Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 44>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 06:14
hoće , ako jesen bude lijepa i topla, ali jesenska cvatnja i nije tako bogata.
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 22:31
zribal...evo belica je rekla da hoće još cvjetati. Samo ju stavi na cjelodnevno sunce i prihrani ju da potakneš cvjetanje.Ova tvoja u cvijetnjaku je kao i moja malecka: 'Vera Deep Purple'
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 22:44
Hvala moon, i ova starija je iste vrste kao ova malecka. Lijepe su i fino napreduju. Žao mi jedino što nisam s mora uspjela donijeti reznice one velike, ali evo zadužila sam neke prijatelje da odu do kuće i otkinu dvije šibe i donesu mi u Osijek. Vrijedi pokušati.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 11:12
Evo moje bugice
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 19:18
@bugic, prekrasna ti je bugicaClap
Moja nije baš kakva bi trebala biti, suša će je pokopati a vode NEMAThumbs%20Down

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 20:35
[QUOTE=Donata]Moja bijela je i ove godine procvjetala...uprkos radovima

Ovo je prekrasno Clapja nemam sreće sa bugenvilijama,ali trebala bi još pokušati,jer kada vidim vAŠE,RASPAMETIM SEClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 21:19
@Belina draga, bar ti imaš uvijeta za nju, ne odustaj!!!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 21:34
bugić...krasna je
bebolina...krasna je ovako kad se penjeuz kuću
belina....ma krenut će, samo ne odustaj, već sad ju mogu zamisliti u tvom krasnom vrtu
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 21:36
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bugić...krasna je
bebolina...krasna je ovako kad se penjeuz kuću
belina....ma krenut će, samo ne odustaj, već sad ju mogu zamisliti u tvom krasnom vrtu
Drugdje ni nema mjestaLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 22:54
Bugic prelijepa je, ne mogu odrediti visinu,ali čini mi se da je nešto kao moja, samo što tvoja ima šire grane, sorta je ista.

Bebolina, ne znam što kakva bi trebala biti kad ovako bez vode izgleda prekrasno.

Belina, nikad nisam vidjela u živo bijelu, vjerujem da u njoj uživaš i da ćeš je sačuvati u njenoj raskoši idućeg ljeta, mada i ovo što vidim krasno izgleda.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 10:11
Zribal visoka je oko 1,5m Uskoro cu grane vezati uspravno da ih vjetar nebi polomio...prosle godine je krajem 10.mj dosegnula 1,8m. Vidjela sam tvoju i mislim da je to ista vrsta....samo je bitno kako joj se u proljece formira stablo.
Bebolina uvijek zavidim svima koji mogu ovu biljku posaditi vani i diviti se njezinoj visini i bozanstvenoj ljepoti....   
Belina.....bijela je posebna
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 14:05
Bugic, sad vidim da si ti nju slikala odozgo radi čega mi je izgledala znatno manja pa sam ju usporedila s mojom koja je s posudom visoka nekih 80-90 cm. Ova tvoja je prekrasna, neka samo raste i cvjeta, a ti s nama podijeli slike pa da svi uživamo.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 17:09
Pokušavam opet.... MBM je imao akcijuWink
 
bugenvila vera deep purple 
 
 
 
 
 
I još jedna bougainvillea alexandra
 
 
Rijeka

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 19:29
uh... ova šatirana bugica ti je za umrijeti od čežnje Mira ! odličan ulov! 
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 22:10
MiraK....divna je ova šatirana, no ne bih rekla da je to "vera deep purple" , moja je vera deep purple, a tako se zove upravo zbog boje. Ova tvoja mora biti neka druga vrsta, no predivna je i posebna, još takvu nisam vidjela.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 22:14
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Bugic prelijepa je, ne mogu odrediti visinu,ali čini mi se da je nešto kao moja, samo što tvoja ima šire grane, sorta je ista.

Bebolina, ne znam što kakva bi trebala biti kad ovako bez vode izgleda prekrasno.

Belina, nikad nisam vidjela u živo bijelu, vjerujem da u njoj uživaš i da ćeš je sačuvati u njenoj raskoši idućeg ljeta, mada i ovo što vidim krasno izgleda.
Opada joj lišće, cvjetovi, ma baš mi je žalosnaConfused
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 00:14
Mira K, ja sam se oduševila tvojom vera deep purple.
Bebolina nađi način i riješi problem zalijevanja, mada mislim da ni to opadanje listova i cvjetova nije veliki problem. Vidi malo kod svojih susjeda, mislim da je to za njih sada uobičajeni proces i da će odmah nakon toga nastaviti rasti i ponovo cvjetati.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 00:33
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Mira K, ja sam se oduševila tvojom vera deep purple.
Bebolina nađi način i riješi problem zalijevanja, mada mislim da ni to opadanje listova i cvjetova nije veliki problem. Vidi malo kod svojih susjeda, mislim da je to za njih sada uobičajeni proces i da će odmah nakon toga nastaviti rasti i ponovo cvjetati.
Kako riješit zalijevanje kad ni susjed vode nema??
Pročitaj malo ovoCryOuch
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 00:42
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

MiraK....divna je ova šatirana, no ne bih rekla da je to "vera deep purple" , moja je vera deep purple, a tako se zove upravo zbog boje. Ova tvoja mora biti neka druga vrsta, no predivna je i posebna, još takvu nisam vidjela.
 
Neznam moon, tako piše na deklaraciji..
Rijeka

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 00:57
Uh, baš mi je žao. Ja sam jučer bila u obilaski naše vikendice u Baranji, gdje sam imala krasno cvijeće, trajnice, i nešto voćkica. Iz osobnih razloga nisam dugo bila gore i nisam mogla vjerovati u ono što mi je suprug ispričao. Da je suša uništila baš sve. Ostala sam zaprepaštena. Jabuke su sve na zemlji, kruške u male i usahle, od kupina nema ni k, grožđe, možda bude koje kilo za gricnuti. Moje cvijeće uopće ne postoji. Aster, npr. koji je poprilično otporan, potpuno je zakržljao, a ostalo sve uvenulo. oprostite što upadam s ovom pričom na temu o bugenvilijama, ali ova bebolinina tužna priča o njenoj bugici me na to potakla, pa ako smeta neka admi izbriše.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.