Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 217218219220221 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 19:25
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

To bi bilo to gnojivo s produženim djelovanjem
Prije dvije godine sam ga uspjela naći u poljoapoteci i više nikad. Kažu trgovci da ga ne drže jer je prodaja zanemariva, ali ima zemlje za cvijeće s osmocotom za cvatuće biljke, što nama za adeniume ništa ne znaći.
 
Još malo o tome!
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 20:00
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

[QUOTE=bebolina]To bi bilo to gnojivo s produženim djelovanjem
Prije dvije godine sam ga uspjela naći u poljoapoteci i više nikad. Kažu trgovci da ga ne drže jer je prodaja zanemariva, ali ima zemlje za cvijeće s osmocotom za cvatuće biljke, što nama za adeniume ništa ne znaći.
 
Čini mi se da sam vidjela ovo gnojivo u Bauh.... na Kukuljanovu, ne mogu sad baš 100% tvrditi no imam tu sliku u nekoj moždanoj ladici. Pogledat ću kada budem prvi put išla u tom pravcu
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 20:01
poslikam sutra, odnijela sam ih na poso, kolegi u kancelariju na prozor.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 21:33
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

[QUOTE=bebolina]To bi bilo to gnojivo s produženim djelovanjem
Prije dvije godine sam ga uspjela naći u poljoapoteci i više nikad. Kažu trgovci da ga ne drže jer je prodaja zanemariva, ali ima zemlje za cvijeće s osmocotom za cvatuće biljke, što nama za adeniume ništa ne znaći.
 
Čini mi se da sam vidjela ovo gnojivo u Bauh.... na Kukuljanovu, ne mogu sad baš 100% tvrditi no imam tu sliku u nekoj moždanoj ladici. Pogledat ću kada budem prvi put išla u tom pravcu
Obavezno mi javi da i ja doprašim do KukuljanovaTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 13:20
Gle Bebi kako je ovaj tvoj sexi, tako goluždrav !!! Mislim da me ne voli, ali ima da me zavoli, kako god !!!


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 13:31
ma kako te nebi volio.vidiš da se već skinuo
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 13:36
Neka njega ( bar mislim da je ON ), ima da nabaci odijelo, i kravatu, i košulju.....ma i lakirane cipele.....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 13:38
Zaboravila sam reći, i dalje je čvrst i tvrd Wink.
Nije se omlohavio !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 15:01
evo mojih u plitkim posudama. mislim da je i malo živno odkako sam ga poprskala insekticidom!




jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 17:43
antonija...lijep cvijetnjak, e sad imam predodžbu o visini i širini cvijetnjaka
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 18:12
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

antonija...lijep cvijetnjak, e sad imam predodžbu o visini i širini cvijetnjaka
 
To sam i ja htjela reči!Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 21:27
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Bebolina, neka prođu ove najavljene kiše a poslije toga mislim da tjedan dana sunca i evo kod tebe berba.

Vidim da je mahuna u jednom dijelu i to negdje na sredini promijenila boju, ali su joj rubovi još zeleni. Neznam, nemam iskustvas mahunama na adeniumu, ovo su mi prve.

Ukupno ih na adeniumima ima 9, od toga 5 na kultivarima[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />


5 kultivara vau!!
To si sve oprašivala ili se nešto samo formiralo?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 21:35

Antonija, što ti misliš. Kako bi izgledalo da mu početkom proljeća malo porežeš grane (sve 4 grane malo iznad druge etaže)?
Ovog sa druge slike bi možda bilo dobro okrenuti kontra svijetla. Sunce bi ga s vremenom izravnalo.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 22:19
@Glikica, prvo je u transportu izgubio vrh, sad je odbacio i lišće, baš ga može sram biti.Tongue Ne brini, brzo će se on oporaviti.
@antonija, lijepo si ih smjestilaThumbs%20Up
@Pinus, dobar savjet zlata vrijedi. Kad gledam antonijina adeniuma, kao da vidim svoje ljetosTongue i moji su bili s dvije, do tri duge grane, ali nisam ih rezala jer su stalno bili puni pupova. Na proljeće će zato dobiti po repu onako kako i zaslužuju. Što više kraćih grana, to više cvjetova.
@marsha, nisam ih oprašivala, prepustila sam  taj posao pčelamaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 22:23
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Zaboravila sam reći, i dalje je čvrst i tvrd Wink.
Nije se omlohavio !
Ma kako će omlahoviti kod tvojih zelenih ručica, koje sve dignu iz mrtvihLOL
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 22:39
Cure, hvala na podršci i lijepim riječima, mogu samo reći da od kad sam se prestala žestiti oko adeniuma, puno mi bolje idu.......napokon !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 07:56
Pinus, hvala ti na uputama. svakako ću ih na proljeće porezati. mislila sam ga orezati prije mjesec dana ali se nisam usudila!
hvala ti pa si mi naznačio kuda ih trebam recnuti!
bebolina je lijepo rekle, dobar savjet zlata vrijedi!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 17:31
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Da, jedno pitanje. U svakoj turi sijanja uvijek ima onih slabijih, tanjih i manjih koji jako sporo napreduju. Imam ih 4, stari od 5 do 7 mjeseci a izgledaju kao da im je mjesec i pol. Njih sam odlučila jedine za sad pincirati s ciljem da se možda udebljaju.
Imate li ih vi?
Njih recimo ne dijelim jer mi ih je žao a i glupo tako male poklanjati.
A ovim tempom kojim rastu mislim da će im trebati dosta da izrastu u veće biljke, ako uopće izrastu.



ima ih u svakoj turi takvih. ja im dam mjesec dva, ako ne krenu bacam. nema mi smisla trositi resurse, posebno sad po zimi, na slabe i krzljave sijance. eventualno ako prepoznam neku posebnu kvalitetu u njima pa da ostavim zbog toga, ali i tu ima onih koji su sitniji, i onih koji uopce ne napreduju. ovi prvi jos dobiju sansu, ovi drugi odma lete (npr oni kojima se ostete kotiledoni pri klijanju, ti se nikad ne razviju).

mislim da cu sve cesce raditi takve cistke, npr sad gledam, imam jednog kojem je kao malom nesto napalo caudex. nastala je pukotina koja nikad nije do kraja zacijelila, bez obzira na tretiranje svim zivim i nezivim fungicidima, insekticidima i sl. sad je narastao vec solidno velik, raste i dalje, ali ima tanasan caudex i vidi se da ga ta rana i dalje muci. ispod zemlje je poceo debljati korijenje, pa svaki put kad ga se hocu rijesiti odlucim da cu ga pustiti da vidim hoce li na proljece nakon dizanja poceti se nesto dogadjati. a u medjuvremenu trosi prostor i svjetlo, koji je mogao dobiti bolji sijanac...
velika gorica
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 18:23
Wolfsbane, znaci rjesavas ih se. Meni ih je nekako zao baciti. Sad sam ih prebacila u skroz male teglice i stoje u jednoj posudi pa ne zauzimaju toliko mjesta. Nekako se nadam da ce nesto biti od njih. Ovo sam pitanje postavila jer o krzljavima bas ne pricamo :-) a bas me zanimalo jel nekome od takvih ipak se koji lijepo razvio.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 19:00

Adenium socotranum, promjer tegle 8 cm.

Wolfsbane, stiglo mi je sjeme socotranuma od A. Rzepecky, još jednom hvala za link. Sada sam u dilemi. Što je po tebi bolje rješenje: da čekam proljeće sa sjemenom ili da sada sijem.
Kako napreduju tvoji socotranumi ? Dali ih držiš ispod umjetnog svijetla?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 217218219220221 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.