Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 223224225226227 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 23:09
Muhlenbergia je jednom dobro napisao "imam i ja korova ali ga ne slikam"!

...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 23:14
Originalno poslano od člana rubensica rubensica napisao:

Ja tvoje slike uvijek detaljno proucavam. Ovu sam posebno gledala jer me zanimao oblik lista jer ne znam kako u proljece izgleda Campanula gomerata. Moja ocito nije prezivjela jer takvih listica nema tamo gdje je bila. Maslacaka naravno ima
Pričekaj još malo, možda se pojavi. Moja glomerata je tek izašla a od punctate i od puno trajnica još nema ni traga. Za neke trajnice je još uvijek previše hladno.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 00:05
I ja se moram zahvaliti na slikama Campanula jer sam opet nešto naučila. 
A sad se nemoj previše smijati kad ti kažem da sam pretprošle godine sijala Campanulu persicifoliu direktno na gredicu, naravno, nisam označila i čudila sam se što je nigdje nema. Prošle godine ponovila sam priču pa opet ništa. I sad na tvojim slikama vidim da ti listići uopće nisu korov.smile42
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 00:22
Nisam se smijala što si počupala persicifoliu, nego sam se nasmijala načinu na koji si to napisala!
Tvoja priča me asocirala na jednu priču koja ide ovako: jedan čovjek prvi puta posadio vrt. Niklo povrće, ponikao i korov a on ne zna što je što. Kada je pitao iskusnog vrtlara kako da nauči razlikovati korov od povrća, ovaj mu je odgovorio: uzmi motiku i sve prekopaj. Ono što bude ponovno poniklo- to ti je korov!
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 07:20
LOL Čini se da i ja učim na isti način. LOL Sva sreća što postoji ovaj forum i ti koja ovdje nesebično dijeliš svoje znanje i iskustvo. Hvala ti na tome. Kad smo već kod učenja, možeš li mi, molim te, reći naziv ovog lijepog cvijeta? 

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 07:29
Andina Heart
To je plava zvijezda koju imam u vrtu zahvaljujući ovom forumu i našoj dragoj ajami!

Plava zvijezda (ipheion uniflorum)

Plava zvijezda je niska lukovica koja je zanimljiva jer se još uvijek ne zna kojoj porodici pripada. Domovina ove biljke je Argentina i Peru gdje raste na livadama i kamenjarima. Listovi i lukovice ove biljke mirišu na bijeli luk a mnogobrojni plavi cvjetovi imaju miris meda. Plava zvijezda procvjeta u rano proljeće. Nakon cvjetanja se listovi suše i biljka ulazi u fazu mirovanja. U ranu jesen, kada prestanu visoke temperature, pojavljuju se listovi koji ostaju tokom zime zeleni. Svake dvije do tri godine treba u jesen biljku podijeliti jer se jako brzo širi i brzo popunjava mjesto na kojem je posađena. Plava zvijezda voli sunčane položaje. Može se saditi u kamenjare, ispod drveća i grmlja, u cvjetne gredice a lijepa je i u cvjetnim posudama.

...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 08:55
Predivno novo proljeće u tvom vrtu, draga SlavujVk. Moram priznati da i ja detaljno gledam tvoje fotkice, jer uvijek tako naučim nešto novo. Embarrassed smile79 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 09:59
Zahvaljujem na informaciji. Vidiš kako sam prepoznala da je to nešto novo. Cool Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 12:09
U tvom savršenom vrtu vidim samo puno prekrasnog cvijeća
koje se bojama i oblicima
stapa u predivnu cjelinu.
Maslačak..konačno si ga nabavila!Imam ih i ja,ali više dođu do izražaja,a kod tebe se teško nađu!
Znači da si čovjek, a ne robot!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 18:53
 Drago mi je što su vam moje slike korisne i nadam se da će biti još puno lijepih vrtova.
Sve vas puno pozdravljamo ja i maslačak!HeartBig smile



...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 19:10



















...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 20:07
Bas volis cvijece....ova slika maslacka me odusevila....predivno...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 20:24
Josipa,
 "šlajer" koji imaš u vrtu je limonium samo nisam sigurna da li je latifolium ili platyphilum.







...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 20:29
A znam sigurno da je od tebe...i rekla si mi gdje da ga stavim...pusa mojoj slavujki ..
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 20:44
savršene panoramske slike!
Svaki puta me iznova oduševe
ti savršeno oblikovani šareni cvjetni jastučići
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 07:54
Miska smile76


Jutro sunčano, rosno...kao bajka...




...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 20:06









...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 20:13
Kako i kada orezujes japansku dunju? Vidim da je puna cvijeta
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 20:22
Japansku dunju orezujem tokom cijele godine jer ju održavam na visini od 1 m.Rezanje novih izboja joj ne smeta jer cvjeta na starim granama.
Kada je narasla prevelika za moj vrt, sve sam grane odrezala na tu visinu i iduće godine nije cvjetala. Ove godine je lijep, nizak grm prepun cvjetova.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 20:27
Znaci mogu ju cijelu godinu formirati i odrzavati oblik koji zelim?
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 223224225226227 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,766 sekundi.