Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski - dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski - dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021>
Korisnik
Poruka
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 08:58
a je se rabarbara sad sije ili ipak na proljeće - jela sam jedan dobar kolač sa rabarbarom i lješnjacima ali nje nigdje pronaći.....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 16:54
sije se na proljeće
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 16:56
Moram ovdje napisati tekst jedne krasne pjesme iz opere Ero s onoga svijeta Wink
 
Otari suze s lica djevojko!
Nije plač za tvoje godine.
Smiješi se, pjevaj, igraj djevojko.
I ne boj se hude rodbine.
 
Na penđer će ti već kucnuti čas,
I gledat će te sunčanim očima,
i reći će:
"U bašti cvate jorgovan.
Ustani hitro!
Tek sreća počima!"
 
Cijeli dio je dobar, ali ovaj najljepši počinje od 02:30. Evo link:
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 10:41
Ovaj vikend sam obrao vinograd, tj. ono što je ostalo od grožđa nakon 2 tjedna kiše u vrijeme cvatnje, tuče u vrijeme stvaranja bobica, suše u doba nalijevanja bobica i neopisivog napada osa i pčela na grožđe tijekom proteklog tjedna. Umjesto uobičajenih 200L vina, ove godine ću imati čitavih 30L. LOL
Ova godina nije Bogom dana za vinograd. Ustvari ova godina nije Bogom dana ni za što.
 
Osim ratnih godina, ova godina mi je najgora u životu. Čim je nastupila nova godina krenuli su problemi. Od pljačke na bankomatu, problema na poslu, ljubavnih problema, problema osobne prirode, katastrofalnih klimatskih uvjeta....
No od rujna se stvari popravljaju pa se nadam da će mi život krenuti u pozitivu s početkom iduće godine.
Ma ne samo da se nadam, nego mi instinkt govori da sam dosegao dno i da počinje uspon. Čak sa nekim čudnim osjećajem veselja čekam budućnost LOL.  To mi se nije dogodilo već godinama.
 
Ovaj vikend sam započeo i projekt izrade velike betonske saksije. Ustvari samo pokusiram na tako jednostavnom obliku kako bih kasnije mogao raditi skulpture od betona.
 
Jako sam volio radit skulpture kad sam bio mlađi, ali nikad se nisam potrudio da taj talent razvijem do te mjere da radim velike skulpture u vrtu. E pa sad sam odlučio da je vrijeme za ponovno buđenje starih želja i nekadašnjih hobija u kojima sam uživao...
 
Kad saksija bude gotova (idući vikend, nadam se) ovdje na forumu ću objavit fotke po fazama izrade.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 10:08
Danas napokon pala prva ozbiljnija kiša. Hvala Bogu!
 
Ovih dana se malo slavio rođendan:
 
 
 
 
Već neko vrijeme proučavam načine izrade betonskih skulptura pa sam odlučio isprobat jednu od metoda i izradit ćup.
Velik je oko 80cm u promjeru, a visina oko 90cm.
Evo fotografije po fazama izrade:
 
potreban materijal:
tvrda žica, žičano pletivo, cement, gips, pijesak
 
Od tvrde žice se napravi osnovni oblik:
 
 
Na taj žičani kostur se zategne žičano pletivo sa malim okcima:
 
 
Napunio sam oblik papirom, da beton ne propada kroz pletivo u unutrašnjost.
 
 
Koristio sam osnovnu smjesu od 3 dijela pijeska i jednog dijela cementa. S njom je najteže radit.
Nisam u trgovini našao plastična vlakna koja se miješaju u beton. S takvom smjesom bi bilo puno lakše radit, jer ta vlakna smjesi daju kompaktnost i elastičnost.
Radio sam naravno s gumenim rukavicama. Malu količinu cementne žbuke, koliko mogu zahvatit rukom, prebacim u posebnu posudicu i umijesim u nju žlicu gipsa. Kad smjesa bude homogena, lagano je nanesem rukom na žicu.
Krenuo sam od dna.
Kad sam završio oblaganje dna, morao sam ostavit oblik da se jedan dan osuši, Potom sam sve preokrenuo u ispravni položaj sa dnom prema dolje.
 
 
 
Nastavio sam nanositi smjesu po cijelom obliku.
 
 
Ostavio sam da se vanjski sloj suši jedan dan pa potom izvadio papir iz unutrašnjosti i nanio unutarnji sloj po žici.
Izvana sam rjeđom cementnom smjesom (bez gipsa) ugladio vanjsku površinu ćupa. Naravno ugladio sam je rukama, trljanjem smjese po ćupu. (Kao majstori kad omazuju zid. Samo oni to rade ravnalicom.)
 
 
 
Kad se dobro osuši, malo ću obrusit površinu i obojati ćup bojom za beton.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 11:54
Mali Gogo,već neko vrijeme pregledavam tvoj mali salaš i impresionirana sam svime kaj si napravio.Kad sve to gledam,mislim si,ima još nade za buduće generacije.Imaš zlatne ruke i zlatnu dušu.Ova tegla ti je san snova,ja se bavim mišlju o izradi velike kugle sa otvorom na vrhu,pa sam našla tekstove o Hyper tufi.Piše da je ta Hyper tufa puno laganija od betona,a ne zaostaje u čvrstoći.Možda bi ti to bilo zanimljivo,pa kad imaš vremena ,proguglaj malo(ne budi ti zapovijeđeno)veliki pozdrav!
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 11:57
Joj,da.Zaboravila sam ti reći da u Hypertufu umjesto vlakana ide razmočeni novinski papir.Ja sam si isprintala cijelu knjigu recepata...samo treba početi "kuhati"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 19:26
Ovaj ćup je savršen, bravo majstore Clap.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 23:17
Ti si Gogo genijesmiley1678.gif, kopirala sam tvoje slike izrade ćupasmiley1633.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 09:40
Hvala svima na pohvalama!
 
Rain, meni je u interesu da ćupovi, skulpture i dr. budu što teži.
Ove lakše stvari se nekakvim čudom često lijepe za ruke slučajnih posjetitelja, pa ih greškom odnesu sebi doma. LOL
 
Ovo je dobra ideja sa papirnim vlaknima. Doduše nisu dugačka kao ta umjetna plastična vlakna, ali pokusirat ću s papirom pa vidjet kako će ispast.
Prije sam često viđao plastična vlakna u Baumaxu, ali mi nikad nisu trebala. Sad kad mi trebaju, nema ih u prodaji. Tongue
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 10:49
Ćup je prekrasan, bravo maleni
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 11:19
Hvala Tija, legice moja!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 09:12
smile141
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 22:19
Izgleda fantasticno! Koja ideja Clap.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 09:02
imaš zlatne ruke
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 10:11
Da znaš da ću to probati, jer kad sam vidla ovaj ćup - jednostavno ga moram imati, misliš da bi se moglo isto napraviti sa fleksibilnim ljepilom za pločice, to je ono za vanjske radove, a jednostavnije mi je napraviti smjesu. Inače s njim povezujem kamenje u mojim vrtićima i to je zauvijek.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 11:07
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 11:45
ćupovi su ti baš fora, da sam mladja i ja bi pokušala.....ClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 10:47
Hvala svima.
Triša, može se koristit i ljepilo za pločice. Ljepilo je u biti gotova smjesa cementa, pijeska i nekih dodataka.
 
Evo ovaj vikend sam ćup obojao i teškom mukom ga postavio na mjesto.
 
 
 
 
Na ovoj slici gore se vidi i drvo, potporanj za visteriju. Ogulio sam mu koru i obondexirao ga bezbojnim bondexom.
 
Sad kad se dignu temperature moram presadit turski karanfil iz rasadnika u vrt.
Već su siroti karanfilčići nestrpljivi u plasteniku; žele slobodu, prostranstvo:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 10:52
Rain, znam za tu stranicu, jako je dobra.
Drago mi je da se još netko zainteresirao za "betoniranje"Tongue.
 
Puno stvari iz prirode se može "pretočit" u betonske skulpture jednostavnom izradom kalupa, koristeći stvari iz prirode kao predložak.
 
Ja to proučavam već dosta dugo, ali nikad nisam imao dovoljno volje da probam i sam nešto izraditi. No eto, uhvatila me neka manija za izradom skulptura pa ću iskušat što više metoda, a rezultate ću objavit ovdje na netu.Wink
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.