Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gerber - lat. Gerbera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gerber - lat. Gerbera

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:26
Vijolica sad sam tako sretna jer ću onda na godinu i ja imati ove tvoje moje gerbere! Krasni su!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 22:56
Da baš su lijepi,a cvijet im dugo traje
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 23:05
Joooooj sad neću moći dočekati proljeće! Da nije zima, već bi ih išla sijati...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
morij1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morij1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 18:38
Znam da je stara tema, no da je malo oživim.
Kupio sam gerbere u Billi, čuo sam o njima da vole sunce i da uvijek imaju vode. Zato ih zaljevam ujutro i navečer no svaki put kada se sunce oko 15h pojavi, jedan od njih se u potpunosti objesi i kada sunce zađe, tj. postaje slabije oko 19h onda se oporavi i opet bude uspravan.
Ujutro je bio u redu, ali sada je kao na slici.
ujutro

po suncu

Imam sunca samo od 15-19h i ne znam da li im sunce, voda ili što smeta?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 19:20
Smeta mu sunce i vrućina. Stavi ga u sjenu od 15 do 19 sati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
morij1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morij1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 21:45
Stavio ga u hlad, međutim svaki dan oko 14h on počne "venuti" i oko 22h se opet oporavi i po noći bude uspravan raširenih cvjetova...

Na vrh
morij1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morij1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2013 u 11:00
Nažalost ovo večer ni ovo jutro se taj jedan nije oporavio :( Još je gori nego na fotografiji, ostali su ok.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 16:54
danas u plodinama


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 17:17
jako je lijepa, koliko je koštala???
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 19:50
13,99

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 20:36
To stvarno nije puno, pogotovo ako se održi nekoliko godina.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 20:46
i ja mislim .
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 20:54
slažem se...
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2014 u 00:48
Stvarno zahvalna biljka
Ove zime su čak vani preživjeli(sjeverni Jadran).Cvjetali su stalno pomalo,sad su krenuli malo jače.
Jedino što me "ljuti "kod njihj je da im nije nikakva klijavost
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2014 u 07:29
Gerber u nasem priobalju moze prezimiti vani, a na otvorenim polozajima ga je najbolje posaditi u loncanice da se preko zime moze unjeti u zasticen i negrijan prostor.cesto preko zime biljka izgubi listove ali ce vrlo brzo protjerati nove.Patuljaste sorte su za prozorske sanducice ili kamenite vrtove.redovitim otkidanjem ocvalig cvetova pospjesuje se cvatnja.pritom cvjetnu stapku ne rezati skarama vec jednostavno treba otrgnuti od baze stabljike.Cvate izmedu travnja i listopada uz krace razdoblje bez cvatnje.Polusjenovito do suncano,humusno bogato dobro drenirano tlo.treba mu osigurati stalnu vlaznost.u vrijeme intezivne cvatnje prihranjuje se dva puta tjedno za cvatuce biljke.lisne usi i crveni pauk se suzbijaju insekticidom.Tripsi uzrokuje deformiranje cvjetne glavice i bjelw mrlje na laticama.trulez korjena -trba ga saditi u propusno tlo.Nadam se da sam imalo pomogla.
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
biGmazi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Siječanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biGmazi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2014 u 08:23
Jel netko čuo za crni gerber? Izrazito crn!
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2014 u 08:41
biGmazi nisam al cu se danas raspitati.pa ti javim.
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2014 u 22:51
Ove zime dobila sam sjeme gerbera. Mislila sam da neću sijati jer sumnjam da će mi niknuti...Međutim dogodilo se je čudo i sjeme je niklo i sad imam desetak malih sadnica gerbera..Još su u malim posudicama, ali naći ću im neko mjesto, samo da malo porastu...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.