Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limunska trava, Lemongrass ( Cymbopogon citratus )
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limunska trava, Lemongrass ( Cymbopogon citratus )

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 21:27
Ok,temu  temperature smo apsolvirali Wink, zanima me još samo da li joj trebaju veće posude, tj više prostora ili to nije baš bitno kod nje ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 23:00
Pa koliko vidim, moja je brzo napunila posudu.
Na proljeće ću je prebaciti u veću.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 06:42
Unosim unutra kako je i savjetovano limunsku travu ovaj tjedan ...e sad me zanima jel da ju porežem skroz ili da ju ostavim kakva jest? Pošto sam ju nabavila tek nedavno nisam ju niti koristila ali ona je i sad već ofucana kao da ju je netko prije mene redovito čerupao LOL...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 10:36
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Pa koliko vidim, moja je brzo napunila posudu.
Na proljeće ću je prebaciti u veću.


nisam mislio da tako brzo rastu, u dva mjeseca po onim vrucinama ispunile vaze bez problema. Dosta su visoke ali prekrasne sa tim limunastim sirokim listovima i smedim peteljkama.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 23:10
Bas steta, sa ovakvim zahtjevima ne dolazi u obzir da naseli moj zacinski vrt. Znaci i dalje ostajem vjerna melisi, koja ima isto prekrasan miris, daje ukusan caj, a i listovi su joj dekorativni.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 18:10
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Bas steta, sa ovakvim zahtjevima ne dolazi u obzir da naseli moj zacinski vrt. Znaci i dalje ostajem vjerna melisi, koja ima isto prekrasan miris, daje ukusan caj, a i listovi su joj dekorativni.


Carol , zašto ? Pa niti ja nemam uvjete u vrtu za nju ali ne odustajem , držim ju u tegli i već sad je spremljena na sigurno Big%20smile...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 18:32
Nemam ni ja baš neke uvjete za nju, ali i moja Limunska travica je već pospremljena na sigurno...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 07:08
Prošle godine sam si nabavila limunsku travu ali ona nije kod mene (unutra) prezimila pa sam ju ove godine posijala i lijepo je niknula i sad je već odrasla biljčica...Zanima me da li netko zna može li se ona rezati i sušiti  (tj. da li  izgubi svoja svojstva) da bih u njoj mogla uživati i preko zime gdje bih ju koristila kao dodatak čaju jer sumnjam da će se opet ponovit scenarij od prošle zime i neću je uspjeti zadržati živu ???
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 15:32
limunska trava je tropska biljka i ne podnosi mrazeve, uzgaja se u velikim loncima koji se preko zime spremaju u negrijani plastenik ili tavan (sto vec). Moze se susiti zadebljani dio izboja (pri dnu biljke). Od mladih biljki se nema sta previse za ubrati. Biljke stare par godina imaju zadebljane izboje koji se mogu lijepo susiti.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 20:28
Ha, uspjeli ste me nagovoriti (teško nagovoriri žabu da u vodu skoci). Probala bi je spremiti pred zimu na tavan. Krecem u nabavu.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 09:17
Hvala dado ! E sad ima još jedno pitanje;pošto je moja limunska trava napunila svoj kalić a ti kažeš da je njoj potrebno dosta prostora, da li da ju prije unošenja unutra preselim u veći ili da ostane u ovom popunjenom malom kaliću ?
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 15:10
mozes je presaditi ima jos 3 mjeseca do prvih hladnoca :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 20:03
ok, budem ju presadila :) !
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 18:54
moja Limunska trava super napreduje:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Zeljko Milinkovic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Srpanj 2014
Lokacija: Teslić
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zeljko Milinkovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 21:23
Može li se u kućnim uslovima Limunska trava posaditi sada u julu ? Hvala na odgovoru? Pozdrav za sve na forumu!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.