Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bergenijino cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bergenijino cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 67>
Korisnik
Poruka
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 00:56
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Predivno, predivno!
Nekako mi se čini da ove godine kontinentalci idu na more s prikolicama a u povratku će se nešto čudno događati s obalom - preseljenje kamenja, kamenčića, stijena i stijenčica. mislim da će nas "zeleni" ostaviti na miru jer ćemo mi to kamenje oplemeniti barem upola lijepo kao Bergenia
 
CryCryKamenje koje vidite na slikama nije uzeto s naše prelijepe obale već sa suhozida, gromača...... u okolici mog sela!Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 22:31
Znam da prezimi na izuzetno niskim temperaturama, prošle sam ga godine donijela s Paga i stavila u zemlju. Vidim da je živ, jedva čekam da vidim hoćeli mi cvjetati jer su cvjetovi prelijepi. I ja svoje kamenje čupam iz suhozida, no kamenčićima  netjak i ja ne odoljevamo - igramo igrice asocijacija i to je ludilo. Velim da ćemo morati kupiti kamion jer nas u avion više neće pustiti.
Slike i ideje su ti smile227smile227smile227smile227
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 09:43
Predivan kamenjar. Predivan mi zvuči čak preslabo... pre pre pre pre pre divan mi zvuči puno bolje!!!Big%20smile
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 09:57
smile78Nemam riječi od ljepote. Zato mi je ovaj forum najdraži jer ako ne mogu imati kod kuće barem mogu uživati gledajući vaše sličice. I ja sam donijela taj ljubičasti cvijet s mora i drago mi je da sad znam kako se zove samo da još vidim hoće li se oporaviti od ove moje slavonske zime.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 18:36

pjekjasno

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 20:39
Uf, uf smile60
Kad će već jednom doći toplije da se moj kamenjar probudi i procvijeta?!!
Dosadno mi je već u kući! Hoću vaaaaaaaaan!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 21:08
Bergenija kamenjar je za čistu peticusmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 21:17
Svi bi mi van!!!  Kad provjeta biti će prekrasan...smile89
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 21:54
Kakav je ovo cvijet sto sitno bijelo cvijta???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 22:24
Ne znam ime, ali sve je u kompletu predivno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 22:57
Ne znam kako se zove to bijelo no imam ga i ja  već godinama.Trajnica je,jako se razraste i ne možeš je se riješiti i da hoćeš.Dubok i razgranat korjen ima Ja sam je mislila presaditi nakon par godina no nisam je uspjela cijelu izvaditi.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 23:02
Mislim da se radi o puzavoj sadarki (Gypsophila repens) koja se koristi pri formiranju kamenjara kao niska trajnica ..smile187
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 23:12
A kada i koliko dugo cvijeta??
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 17:10
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

A kada i koliko dugo cvijeta??


vrijeme cvatnje: svibanj, lipanj
položaj i tlo: sunčano, suho do umjereno vlažno ...
ima je i u roza boji...
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 19:18
Bok!
Donati 5 iz poznavanja cvijeća! Kao što je napisala postoji i roza gypsophila ili puzava sadarka!
Evo i slike! Nju sam tek Lani dobila pa se nije stigla tako lijepo proširiti kao ona bijela!
 
Evo još jedne moje miljenice; SAPONARIA Big%20smileTo SU OVI ROZA CVJETIĆI  među bijelim cerastiumom.
 
Da ne bude paran broj slika, evo još jedne slike!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 19:23
živim u sred krša a nemam kamenjar :)
ovdje ima divnih slikica - još malo pa ste me nagovorili da i ja složim jednog hihihi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 20:46
prekrasnoooooooooooosmile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 09:03
Bergenija, pa ovo je zaista savršeno, predivnosmile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 21:17
Predivno, moram hitno i ja negdje u vrt ugurati kakav kamenjarLOL
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:55

Bergenia, nisam ni mislila doslovce na obalu, pa pogotovo u Istri na obali i nema više kamena, sve su zdrobili u nekakvo kamenčićem sva sreća da još postoje suhozidi i da se nađe puno toga prelijepog. Nemoj se ljutiti ali jednostavno ne mogu odoljeti da svako malo nešto ne odnesem u ZG i onda se igram. Na taj si način produžavam ljeto, usrećujem sebe i druge. Ti si svoju okućnicu uredila tako da bih htjela u njoj biti patuljak! Mali Kamenko!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 67>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.