Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223>
Korisnik
Poruka
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 07:04
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Mammillaria plumosa je jako zanimljiva. Djeluje nježno i meko. . . .

@lucy, i ova je nježna, sigurno će ti se svidjeti: mammillaria vetula ssp gracilis cv arizona snowcap.  (Z. Rovšek). Tri zime je provela kod mene a do sada mi nije procvjetala.

@majcka mi je rekla da po nekom običaju neugledni kaktusi lijepo cvjetaju. Dali vrijedi i obrnuta situacija da lijepi kaktusi neugledno cvjetaju?


Ko bi tačno znao šta je na tome? Ali pošto je to kultivar, možda je napravljen za to, da lijepo izgleda sam po sebi pa i nema potrebe, da bi masovno cvjetao????? I onako se može razmnožavati deljenjem a u prirodi vjerovatno i ne bi preživio, pa stoga i nema neke potrebe po spolnom razmnožavanju.

Ali to su samo razmišljanja.
Eksotika je kul
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 22:43

mammillaria carmenae - mammillaria vetula ssp gracilis cv "Arizona Snowcap"

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

. . . Ali pošto je to kultivar, možda je napravljen za to, da lijepo izgleda sam po sebi pa i nema potrebe, da bi masovno cvjetao????? 
@majcka, dijelim tvoje mišljenje. Cvijet ima neugledan a izgleda savršeno. Vjerojatno su ga i hibridizirali  zbog izgleda ?

 Do nje na slici je mammillaria carmenae. Još jedna nježna mamilarija koja ne pika .  Na izgleda tako lijepo kao arizona snowcap ali zato od nje ljepše cvate.    


Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 23:09
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Cudim se pa se divim pa se opet cudim , koliko vrsta kaktusa ima
i priznam , ovako na slici su mi lijepi ali ja se nekako nemogu
zagrijati za njih Embarrassed , da bi ih uzgajala .
Tu smo gute Fee iste. Ja se toliko divim kaktusima, ne trepćem dok ih gledam, čak mislim kako su nastali nekom čarolijom, došli iz drugog svijeta. Ali nikako da se odlučim uzgajati ih. Zato imamo Pinusa, Majcku i druge pa ću ja uživati u njihovim kaktusima.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 14:18

10. 8. 2014 / mammillaria alamensis sheldonii 

Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Cudim se pa se divim pa se opet cudim , koliko vrsta kaktusa ima
i priznam , ovako na slici su mi lijepi ali ja se nekako nemogu
zagrijati za njih Embarrassed , da bi ih uzgajala .
Tu smo gute Fee iste. Ja se toliko divim kaktusima, ne trepćem dok ih gledam, čak mislim kako su nastali nekom čarolijom, došli iz drugog svijeta. Ali nikako da se odlučim uzgajati ih. . . .

@gute Fee, @lucy, cure mislim da ste se na pola zarazile,  pazite se da neće biti prekasno . . .LOL

Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 18:14
Ajoj, ja sve govorim da neću, a čim sam vidjela da si Pinus napisao novi post, a ja ravno na kaktuse, hahaha. Ma vjerujem ja u onu staru: Nikad ne reci nikad!
Sutra je novi dan.
Na vrh
Bubasvabica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bubasvabica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 21:58
[/URL]

[/URL]
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 22:36
Stvarno nesto posebno !     Kakteen bilder
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 08:16
Bubasvabica, dali je i tvoja m.sheldonii ?  razlika prema mojoj  je samo u boji cvijeta. Vidim na netu da ima i bijelih ?


Na vrh
Bubasvabica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bubasvabica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 11:39
Ja sam svoju ID kao mammillaria fraileana, ali nisam sigurna. :)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 17:20
Originalno poslano od člana Bubasvabica Bubasvabica napisao:

Ja sam svoju ID kao mammillaria fraileana,

Zbilja lijepa mamilaria. Nadam se da ću jednom i na nju naletjeti

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 21:35
je fraielana je i ja ju imam kupila kod Saše Bruve
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 21:58
Miss, M. tnx.  vjerojatnost da naletim na fraileanu je sada veća Big smile

 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 11:17


Jedna od ljepših mamilarija, barem se nadam da će to jednog dana biti:  Mammillaria herrerae. Počela se grupirati već kao mala.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 10:43
19. 2. 2011

iste mammillaria bombycina, 30. 8. 2014

Ako razdvojim bombicine od dvije imao bi 40. Big smile Sva sreća da nemam više prostora LOL
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 11:04
Može li išta biti savršenije od ovoga ? Teško !
Clap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 19:13
Mammillaria dixanthocentron (?)- Mammillaria perezdelarosae

Dobio sam ju kao mammillaria crucigera v. tlalocii ? Gledajući slike sa neta sličnija mi je  Mammillaria dixanthocentron ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2014 u 17:42
mammillaria centricirrha - mammillaria klissingiana  ...... (2 x ?)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2014 u 10:49
mammillaria microthele – susjedini sijanci , mammillaria pectinifera - kupio od Zvoneta 2011

mammillaria microthele

mammillaria pectinifera
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2014 u 04:58
kod mene sunca dovoljno i evo ga male male mammillaria hernandezii procvjetale Smile

28. 10. 14 - mammillaria hernandezii


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 19:12
Pinus smile227 mojsmile128do poda
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.