Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 41>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 07:45
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Bravo cviječarke,aeonimi su vam prekrasni.
Mojemu su listovi mlohavi,u čemu grešim?
[IMG]smileys/emot165.gif" align="middle" />


Mala pomoć,molim znalce!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 07:58
Belina,ja sam na mojim primijetila da vole malo više vode nego ostali sukulenti.Stoje mi na kuhinjskom prozoru,gdje je sunce,naravno kad ga ima.Neznam šta bi ti drugo mogla savjetovati.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 09:33
Belina,vjerojatno ima previše vode,možda leži voda u pitaru,po tim znakovima moglo bi biti da je već došlo do truljenja korijena.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 09:48
Belina MK i Trava mogu biti u pravu, sama znaš koliko ih zaljevaš jer kod mog kad list omlohavi ja ga zalijem i on se uspravi, i ja sam primjetila ko i MK da im treba više vode nego drugim sukulentima
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 08:30
evo moga iskustva o omlohavljenim listićima.
moj crnac je prekrasno kreno rasti, svaki dan na njemu je bio vidljiv napredak.
prije 2 dana vidim ja da mi je nekako drugačiji, izgubio je sjaj i listići su mu bili na dodir mekani. supstrat mi se nije činio suh i izvučem ga ja ispod tarace na mjesto đe je cijeli dan na suncu. bio on tako cijelu subotu na suncu, u nedjelju nije bilo sunca, juče jest ali on i dalje jadan. čak je i boju promjenio, ko da je po njemu pala prašina.
juče popodne sam ga dobro zalila (mada sam provjeravala supstrat i nije mi se činio suh, na dodir je bio vlažan).
jutros ga gledam opet je postao onaj stari, sjaji se i listići su kao voštani. moram napomenuti da mi je posađen u zemlju za kaktuse.

belina kako je tvoj?
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 08:35
Hvala VAM.
Antonija upravo takav kako si ti svoga opisala,sada odoh vidjeti,i sve učiniti da mi opet bude fit.
Sve vas
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 08:57
belina, mome je očito falilo vode, čak sam mu provjeravala korjen da ne truli. kako mi se činio da je u redu ja ga dobro zalila i pokazalo se ok. to mi se pokazalo i sa onim sukulentom (ne znam kako se zove, mislim da je neka krasula) što je kao gusto nanizan na konac (ne krunica), nikako da krene na dodir mekana i siva. poslije par dana uzastopnog zaljevanja probudila se.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 09:51
http://www.zaslike.com/files/kac5p4wzpp0m5t1k9bg.jpg

http://www.zaslike.com/files/9bjzjtd7scrfaxvk3beq.jpg


http://www.zaslike.com/files/hgc24kgb6riuhrhdrl.jpg

http://www.zaslike.com/files/01c7twotq5occufe02.jpg

http://www.zaslike.com/files/tjaijxsqj3h7i11d4hu.jpg
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 09:58
http://www.zaslike.com/files/t148zu3pl9gd1uy88nn.jpg


http://www.zaslike.com/files/sc3ensmh8oqi3s8ie3j.jpg


Ovo gore je još bila i ljepša strana medalje !!  A ovo dolje je .... "crnogorac-crnoglavac" sa Brača !  Odrezana glava lijepo napreduje, ali od pojasa dolje ....nula od čovjeka !.........katastrofa !!  Kaj da mu radim, kaj ??smile224 Da mu misu dam služiti ! Jedino još to nisam probala !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 11:16
Free, jesu li ti još unutra?
Ovaj bračanin, donji, čini mi se da ipak na njemu nešto raste1
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 12:36
free tako to i treba izgledati - noga/stabljika mu je tolika, koliku si ostavila
nove rozete izbijaju na gornjem dijelu uz samo mjesto reza, što se kod tvoga i vidi - novi izboji

ne znam kako drugima, meni nikad nisu izbijale rozete iz samog debla po dužini, gdje su nekad bili listovi, samo "krunica" pri vrhu gdje je odrezan

kad ugrije i krene brže, te rozetice će se pružiti i dobiti ćeš grane, tj. krošnju
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 12:41

Ako se ne odreže glava dal onda pušta grane sastrane ili ga se baš mora rezati da bi se razgranao ?

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 13:16
Anastazija, ja nisamm rezala i razgrano se. ima dosta rozeta!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 13:42
Antonija,hočeš reči da se crnoglavac sam razgranao,da ga ne režem?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 13:52
da, evo kako izgleda!


jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 13:55
obadva su mi pred kraj prošlog ljeta počeli izbacivati male rozete.u desnoga se fino na vrhu vidi velika postojeća rozeta a u lijevoga je okrenuta prema zidu, vide joj se listovi preko malih.
meni ih bilo žao rezati i nisam požalila!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 14:11
Hvala Antonija,onda ni ja neću rezat,možda do jeseni izbace male rezete.Samo mi još reci gdje ga držiš,na suncu ili....?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 14:50
i ja svog nema snage rezati, nekako sam zaključila da će se i sam razgranati s vremenom, i očito i je tako. Ja svojeg držim na suncu dok je sunce blago, a kasnije kad bude ono jarko ljetno, povučem ga u polusjenu drugog cvijeća. 
belica,zagreb
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 14:58
free  po slikici  ipak izlaze novi izboji jesu sitni ali ipak ih ima...i nekako mi se čini da je zemlja premokra čak mu je i deblo navlaženo ..možda da ga malo zaboraviš zaljevat Big%20smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 17:11
ja moga držim na ful suncu cijelo ljeto, već je tamo!
belica , zašto ga stavljaš u polusjenu. koliko je meni poznato na suncu dobije crnu boju.

na slici se ne vidi iza lijevoga imam još jednoga koji se nije granao, danas gledam i on ima malu rozeticu. uslikati ču je.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.