pridruujem u  "klub"Smile   Moj pokus počeo 09.02. a kako će završiti budemo vidjeli

i mojWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 16:40
monstera mozes li mi ponoviti koliko ide vode koliko enzima kod zalijevanja baste?
ja sam dolijevalaenzimu sampon i subrina mi ne treba kako je mekana kosa.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 16:51
pustika jako je dobro za kosu.uvjerila sam se.inače se ocat još od davnina koristio za kosu.ovo je napravljeno od prirodnog i zdravog materijala pa je još bolje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 20:04
Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

monstera mozes li mi ponoviti koliko ide vode koliko enzima kod zalijevanja baste?
ja sam dolijevalaenzimu sampon i subrina mi ne treba kako je mekana kosa.
 
  1dcl na 10l vode ako se zalijeva, isto ako se šprica, prihranjuje preko lista.EmbarrassedHeart

 Ako nekome treba mjera za manju količinu vode 1 jušna žlica na 1l vode ( prihrana preko lista ).


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 22:41
Da Ajama sirce je inace zdravo na vlasiste stavljati.kod emne kosa ko bomba sada hehehhe.mosn hvala na receptu.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 19:50
Evo da se i ja pridružim, moj enzim priređen 10.02 i sada čekamo tri mjeseca da počnemo sa primjenom
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 22:34
Provjetravam dva puta svaki dan smile208 (dobar je strah). Stavila sam iste sastojke,uglavnom agrume, ali mi je jedna boca pod puno većim pritiskom. Nadam se da će uspjet
VG
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 23:00
 Nema razloga da ne uspije! Smile Pa nije to nešto što se ne može popraviti, ako baš negdje i zapne....




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 09:25
mene doma zovu "enzim freak"...
neki su mi sad već mjesec dana i jedva čekam travanj
monstera,  mogu ti reći da me već dugo nije ovako držala euforija za nečim pozitivnim kao što je ovaj enzim, samo skupljam flaše i kante
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 09:53


 Hehehhehehe...LOLLOL poznata mi ta euforija ( kad je počelo moje eksperimentiranje s tim ).




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 01:23
 Evo podnosim izvješće.. Gustiš od bio enzima ( krupni ili usitnjeni otpad ) ne valja ni za što, osim baciti na gnoj ili komposište...Kako sam rekla, probala sam jednu moju brugmansiju posaditi u mješavinu zemlje i tog otpada...dobro da sam primjetila, zemlja je počela pljesniviti, znači ništa od toga ne dolazi u obzir samo prva rijetka dobro procjeđena tekućina koja u biti i je najjača i najkvalitetnija.Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 08:28
Kod mene ima problem sa novim pokiseljenim enzimom od cvekle i drugog koriejnja!!
vec je 6 dana od pocetka procesa,a ne kuha nista,plus dok sam mijesala vidim neke cvekle se smeksale skroz,a bile su zdrave tvrde dok sam ih stavljala!?? 
monstera uskaci u pomoc,da 'lijem sve u vraga 'il da dolijem secera??
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 08:36
A moja prva i druga tura se više ne pjeni, odnosno vrlo malo. Miris je lijep, po octu i agrumima. Prva tura je od 29.1., a druga od 31.1.2014. Da li je to u redu ili mora dugo pjeniti? Držim na temp. od 24 stupnja. Treća tura uredno pjeni, stavljena je 10.2., ako sam dobro zapamtila smile180. Mislim, imam zapisano na bačvici, ali mi se sad ne ide na tavan...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.