Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus elastica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus elastica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 11:09
Aurora, tvoj primerak je reprezentativan!
Onaj lepi lisni crveni pupoljak dokaz je i njegovog zdravlja.
Otkada vise nemam fikus, nikako da naletim na tako lep, i ponesem ga sa sobom. Uglavnom srecem one ‘izgladnele’, sa sitnijim gornjim listovima i zakrzljalim lisnim pupoljcima.
Budi sto stedljivija sa vodom. Ficus ne trpi visak vlage. Ali i neredovito zalivanje. Voli da se prska i mazi (vlaznom spuzvicom) po listovima.
Ali ti mu to vec i pruzas!
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 11:11
Monk, da li si ti svoj ficus ‘recnula’ kad se tako mali razgranao. Moj je tek kao vec odrasla biljka poceo da pusta bocne grane.

Ako ponovo nabavim ficus elastica, sta da radim da mi se tako lepo razgrana?
Merci.
Aglaja
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 11:18
Aglaja to je sitnolisna vrsta ficusa sto Monk ima...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 12:15
hvala aglaja...to o vodi sam naucila cim su mu se prve fleke pojavile (covjek se uci dok je ziv, sta ces)....a onaj pupoljak je odavno postao list....sad cekamo da se otvori sljedeci. 
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 13:55
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Aglaja to je sitnolisna vrsta ficusa sto Monk ima...


Da li je to mozda ficus australis?
Aglaja
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 23:33
nije australis , evo linka za austalis



http://www.viverosdemoy.com/img_orna/ficus_australis.jpg

a evo za elastica


http://www.agraria.org/piantedavaso/ficus.htm

http://www.cfgphoto.com/img6707.htm


itd...




Ažurirao Monk - 05 Studeni 2007 u 23:34
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 23:47
ako ti kazem da ja BASH AL'BASH ne volim elesticu...verovacesh?
imala sam ga par puta , pa poklanjala , pa dobijala na dar , pa poklanjala...e a ovog (tada malo-debelog sam kupila, onako , bio je neke sitne pare...) i donela kuci i ono kao   NE ,  OPET ELASTICA...Nemojte me pogreshno razumeti ali ne volim one koji se obichno vidjaju po bolnicama ili nekim drzavnim ustanovama ,obichno su od 100m i 300kg prashine iimaju po 3,5 lista ako ih spremachica ne dohvati  ...i uvek me elestica podsecao na takve... al'ovaj mali debeli mi nekako prirastao za srce i ostao ..nisam ga nikom poklonila ( ili kako obichno kazem "udala", obichno sve to zavrshi kod moje mame )al'ovaj mi nekako od starta dragisha i ostao... ne shisham ga ali je bio pravi grmic kad sam ga kupila i odluchila sam ga i formirati kao grm...
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 09:44
Monk,evo
Common name: "Burgundy Rubber Plant"
Latin name:
Ficus elastica decora 'Burgundy'
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 10:00
shta bih bez tebe....Wink

Ažurirao Monk - 07 Studeni 2007 u 10:00
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 10:02
smile79
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 11:32
Imam i ja jedan takav fikus već dvije godine i narastao je u pravo drvo no međutim sada su počeli otpadati listovi i pojavile su se smeđe pjege po listovima.Zaljevam ga kao i do sada,presađen je u novu teglu i uvijek stoji na istom mjestu,ali nešto ne valja a ja ne znam kako mu pomoći,molim vas pomozite!!!!
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 02:38
Ovo je moj fikus kupljen prije dvije sedmice on je presirok slikan je sa druge strane  koja je malo siromasnija nada se uspjehu sa njim.Smile
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 02:38
Na vrh
Marinela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 281
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 00:59
Super su svi imam i ja kao bija.
Zato i hocu da pitam ko zna izgleda da imam problem sa njim a dobro mu islo do sad i ja sam ga prskala redovno i brisala mu listove jednom nedeljno i dobro mu isla a sad su mu donji listovi pozutele ima vec 3 takva a i gorniji su mu se nekako spustili prema dole nikad mu se tako nesto nije desilo. Ja mislim da odkad sam mu menjala zemlju previse sam ga zalivala mozda neznam ni ja vise pa ako neko zna nek mi kaze sta je u pitanjusmile143
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 23:04
nekad poodavno mi je susjeda donijela 5 cm biljcice s dva listeka. palo pred nju s necijeg balkona. ja posadila... e cim naucim stavljat slikice stavim! Thumbs%20Up
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 18:59
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 19:01
Na vrh
Marinela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 281
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 19:07
smile227
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 16:40
treci se uvrijedio - pa ispravljam gresku smile96
Na vrh
Jaglac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaglac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 14:39
Samo da nesto priupitam...Imam malen fikus,sa jednobojnim listovima...Prosle godine sam ga posadila,ali slabo raste,skroz slabo...Od prosle godine porasla je samo jedna liska..Sta trebam uraditi da bi bolje rastao,jer vec mi je dosadilo gledati u ove tri liskice??
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.