Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 192193194195196 243>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 22:06
Aichrison
Kalanchoa
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Jukica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jukica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 23:37
Hvala ti puno Tongue
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 11:35
dali netko zna koji je ovo grm , kupila sam ga u subotu u rasadniku , imaju takav veliki grm i samo ovaj jedan koji je vlasnica rezala da bude stabalce jedva mi ga je prodala ima više sive listove nego što su na slici

ona nije znala naziv a ja sam ga htjela baš zbog boje listova
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 14:19
Ovo sam vidjela da raste vani u Njivicama, kraj samog mora i sada cvijeta. Liči mi na dipladeniju ali mi je čudno da sada cvjeta i zasađen je u zemlji. Što vi mislite, što je?
















Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 14:30
Još jedan grm kome neznam ime a slikan je sada u jesen. Molim pomoć.

Ovo su mu listovi koji otpadaju, znači listopadan grm








Ima ovakve mahune sa sitnim sjemenkama





Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 14:34
ovo prvo je možda mandevila, a drugo pucalina colutea arborescens
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 15:52

http://shack.us/photo/my-s/23/4cyo.jpg/ -

http://shack.us/photo/my-s/513/9inn.jpg/ -
 
pozdrav svima!
molila bih vas da mi odgonetnete koja je ovo biljka.ovi mali mesnati listići,nisu bodlje, i rastu na čudnovatoj bazi biljke koja nalikuje na sjajni list papira koji se uvija.
unaprijed hvala!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 17:07
temzi,
mislim da je na tvojoj slici sedum rupestre 'Cristata'
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 19:14
SlavujVK puno hvala na odgovoru.To je sedum rupestre cristatum.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 20:54

http://shack.us/photo/my-s/837/e039.jpg/ -

http://shack.us/photo/my-s/850/cpg2.jpg/ -

http://shack.us/photo/my-s/809/pu9u.jpg/ -

Evo me opet sa još jednom nepoznanicom u mojoj kući.Drvo je staro 6.god.i sad je visoko oko 2 m.Kupila sam ga kao malu biljčicu od 5 cm sa malim slatkim čipkastim listićima, a sad ću ga uskoro morati obezglaviti jer će mu visina dostići do plafona.Sreća je ta što iz debla na mjestima gdje je otpalo lišće rastu male mladice koje su neuništive.Koliko god ih puta ja otrgnem one se ponovno pojave,dakle drvo je neuništivo.Voli toplinu i orošavanje (što je vrlo teško obzirom na visinu),pa ukoliko se spusti temperatura ili mu nešto drugo ne paše odmah baci par zdravih listova sa vrha.komliciran ali meni prekrasan primjerak, kojem bih eto konačno htjela znati indentitet. smile106

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2013 u 19:12
Temzi,to je Ming aralia-Polyscais fruticosa.Krasna biljka.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2013 u 20:44
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Temzi,to je Ming aralia-Polyscais fruticosa.Krasna biljka.
Trava, puno hvala na odgovoru.Slike na netu su predivne, sad znam kako ga mogu oblikovati, a da mu ne naštetim.Baš sam Big smile.Pozdrav
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 21:51


koja je ovo trajnica?
Neka se sve zeleni
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2013 u 05:40
Ligularia dentata
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2013 u 07:55
Tko zna zna.....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2013 u 11:13
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Ligularia dentata


Puno hvala!
Neka se sve zeleni
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 10:52
Na zapuštenom zemljištu bivšeg rasadnika uočila sam biljčicu za koju mislim da je crveni biserak. Jesam li u pravu ili je to neki korov?


U sjenovitom dijelu vrta, gdje smo stavili kompost iz kompostane, prošle godine niklnulo je puno ovakvih malih biljčica za koje su mi neki rekli da bi mogla biti jabuka. Meni se čini da bi to mogla biti lovorvišnja. Što vi mislite?

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 00:18
Andina, ono prvo je crveni biserak ko što si i napisala, samo mi se ne uklapa tu deblo. Vjerujatno je uz grm biserka neko stablo.
Po mom, na drugoj slici ne može biti drugo nego lovorvišnja. Ima lijepe zdrave listove.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 09:35
Hvala, Ana! Sada znam što trebam učiniti. Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 16:00
zna li netko koja je ovo biljka. mislila sam da je astilba, sad mislim da nije jer se jako raširila po čitavom vrtu.

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 192193194195196 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.