Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lič (Gorski kotar)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lič (Gorski kotar)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 24>
Korisnik
Poruka
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 17:24

Baš mi je žao Belina da te nisam vidjela...Cry
Slike su super, bila si na odličnoj poziciji. Thumbs%20Up

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 19:19
Kažu na TV da je bilo 10.000 ljudi..... a 5000 kobasicaLOLLOLLOL
Vjerujem da najveći broj posjetilaca i nije došao radi kobasica... ali ugođaj je doista veličanstven!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 22:02
...ovo je baš super tradicija...ispraćaj Stare u podne...to bi trebali i drugi kopirati...ne baš masovno, al u svakoj županiji bar jedno mjesto...nebremo se, nažalost, svi skitati i tak uživati!!!
Ovo se malo šalim...koji ono dio????Wink
Zahvaljući vama, mogu uživati u mnogim mjestima za koja nisam ni znala da postoje, a kamoli da su prekrasna!!!

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2012 u 14:07
prekrasan običaj koji je prerasto u tradiciju!
juče sam putovala i u autu na radiu sam slušala o ispraćaju stare godine u fužinama. ja sam sa ponosom mojim suputnicima pametovala o tome, naravno i o Nataly i cijeloj riječkoj ekipi!
Sretna nova godina svima vama!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 13:06
Lijepo, veselo i posebno! Bravo!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 13:13
Evo me konačno na ispraćaj stare u Fužinama. Čula sam već od Beline iscrpan izvještaj i vidim da me dostojno zamjenila, jer ove godine nisam mogla sve ukomponirati.
Nataly ništa ne može proći bez tebe i to je ono zbog čega si mi još draža. Ništa ti nije teško za organizaciju nečeg tako veličanstvenog.
Ove su godine prvi puta ispraćaj orgaizirali i novljani, naravno u Novom Vinodolskom, da sam znala bila bi bar skoknula do tamo. No mislim da će Fužine uvijek biti prve i najbolje, jer ipak je snježni ispraćaj najljepši.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 23:46
Hvala drage moje na lijepim riječima.

Vidiš, Antonija, tko bi rekao da ćeš o tom ispraćaju stare godine, imati informaciju iz prve ruke...Lako se onda praviti važan...Wink

Triša, očito sam postala POSVUDUŠA LOL (mislim da se to tako kaže, zar ne?). Belina te nije baš 100% zamjenila jer se nismo srele. Ali, iskupila se lijepim slikama. Thumbs%20Up

Evo slike jezera Bajer u Fužinama, uz kojeg su mnogi prošetali 31.12.2011. iskoristivši prekrasan sunčani dan.



Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 23:59
Antonijine rijeci su najbolji opis :  prekrasan obicaj koji je presao u tradiciju !    smile55  Na TV su puno premalo pokazali , koliko velicanstveno je to bilo !
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 00:06
hvala za slikeClap prekrasno jezero
ljudi iz Liča
Sretna vam Nova 2012!



Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 00:25
Sretnu NOVU GODINU zelimo M. i ja !


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 01:57
Evo da se i ja javim na ovu temu...Ustvari nigdje se nisam javljala u vrijeme praznika jer bilo je dosta obaveza, uglavnom ugodnih....
Pregledala sam što sve ima ovdje i našla sam izvještaj o Novoj godini u Fužinama ....Obzirom da sam neplanirano bila i ja tamo malo ću pokazati nekoliko mojih detalja...Žao mi je da nisam uspjela vidijeti Nataly a ni Belinu, ali u onakvoj gužvi to bi bila i nemoguća misija...Nataly sam čula ali mi smo zapeli u gužvi i naravno kasnili na doček i na kobasice, pa joj se više nisam ni javljala...Prošetali smo sa prijateljima, popili pivu, uživali na suncu i snijegu i vratili se oko 16 sati kad se gužva malo razišla....
 
Put prema Fužinama, vrijeme izmišljeno...
 
 
Kolona počinje već prije skretanja za Fužine...
 
 
A tek nakon skretanja za Fužine kolona stoji..
 
 
 
Dok stojimo slikam prelijepe prizore gdje obično berem gljive....
 
 
 
Nakon gužve i kašnjenja uspjevamo se  parkirati i prošetati do centra zbivanja, gdje u silnoj gužvi srećemo i našeg Josu Krmpotića...
 
 
 
Popili smo pivo, nazdravili i krenuli nazad....
 
sutra je novi dan
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 16:41

Jagoda, lijepe slike si stavila i baš mi je žao da se nismo makar na kratko vidjele. Sad si se i sama uvjerila zašto sam upozoravala na gužvu s parkiranjem uoči proslave ispraćaja Stare godine u Fužinama. Kad sam vidjela (po tvojim slikama) od kuda počinje kolona, iznenadila sam se. Kažu mi da je udaljenost od centra Fužina do tog mjesta gdje si ti slikala kolonu (Kraljev jarak) 7 km. A još su bile kolone i iz druga dva pravca. Sreća da je bilo lijepo vrijeme pa su ljudi usput iskoristili dan za šetnju.
A Joso Krmpotić (za one koji nisu iz ovih krajeva jedna napomena - Joso je voditelj na Radio Rijeci, dakle Anaidin kolega po struci) je ipak naš tj.moj Fužinarac (a ne tvoj Wink). Moram ga pošpotati kad ga vidim da se "slikava" sa Riječanima umjesto sa Fužinarcima...Wink

Gute Fee i Mari - tko zna možda na idući ispraćaj stare godine i vi dođete u moje krajeve...


Prije dva mjeseca u Rijeci je bila postavljena izložba Etnografski prostor Liča, o kojoj sam već pisala. Danas sam reportažu koja je bila na Kanalu Ri objavila na You Tube-u, pa eto link ako nekoga zanima:

http://www.youtube.com/watch?v=rieBqjcOn2E&feature=mfu_in_order&list=UL




Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 16:59
I ja se prošetala s vama po Fužinama,lijepo ste sve tri poslikaleClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 19:26

Nataly, krasno je bilo u Fužinama bez obzira na gužvu, uživala sam gledati tvoje slike pa i Jagodine i Belinine. Vrijeme je bilo imišljeno! Drago mi je da ste se dobro provele i da se niste smrzleWink

Ti si zaista neumorna istrašno aktivna u prezentaciji svog kraja pa se ponosimo tobom a vjerujem i tvoji mještani.Clap
Rijeka

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 09:46
Divna priča o ispraćaju stare godine!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 19:36

Mali kaktus, Mira i Anaida - Hug

Još smo kod teme ispraćaja stare godine u Fužinama - nabasala sam na sliku jednog od prvih ispraćaja kada je sve počelo....
Sasvim spontano, od organizacije milenijskog fotografiranja na prijelazu 1999. u 2000., pa do danas, broj posjetitelja se povećavao, a najnovije brojke onih koji taj dan dolaze u moj kraj su vam već poznate.


Ovo je fotka koju sam "posudila" od svog frenda...







Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 20:10

Počele su maškare.
U Liču je godinama bilo aktivno Mesopusno društvo "Kebri". Odlazili smo na mesopusne zabave, Riječki karneval, ljetni karneval u Novom Vinodolskom... Bilo je tu raznih maski: Rimljani, kanibali, Egipćani,  Strumpfovi, strašila, vještice, Spise girl, Snjeguljica i patuljci, indijanci... Ovo je djelić fotki (nisu baš kvalitetne jer su slikane starim aparatom) koje posjedujem, a čini mi se da ću dobiti još neke.


Na ovoj slici smo i ja i NivesZ (u prvom smo redu, a njen suprug je Snjeguljica..) LOL




- Kanibali na Riječkom karnevalu




- Indijanci na zabavi u Fužinama




- pripreme (u mojem dnevnom boravku) i odlazak na zabavu u Liču





Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 20:18

Na ljetnom karnevalu u Novom Vinodolskom sudjelovali smo sa nekoliko maski. Imam fotke od Rimljana (robu sam šivala na ljetovanju Confused) i Strumpfova.








Papa Strumpf i Gargamel




- Strumpfeta (btw ima cipele broj 44, sam-a si je izrađivala obuću ), ima malo krive noge LOL. Svirač je nekim forumašima poznat...




Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 20:22

I na kraju, prekrasno je sunčano vrijeme u Liču svih ovih dana, pa odem u kratku šetnju sa ljubimcima u polje. Sliknula sam dio sela iz te pozicije...



Možda će netko u Argentini prepoznati ovaj dio našeg malog mista...Wink
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 03:25
Netko u Argentini je prepoznao svoju kuću.
Nataly ti hoćeš da mi srce pukne?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.